Skocz do zawartości

[W] Tirpitz (Tamiya, 1/350)


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

moje pierwsze podejście do łokrenta od tamki (na razie psułem produkty trumpka i revela), tak więc zobaczymy co wyjdzie :)

Wg instrukcji malowanie jest z 1944 czyli możliwe, że z momentu udupienia go przez brytyjskie bombowce w okolicach Tromsø (Norwegia)

 

 

Tirpitz-00.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoy !

 

kilka spraw....  

 

primo....

niezwykle mnie cieszy że to nie smark :mrgreen:

 

secundo ....

masz do niego blachy Edka ?   bez tego i lufek będzie bieda jak się zdecydowałeś na 350....

 

tertio....

32 minuty temu, Thalgonis napisał:

Wg instrukcji malowanie jest z 1944

pamiętaj że on miał zawsze malowania niesymetrycznie - tu masz na szybko schemat tego "pudełkowego" 

tirpitz1944.jpg.5be12514906ef6348b709f21cdaa81c2.jpg

 

chociaż jak dla mnie najbardziej kozackie i efektowne jest to "drzewiaste"  z  '42 , gdzie go dodatkowo narzucali siatką i gałęziami   :szczerbol:

tirpitz.jpg.9af9cbbdb8da346930950bdf970d4ce7.jpg

 

 

quatro....

z tego co kojarzę to latem '44 zamontowali na nim dodatkowe uzbrojenie plot (przy okazji nasmarowali wtedy to "pudełkowe" camo), nie pamiętam dokładnie ile tego było i gdzie ale na pewno to były dodatkowe stanowiska pojedyncze 20mm + jakieś sprzężone Verlingi C38....   i z tego co jeszcze pamiętam dołożyli mu też Wurzburga na stanowisku morskim (FuMO 213).

Ale o jakieś większe konkrety co, jak i gdzie to musiałbym zagrzebać w papierach....

Edytowane przez M.A.V.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki M.A.V. :piwo:

O blachy właśnie miałem zapytać, bo na Scalemates widzę tylko ew. drewniane pokłady... A kiedyś mówiliśmy, że te od edka są zbut pancerne do „normalnej” obsługi :)

Co do malowania: to zielone co pokazałeś faktycznie może być ciekawe Ichociaż to pudełkowe też nie jest złe :) ), nawet znalazłem trochę w lepszej jakości niż Ty wkleiłeś tutaj :lajkonik: Tyle że ono jest cholernie trudne... 

 

 

Tirpitz-01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Thalgonis napisał:

...kiedyś mówiliśmy, że te od edka są zbut pancerne do „normalnej” obsługi...

oj tam oj tam....   jak za wszystkim są plusy dodatnie i plusy ujemne    :haha:

poza tym mając dobry sprzęt to wszystko ogarniesz   :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ciekawe tylko dlaczego żaden z producentów plastiku nie wypuścił tirpa w tym malowaniu... Przejrzałem wszystkie produkty we wszytkich skalach dostępne na Scalemates i zipa dumna, wszyscy dają to „klasyczne” (?) - może jest jakiś powód? :mrgreen::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Thalgonis napisał:

Hmmm... Ciekawe tylko dlaczego żaden z producentów plastiku nie wypuścił tirpa w tym malowaniu... Przejrzałem wszystkie produkty we wszytkich skalach dostępne na Scalemates i zipa dumna, wszyscy dają to „klasyczne” (?) - może jest jakiś powód? :mrgreen::razz:

Bo to raczej jedyne znane zdjęcie, trzeba się domyślać zapewne, ale fajny taki, nikt takich nie maluje 😃, będziesz pierwszy

imageproxy.jpeg

Edytowane przez Evildead
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poleciałeś z motyka na słońce. 

 

Bez zestawu lionroar to dużo nie wyciągniesz z tego modelu. Brak detalu na pokładać i na ścianach nadbudowki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kzugaj napisał:

Brak detalu na pokładać i na ścianach nadbudowki. 

nie ma się co dziwić - wypraski przecież jeszcze z lat 80tych

 

 

EDIT  ------------------

 

@Thalgonis - ostatecznie robisz malowanie pudełkowe ??

