Skocz do zawartości

[W] Tirpitz (Tamiya, 1/350)


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :piwo:

Co do zielonego, to skoro wtedy miał się wtopić w otoczenie to trzeba chyba znaleść dzisiejszą kolorową fotkę z tego rejonu z przełomu czerwiec/lipiec - w końcu lasów tam nie malowali jak u nas trawę na przyjazd prezesa :razz: A te kolorki na wydrukach jsc to wogóle są za jasne, więc i tak chcę je „podciemnić”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze trochę materiałów od ruskich....

 

tirpi-42.thumb.jpg.bda2c8e2bb5f1456b6b45e26d437456c.jpg

wg opisu jest biało-zielono-brązowy ale żadnych szczegółów (czyli jednak ten brązowy może występować)

 

i jeszcze fotka słabej jakości

tirpi.thumb.jpg.d3a2cc446bc0a379ccfac4c856cbba77.jpg

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

No dobra, czas się zabrać za tego potwora. Wprawdzie start od d..y strony, ale zawsze :haha: Dwa dni cięcia tych milimetrowych blaszek... Dobrze, że zacząłem od siedemsetek bo jak to byłby mój pierwszy, to od razu bym wyp...ł :mrgreen:

 

 

Tirpitz-02.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 28.08.2023 o 22:53, M.A.V. napisał:

wg opisu jest biało-zielono-brązowy ale żadnych szczegółów (czyli jednak ten brązowy może występować)

Co jest ciekawe, bo zarówno na fotce, którą wrzuciłeś, jak i szkicu, jest przynajmniej 4 kolory, jakoś zapomnieli o Erdgelb-matt :lol:

Swoją drogą to miło zajrzeć na warsztat, mi się jakoś tak dwa dni temu Smarck zaplątał do składziku :piwo:

Edytowane przez Forest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Evildead napisał:

Oszalałeś czy co , 50/50  blaszek do plastiku, normalnie nie poznaję 😉

Zawsze marudziliście koledzy, że blaszek u mnie było za mało, o relingi nawet trza było się wykłócać... No to mata! :haha::woot:

A poważniej, po dokładniejszych oględzinach zawartości tegoż pudła uznałem, że akurat w tym przypadku „technika PZPR” nie ma sensu, :lajkonik:  

Potraktuję to jako przetarcie przed Scharnhorstem od FH w wersji De Lux (niestety, siedemsetka) :)

Edytowane przez Thalgonis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że się tak zapytam frajerancko :mrgreen: wink4 - czym kleicie najdrobniejsze elementy PE?

a. superglut

b. MIGowy ultra glue

c. Brand Clear Glue (stoi, że do papieru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Thalgonis napisał:

A że się tak zapytam frajerancko :mrgreen: wink4 - czym kleicie najdrobniejsze elementy PE?

 

Bulaje, drzwi i inne które nie przenoszą żadnych obciążeń to kleję na lakier rozcieńczony rozpuszczalnikiem. Te które muszą być wytrzymałe to kropelką K2.

😎

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy czym kleicie blachy. Ja używam tamki CA lub jakąś kropelkę płynną i żelową i szlak mnie trafia. Zazwyczaj wszystko się klei ale nie tam gdzie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Głównie kropelka (elastyczczna średnio gęsta Flexy 5K ), bardzo rzadko, wręcz  incydentalnie lakier bezbarwny lub klej Ammo. 

No i aktywator do kleju CA z Tamiyi.

Warto zawsze też poczytać niezawodnego Admirała Rayadera:

Poradnik - Małe blaszki - Czym? - KFS-miniatures

Edytowane przez socjo1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż wsio co do tej pory podkleiłem to CA (AmazingArt) gęsty, co by mi za szybko nie schło...  A spytałem, bo przy tych najmniejszych to czasami kropla kleju jest większa niż sama część :)  Już nie mówię o brudzeniu, ale tu na szczęście mam debondera, więc jakoś to idzie :mrgreen:

Ciąg dalszy dłubania

 

 

Tirpitz-04.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna  wieżyczka... :razz: (jeszcze nie na klej)

Zaczynam się zastanawiać jak to to zmalować...  W postaci „luźnej” (każdy pokład/wieża osobno) będzie prościej ale za to można nie trafić z tym wybranym kamuflarzem... Z kolei w całości najprościej ale jak wtedy maskować te plamy w camo...

 

 

Tirpitz-05.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinacja BCG i gluta jest optymalnym rozwiazeniem. Najlepiej łapac BCG, a potem tylko w newralgicznych punktach podlać glutem, najlepiej od niewidocznej strony i tylko tam gdzie to jest naprawdę potrzebne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze dłubanie w warsztacie blacharskim...  Najbardziej wk... mnie błąd z odgięciem blaszki nie w tę stronę co trzeba - próba poprawienia zawsze kończy się urwaniem :lol:  Ale cóż, widziały gały co brały :glupek:

 

 

Tirpitz-08.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza blacharka... No, to właściwie został tylko główny pokład do „obróbki skrawaniem” :lol:

 

image.thumb.jpeg.cd8a15821c9017434b80cf771440d9e5.jpeg

 

image.thumb.jpeg.de92b6b32bb39e3a5b22c0ca2b3a9b46.jpeg

 

PS. edkowe relingi są trochę „idiotycznie” zaprojektowane... Z jednej strony niektóre ich fragmenty są od razu „ na swoich miesjcach” podczas podklejania jakiegoś pokładu. Z drugiej strony operowanie później  takim „gotowcem” to k...urtyna człowieka (d)opada... Nie ma możliwości, żeby nic się nie urwało...  

 

PS. tak, wiem, brak doświadczenia też robi swoje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
50 minut temu, Thalgonis napisał:

 edkowe relingi są trochę „idiotycznie” zaprojektowane... Z jednej strony niektóre ich fragmenty są od razu „ na swoich miesjcach” podczas podklejania jakiegoś pokładu. Z drugiej strony operowanie później  takim „gotowcem” to k...urtyna człowieka (d)opada... Nie ma możliwości, żeby nic się nie urwało... 

bo relingi to się klei  NA KOŃCU !!!     :miecz:   ja to je jeszcze maluje od razu przed przyklejeniem....

Jak masz porobione nadbudówki z relingami to ci będzie cholernie ciężko to ładnie pomalować...   z maskowaniem to będzie orka na ugorze i na pewno coś pourywasz

Mam nadzieje że te nadbudówki masz złożone "na sucho" - przejrzyj sobie jakieś warsztaty że to się klei kawałkami, te kawałki się maluje a potem dopiero wszystko składa do kupy..

np tu :

 

:szczerbol:

Edytowane przez M.A.V.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.