Skocz do zawartości

Russian Infantry Fighting Vehicle BMP-3 Zvezda 1/35


chorąży

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, uaz gotowy, czas rozpocząć nowy warsztat.  Dość niespodziewanie i poza kolejnością najnowszy wypust Zvezdy. Wrażenia ?!  lepszy niż w przypadku ciągnika gąsienicowego plastik, części pasują jak ulał. Niestety trochę nadlewek, na podzespołach podwozia. Poniżej owoc 4 godzin wekkendowej "pracy". Porównanie z Skifem.

 

 

Pudelko.jpg

rIMG_20231009_060630.jpg

rIMG_20231009_060714.jpg

rIMG_20231009_060721.jpg

rIMG_20231009_060732.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, robertmodelarz napisał:

Wojskowe Biuro Emerytalne jest z Pana dumne!!!!! W nagrodę otrzymuje  Pan waloryzację świadczenia na 2024 rok w wysokości 12,3% podstawy uposażenia 😀

Szanowny się myli: W związku z taką wydajnością  zawisnę wśród "naszych przodowników"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2023 o 12:14, chorąży napisał:

Szanowny się myli: W związku z taką wydajnością  zawisnę wśród "naszych przodowników"..

Proponuję model posypać nawozem:

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bartosz Ciesielski napisał:

Szkoda że nie ma wnętrza 

Zgadza się, nawet SKIF miał, nie mówiąc o Trumpeterze.

Brakuje chociaż tylnego pomostu nad silnikiem. Pewnie szli w oszczędność, a zaręczam, ze reszta jest spasowana finezyjnie, łącznie z imitacją spawów łączenia kadłuba, dlatego też należy sklejać kadłub bardzo ostrożnie, dobrym klejem, żeby nie uszkodzić tego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy "kapeć" dopasowany i ostrzeżenie, bo okazało się, że jednak klej Tamiya działa inaczej na ten Rosyjski plastik, który Go wchłania i mięknie, utrzymując tą konsystencje dość długo.

Drugi "kapeć" o jedno ogniwko dłuższy, ogniwko w "innym miejscu" ramki niż pozostałe o tym numerze, stąd chwilowa konsternacja..

Babole, jakie wykazało zdjęcie do usunięcia ...

 

 

kapec_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SnajperTBG napisał:

Czyli ruski plasik gniotsia nie łamiotsia no pijot kliej :D Robiłem BMP-3 z Trumpka i widzę że jest lepszy od zvezdy :) Ale mimo to kibicuję !!! :)

 

Mam w "magazynie" bmp-3 trumpka i to innej wersji niż ten Zvezdy i Skifa. Jeżeli mi sie nie znudzi to planuję z ciekawości ten trzeci popełnić. Trochę mnie gąski odstraszają ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąski dopasowane, wstępnie założone, nawet poszło w miarę sprawnie i bez dodatkowych strat...

Wieża, fatalny kąt lufy, nie podoba mi się, do zmiany, już udało się rozkleić i wstępnie podpasować, teraz długość lufy i "chusteczka" do poprawienia wyglądu brezentowej osłony.

Lufy jako jeden element i do tego z nadlewkami, zobaczymy co z tego wyjdzie .....

kapec1.jpg

kapec2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zbliżamy się do ostatecznej formy. Wyzwaniem było połączenie osłon reflektorów. W zamyśle całkiem niezły pomysł, w rzeczywisytości w związku z naprężeniami zęby tego "grzebienia", każdy znajdował się w innym położeniu i połączenie tego na środku było lekkim wyzwaniem, reszta jak klocki lego.

Lufy, jednak lepszymi były by metalowe, zwłaszcza ta 30 mm .

Niekonsekwencja. Włazy wieży kompletne ze strony wnętrza, a z drugiej strony brak zamków uzbrojenia, wyposażenia wieży, nawet przysłowiowiego "siedziska" załogantów. Ale w sumie i na upartego włazy można by zapchać figurantami (też Zvezda) tylgo tak nie pasuje....

17_10_1.jpg

17_10_2.jpg

17_10_3.jpg

17_10_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kalki, a wydruk kalek na wzór, tych kalek nie da się kupić, albo można za zakup trafić do pierdla za "popieranie agresji".

Da się kupić kalki "Hakenkreuz" czy inne runy "ss" a "v" czy "z"  nie.

 

Dlatego napisy na burcie nababrałem białym flamastrem do pisania na płytach DVD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2023 o 15:16, Bartosz Ciesielski napisał:

ja osobiście wole malować oznaczenia bo generalnie te Z czy V to naj częściej od ręki malowane bez szablonów   

Ja tam jednak wolę szablony:

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.