 

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nadepnąłeś mi na odcisk i będzie to drzewiaste :razz:  Spodobało mi się, ale będę musiał jakoś wydrukować sobie te malowanki od jsc, bo to co w sieci znalazłem to marnej jakości i trzeba się sporo domyślać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Thalgonis napisał:

Acha, czyli znowu wysoki koń, upadek i tak dalej :) :haha:

Ale pamiętaj Macieju: "Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Thalgonis napisał:

Nie, nadepnąłeś mi na odcisk i będzie to drzewiaste

będzie furora      :peace:    

ja to widzę same plusy inwestycja w pokład definitywnie odpada a ciapy ukryją niedoróbki detalizacji tej starej Tamki

Zatem w wolnej chwili zagrzebie za materiałami  w kwestii malowania i wyposażenia ---> na pewno zdążę zanim wyprowadzisz kadłub    :szczerbol:

Chcesz tą kartonówkę od JSC ??    mogę ci w robocie załatwić dobre skany to sobie potem przeskalujesz pod 350 i bez problemu maskowanie ogarniesz 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz to? No to oczywiście, że poproszę :mrgreen:

reszta na priv

 

PS. Tylko może ustalmy - skoro nie będę jechał z instrukcją - kolorystykę… Bo zielone farbki to mam tylko od Luftwaffe :)

Edytowane przez Thalgonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no problem, daj mi kilka dni    :piwo:

 

co do kolorków to muszę zagrzebać za konkretami bo te barwne malowanki mogą być przekłamane

 

a tak przy okazji.....    nie wiem czy wiesz że Tirpitz jak stał w stoczni przy nadbrzeżu wyposażeniowym to miał fikuśne camo  "miejskie"     :haha:

tirpitz-2.thumb.jpg.ed9a65737db0a43e997c6a8035ea1c2b.jpg

 

tripitz-1.thumb.jpg.8997452b6ad9a30b24eada1e553229b9.jpg

 

:haha:

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Thalgonis napisał:

 będzie to drzewiaste :razz:  Spodobało mi się, ale będę musiał jakoś wydrukować sobie te malowanki od jsc, bo to co w sieci znalazłem to marnej jakości i trzeba się sporo domyślać

Dobra decyzja, będzie oglądane 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, M.A.V. napisał:

no problem, daj mi kilka dni    :piwo:

 

co do kolorków to muszę zagrzebać za konkretami bo te barwne malowanki mogą być przekłamane

 

a tak przy okazji.....    nie wiem czy wiesz że Tirpitz jak stał w stoczni przy nadbrzeżu wyposażeniowym to miał fikuśne camo  "miejskie"     :haha:


no to ten tirpi do dupy był, załoga nie miała co robić to ворона przemalowywała przy każdej okazji :haha:

A co do kolorków, ponieważ to jedyna fotka, którą tu z evilem wsadziliście, to może jsc sobie „popłynęło” z tym wyglądem… Nigdzie indziej na szkopskich złomach nie widziałem takich zestawów kolorów… Ale z drugiej strony to co wsadziłeś wyżej świadczy, że wszystko jest możliwe :razz:

Edytowane przez Thalgonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK

to camo miał b.krótko , jakoś około miesiąca bo do akcji z konwojem PQ-17 

:szczerbol:

no wiesz...   wokoło lasy i kamienie...   coś trzeba było robić żeby morale nie siadło - tam przecież było 2,5tyś ludu samej załogi

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sie nie mogę doczekać, fantastyczne te malowania las / domy .... brakuje tylko drogi na ostrołękę, znaczy na Oslo :) 

co do morale = to prócz malowanek były też zabawy :) ... 

 image.thumb.jpeg.7ad5c4b3f0ff510f5feb4d5ed24325a6.jpeg

zródło Pancerniki III rzesza, Witold Koszela, 2016

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w książce  German Naval Camouflage Volume II 1942-1945 [E.Leon & J.Asmussen] jest fotka tego camo.

Niestety tylko jedna i dość słabej jakości. Są też schematy burtowe ale żadnych konkretów o kolorach

6.thumb.jpg.f99287279b0eaa15301428cd567b05d9.jpg

są tylko przypuszczenia co do "najjaśniejszego" --->  Schnellboot Weiss [ RAL 9002 ]  i tego "najciemniejszego" ----> Dunkelgrau 2 [ RAL 7024 ]

a zielonych nic....

 

EDIT  -----------------

 

wydaje mi się że ten "jasno brązowy" który jest na papierówce JSC to "creator's fantasy" i oryginalnie nie było takiego koloru   :szczerbol: 

 

 

 

 

Edytowane przez M.A.V.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.