Skocz do zawartości

[PG-ZD] Jagdpanzer SU-76 by Miniart 1/35


bnk_one

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

to mój właściwie debiut w warsztacie, miał nim być Marder II od Tamiyi ale prace przy nim stanęły, więc postanowiłem że zacznę z modelem który ma być robiony do projektu grupowego czyli Pojazdy zdobyczne/w obcej służbie.

 

Model to wyprodukowany przez Miniart SU-76, zostanie on przeze mnie pomalowany w barwy w których służył w dywizji SS Wiking na terenach Polski w 1944 roku. Jeżeli chodzi o sam model to wypraski są naprawdę niezłe, aczkolwiek zaskoczyło mnie to że nie zrobili numeracji części na wypraskach, są one podane na planie w instrukcji, niestety trochę to spowalnia.

 

1. SU-76 by Miniart

 

b8d48988ed4f8295.jpg

 

2. Częściowo złożona wanna - przyklejona przednia i górna płyta, oraz część góry kadłuba z miejscem mocowania działa.

 

f495291bcf94f175.jpg

 

3. Przód

 

7dbdd4823ff1ffae.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały progres w budowie, dzisiaj niestety coś nie miałem motywacji więc nie za dużo zmian. Zastanawiam się czy robić otwarty czy zamknięty właz kierowcy i czy samego drivera również umieszczać wewnątrz.

 

1. Przednia płyta uzupełniona w brakujące elementy.

 

0f410ef8188d1839.jpg

 

2. Przymiarka do wersji z kierowcą i otwartym włazem

 

2fb32a52ba9ba963.jpg

 

6aaf8795db19f8b6.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o składalność to póki co nie ma żadnych problemów, wszystko dobrze spasowane. Niestety się zaczną, robiłem przymiarkę układu jezdnego i trochę się trzeba będzie namęczyć by zawieszenie było pod właściwym kątem w stosunku do podłoża.

 

Problemu raczej nie będzie, poprostu zastanawiam się czy wykorzystać załogę z zestawu czy dokupić taką --->

 

Wariant pierwszy

 

 

Wariant drugi - bez kierowcy, ale z otwartym włazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że oba zestawy będziesz musiał nieco przerobić, bo to Wehrmacht. A Ty planujesz budowę pojazdu z 5 Pz.Div. SS Viking, wobec tego twoi muszą być SS-manami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mały update:

 

1. Miniart zadbał o to by modelarze ćwiczyli sprawność rąk oraz ograniczali drżenie dłoni Takich części w całym zestawie jest kilkanaście, niestety pojawiają się na niektórych nadlewki i czyszczenie tych części już może przyprawić o ból głowy (albo nawrót drgawek )

 

91d913eae222c055.jpg

 

2. tutaj jest sama armata wz. 1942 ZIS-3 kal. 76.2 mm, złożona w połowie. Producent przyłożył się tutaj w kwestii budowy, postawił na sporą ilość części aby jak armata wyglądała jak najlepiej. Niestety części miały trochę nadlewek, i trzeba było trochę popracować skalpelem i pilnikiem aby pasowały do siebie (nie dotyczy to wszystkich tylko jakiś 50% z nich).

 

8955656a16dd4174.jpg

 

3. Czeka mnie jeszcze szpachlowanie i wyrównywanie powyższych części oraz doklejenie brakujących elementów w armacie. Kierowca tymczasowo schnie po naniesieniu podkładu w postaci szarego humbrola. Podsumowując dzisiejszy odcinek mojej Ukraińskiej telenoweli: Miniart wydał chyba jedyny dostępny SU-76 w tej skali, i niestety nie ustrzegł się błędó, nie jest ich jednak dużo, zobaczymy jak potoczy się dalsza walka z tym kawałkiem plastiku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowca już prawie pomalowany, zdecydowałem że będę robił wnętrze i teraz takei pytanko, jest jakaś bezpieczna metoda odklejenia tej przedniej płyty pancerza ? Klejone było Tamiyą Extra Thin. Po za tym mam pytanko czy wie ktoś na ajki kolor pomalować wnętrze ? W ruskiej wersji było na biało z tego co widziałem i na kolor bazowy nadwozia w przypadku rusków. Niemcy przemalowywali również wnętrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor wnętrza przedziału kierowcy - raczej biały/kość słoniowa. Taką barwę ma poznański T-70 z lokalnego "rusische Panzer-Museum". Wątpię, żeby Niemcy je przemalowali (zabudowany i niewidoczny). Natomiast kolor wnętrza przedziału bojowego - taki jak bazowy kolor kamo (DG albo Szwaby zostawili oryginalną ruską oliwkę) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako że postanowiłem zrobić otwarty właz i kierowcę, to stwierdziłem że przydałoby się wnętrze, a przynajmniej jego namiastka z racji tego że właz jest nie duży, to postanowiłem się nie bawić w szczegóły i dopieszczanie, tylko stworzyłem na podstawie zdjęć oryginału elementy wnętrza przedziału kierowcy. Nie podszedłem do tego z wielką dbałością o wykończenie czy szczegóły, ponieważ i tak praktycznie będzie to nie widoczne, ale raczej na pełnym luzie i bez przejmowania się detalami, czystością, czy szparami

 

Tak o to to wygląda, starałem się tylko by to chociaż trochę przypominało kształtem i rozmieszczeniem wnętrze oryginału.

 

1.

a633f61a285fb6b9.jpg

 

2.

454125bd4a163464.jpg

 

3. Przypasowanie drivera, głowa do wymiany, Miniart się nie popisał i czapki wyglądają tragicznie, dam mu w zamian jakąś żywiczną łepetynkę. Po za tym raczej będzie przemalowany.

 

c3752c938088984f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mały updejt po dłuższej przerwie, wszystko jest już praktycznie sklejone...nie polecam tego modelu nikomu, można zęby zjeść na nim i pożegnać się z resztkami cierpliwości....

 

1. Przedział bojowy - widok z góry

 

efca54123ed0f500.jpg

 

2. Tutaj trochę z innej perspektywy

 

bcc20094404ae04b.jpg

 

3. A tutaj zbliżenie na działo i przyrządy celownicze

 

2188ccb0c86cb94e.jpg

 

Teraz całość idzie do lakiernika by przyjąć jakże modny w tym sezonie Dunkelgelb

 

Mam nadzieję że kolejny updejt już niedługo.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.