Skocz do zawartości

Stuart M5A1 w PSZ - AFV Club 1:35


SFModel

Rekomendowane odpowiedzi

Sherman skończony, SD'ek zwolnił miejsce w warsztacie i trafił na lakiernię, więc można powoli rozpoczynać kolejny projekt. A będzie nim tytułowy Stuart M5A1 w polskich barwach 1 DPanc gen. Maczka. Mam do wyboru jedno z dwóch oznaczeń z kalek Toro Model. Nie wiem jeszcze którego wybiorę. Oczywiście wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do obserwowania i komentowania, jak również o pomoc przy ew. merytoryce powstającego modelu. 

 

I tutaj pojawia się pierwsza prośba - czy posiadacie jakieś zdjęcia jednego z tych dwóch pojazdów? Będę zobowiązany za wszelką pomoc. 

Druga kwestia to dodatki. Mam już metalową lufę a nawet dwie, bo jedna w zestawie już jest. Nie przyglądałem się mu zbyt dokładnie, ale na pewno gąsienicę muszę jakieś nabyć (co polecacie?), linę zakupię z Eureka XXL. Zostaje jeszcze wieżowy KM. Czy nasze je posiadały? Jeżeli tak, to znowu - co polecacie jako zamiennik? 

 

IMG_3729.JPEG

IMG_3730.JPEG

Edytowane przez SFModel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@macias13_84No to zabiłeś mi ćwieka. A spore są te różnice? Patrząc na boxarta to fartuchy i osłona KM’u na wieży. 
 

Generalnie gubię się w tym wszystkim. Jak patrzę i widzę M5A1 na pudełku i to samo na kalkach, to dla mnie to pasuje. A tu się okazuje, że są jakieś różnice. Damn. W ostateczności albo zrobię jakąś wersję pudełkową, albo model Sci-Fi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, piotrkur napisał:

A czemu chcesz wymienić km?Zestawowy śmiało daje radę

Jeszcze się dokładnie nie przyglądałem, więc jeszcze nie wiem do końca czy go wymienię. 

 

Póki co muszę poznać różnice między tym co ja mam a tym co powinien mieć Maczkowy Stuart. Pytanie jak duże są różnice. Bo np. więzę znalazłem zamiennik:

https://www.scalemates.com/kits/the-new-tmd-35-74453-m5a1-late-replacement-turret--196701

Nie potrafię zbyt dobrze przeszukiwać Internetu i znajdywać potrzebnych mi informacji, więc będę wdzięczny za wszelką pomoc w tej materii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie np. ma Moje Hobby instrukcje od M5A1 i M5A1 late z AFV. 

Ten późny jakiego używali maczkowcy, oprócz osłony KM-u na wieży, miał też pełną osłonę gąsienic, inny układ wylotów powietrza na tylnej płycie silnika i taką wielką skrzynię z tyłu kadłuba. Więc zamiast kombinować z przeróbkami to lepiej upolować gdzieś właściwy model albo tego co masz zrobić w pudełkowym malowaniu. Albo sprzedać i czekać aż M5A1 Late znowu wróci do sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pan_CernyW sumie masz rację i się ku temu już od rana skłaniałem, żeby jednak albo zrobić wersję pudełkową, albo odłożyć na bok i poczekać aż się pojawi wspomniana wersja Stuarta. Z tego co znalazłem to w dwóch sklepach w Europie jest pre-order na ten model, więc możliwe że niebawem się szykuje jego wznowienie. A podpowiedź aby sprawdzić instrukcje też niczego sobie. Ale tak, nie czuję się na siłach aby przerabiać ten model do "naszej" wersji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w pudełkach są pojazdy amerykańskie, to trzeba przerobić na angielskie anteny i ich podstawy/jarzma. Podobne były w angielskich Shermanach, aby były kompatibilne z angielskimi radiostacjami, No i oczywiście angielskie gaśnice.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta. Projekt zawieszam do czasu nabycia odpowiedniego modelu. AFV planuje zapewne wznowienie w tym roku jeszcze tej późnej wersji, więc jak nabędę, to zapewne z czasem ten wątek odżyje. Póki co zapraszam do innego wątku, w którym będzie budowany M8 Greyhound "Podolak" - zapewne jedyny taki pojazd w PSZ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Właściwy model nabyty. Ale że na warsztacie jest obecnie Greyhound a w lakierni SD'ek, to ten musi trochę poczekać. Ale na pewno przeskakuje na początek kolejki. 

 

image.thumb.jpeg.72926a183641d03e998635375743c735.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie codziennie śledziłem sieć i miałem ustawienia w moich sklepach o powiadomieniu gdy się tylko pojawi. W Plastmodel się pojawił, ale zanim zdążyłem kupić, to ktoś mnie ubiegł. Potem pojawiła się 1 szt. na Modeledo i ta już była moja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.