Skocz do zawartości

F-14A Tomcat - Italeri 1/48


szyszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jako że Hercules jest już skończony to trzeba zacząć coś nowego, nawet większego.

F-14 w skali 1/48 od Italeri, pewnie będzie dużo osób które będą mówić że mogłem kupić tamiye ale jak już mam italerke to trzeba zrobić :)

IMG_20230904_165552.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Juffre napisał:

W jakim malowaniu planujesz go zrobić? 

 

Vf-84 Jolly Rogers 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się gadadniem tylko rób ten model tak jak najlepiej potrafisz :). Mam dwa takie zesawy i nie zmierzam ich nie robić ale dwrotnie zrobić by cieszyły moje oko :). Wbrew pozoro nie jest to najsłabszy zestaw Tomcata i ma w sobie potencjał do zrobienia ładnej miniatury 14 :). 

Edytowane przez Staryfajter1954
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go na warsztacie i życzę powodzenia. 

 

Mój egzemplarz niestety to chyba z odpadów produkcyjnych. Linie podziału w części dziobowej praktycznie nie istniały a spasowanie dziub-kadlub też nie najlepsze. 

Platowiec pomiędzy skrzydłami a usterzeniem poziomy też koszmar. 

Miał być szybko na luzie a przez takie kwiatki się odechciewa 

 

Ale działaj zobaczymy co wystrugasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kzugaj napisał:

Mam go na warsztacie i życzę powodzenia. 

 

Mój egzemplarz niestety to chyba z odpadów produkcyjnych. Linie podziału w części dziobowej praktycznie nie istniały a spasowanie dziub-kadlub też nie najlepsze. 

Platowiec pomiędzy skrzydłami a usterzeniem poziomy też koszmar. 

Miał być szybko na luzie a przez takie kwiatki się odechciewa 

 

Ale działaj zobaczymy co wystrugasz

No to mamy to samo😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progres 😄

Do foteli trzeba jeszcze dodać rączki katapulty z drucika ponieważ nie ma ich w zestawie

IMG_20230908_175148.jpg

IMG_20230908_175135.jpg

IMG_20230908_175204.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2023 o 09:16, Staryfajter1954 napisał:

Masz może więcej zdjęć z budowy tego modelu ?  Czy miałeś jakiś proeblem z połączeniem części kabinowe z częścią główną kadłuba ? Byoby fajnie jakbys zamieścił trochę więcej zdjęć z budowy tego modelu. Strasznie pusto jest w Twoim wątku budowy tej miniatury.

Jedyne problemy jakie napotkałem to to że nos nie pasuje to przedniej części kadłuba która też ma małą szparę między nią a resztą kadłuba i trzeba dać tam dosyć dużo szpachli ale reszta jest bardzo dobrze spasowana

IMG_20230918_100641.jpg

IMG_20230918_100649.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2023 o 10:07, szyszka napisał:

Jedyne problemy jakie napotkałem to to że nos nie pasuje to przedniej części kadłuba która też ma małą szparę między nią a resztą kadłuba i trzeba dać tam dosyć dużo szpachli ale reszta jest bardzo dobrze spasowana

IMG_20230918_100641.jpg

 

W kwestii mocnowanie osłony radaru to należałóby go umocować metodą na pasek stosowaną w modelarstwie kartonowym a więc przyciąć pacek cienkiego plastiku np zopakowania po jogurcie , powycinać ząbki i po przyklejeniu oraz ukształfowaniu ząbków przymocować. Zastosowalem w modelu Tomcata z Monograma. To powinno wzmocnić spoinę oraz zmniejszyć szparę. Podobnie należałoby postąpić przy okazji montowania części przedniej kadłuba z częćią główną. Pamiętam jak walczylem z tym przy budowie Tomcata z Italeri w 72. Widzę, że fotele wartałoby wymienić na jakieś inne chociażby z zestawu Monogam albo Academy lub dedykowane żywiczne. Brak w nich uchwytów do katapultowania się - warto je dorobić z kawałków cienkiego drucika. Będziesz model budował z otwartą kabiną czy zmkniętą ? Jeśli planujesz otworzyć kabinę to powinieneś dorobić imitację siłownika podnszącego osłonę oraz tylną ściankę osłony kabiny i osłonę siłownika znajdującą się za fotelem drugiego członka załogi (oficera uzbrojenia). Dorabiałem te elementy w 72. Proste ale zajmuje troszkę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.