Skocz do zawartości

FW 190 A-8, Nasielsk-Chrycynno VII.1944; Eduard 1/72


neptun1939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
 Pierwsza z wielu fok skończona. 
 Miniatura przedstawia maszynę Unteroffiziera ( plutonowego) Juliusa Händela z 13 eskadry JG 54, lotnisko Nasielsk-Chrycynno lipiec 1944 r.  Jak pisze Eduard maszyna nie posiadała oznaczeń IV. Gruppe JG 54. Jednostka po ciężkich walkach i stratach  w lipcu/sierpniu 1944 została wysłana na odpoczynek do Illesheim, ale za długo nie wypoczywali, bo zostali skierowani do walki z 8 armią powietrzną USA. Sam pilot poległ 23 września 1944 r. w walce z Thunderboltami USAAF w okolicach Kleve/Nimwegen. Tyle historii. Teraz o modelu.

 Model z zestawu Eduarda Profipack. Od siebie dodałem nitowanie (niestety znów prawie go nie widać), przeryłem cześć linii podziałowych wg. planów, lufy KMów wymienione na igły. Malowanie dedykowanymi farbami AK do Luftwaffe. Brudzenie to kredki akwarelowe z empika, suche pigmenty z AK i suche pastele mieszane na oko. Brudzenie wzorowałem trochę na pracy forumowego kolegi panDespota, ale w większej części na zdjęciach archiwalnych. Jedynie kurzenie i brud od spodu jest lekką fantastyką - chciałem ukazać maszynę intensywnie eksploatowaną ciężkimi walkami. Sam model bardzo przyjemny w budowie i na pewno jeszcze z kilkanaście ( dziesiąt ? 😛 ) Foczek od Edka zbuduję. Duży problem i zapewne to jest przyczyna zagubienia nitów, stworzył mi Gloss od Tamki i naczuczenie posługiwania się nim. W ogólnym rozrachunku uznaję model za udany ( w skali szkolnej takie bardzo mocne 4+).W niedalekiej przyszłości dojdzie mała winietka z figurkami Zvezdy ( Luftwaffe Ground Forces) i fragmentem lotniska.  
Warsztat:


 Dość gadania foty.

Jedyne zdjęcie oryginału jakie znalazłem:
AUzRdSd.jpg

I moja interpretacja:

h6ZW5ji.jpg

U4sXNGk.jpg

n1cGY8r.jpg

6ISIIxR.jpg

fneFvQE.jpg

e3F5FDo.jpg

adleXV6.jpg

7CYlt9a.jpg

k7QWIG1.jpg

Ec3vraH.jpg

87WnjvQ.jpg

ZD4nggf.jpg

mQvPJsv.jpg

 

mbUvj2B.jpg

v1fUsgD.jpg

17dPMUU.jpg

6bT2FZG.jpg

AK447aB.jpg

63bApFm.jpg

l7fTuGB.jpg

ixgtDvj.jpg

DmTTapO.jpg

Zapraszam do komentowania i krytykowania.

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.