Skocz do zawartości

1:35 KV-2 Trumpeter 00312


Mateusz_

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czesc, ta galeria witam sie z forum.

Kiedyś wpadłem na pomysł wrócić do tego hobby z czasów podstawówki. Kupiłem ten model i skończenie go zajęło mi bardzo długo. Ale w końcu się udało. Pierwszy i mam nadzieje nie ostatni, bo kolejny już się maluje.

 

Zestaw

Trumpeter 00312 Russian KV-2

Siatki eduardo

Metalowa lufa

 

Droga była dluga:

-siatki zakładałem trzykrotnie i dopiero drugi zupełnie nowy zestaw „jakos wyszedł”

-malowany 3 razy, pierwszy wyszedł zle, za drugim razem przy ostatnich poprawkach zaplułem pol modelu,

-końcowa walka z jedna gasienica, nie wiem co złe zrobiłem ale jest ostatecznie sklejona na sztywno CA i widać ze nie układa się tak jak powinna, ale już nie ruszam,

 

Błędy:

- gąsienice

- niewyszlifowane dokładnie wszystkie kolka - wyszło na późnym etapie  

- linki robione z drutu, zamiast kupować gotowce

- poniosło mnie na etapie „uszkodzeń”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20231025_160702146.jpg

IMG_20231025_160839288.jpg

IMG_20231025_160904952.jpg

IMG_20231025_160928263.jpg

IMG_20231025_161006106.jpg

IMG_20231025_161044957.jpg

IMG_20231025_161651373.jpg

IMG_20231025_161724290.jpg

Edytowane przez Mateusz_
Podmiana zdjec na inny hosting
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja. Jak na pierwszy model to jest ok, widać początki modulacji, widać 2-kolorowe obicia, widać też że mogłeś posiedzieć nad nim dłużej i nie spieszyć się z galerią 😉 Efekty są trochę nieproporcjonalnie duże do skali modelu, odpryski mogłyby być mniejsze i tak dalej. Dobre rezultaty potrzebują czasu. Pierwsze koty za płoty, załóż warsztat dla następnego modelu i na pewno koledzy będą podpowiadać.

Swoją drogą to bardzo wdzięczny model pomimo niskiej ceny, bardzo fajnie się klei.

Edytowane przez halset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak decydujesz się robić galerię to przydałoby się zrobić lepsze zdjęcia ---> oświetlenie do poprawy

 

W dniu 9.10.2023 o 19:22, Mateusz_ napisał:

Z fotografia mam zero do czynienia, aparat w telefonie, bawiłem się tez trochę światłem dlatego takie różnice miedzy zdjęciami.

polecam przeczytać ten wątek - tu jest b.dużo pomocnych wskazówek :

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotosik uznał ze przekroczyłem limit zdjęć i zawiesił wyświetlanie, zamiast tylko zmienić hosting zrobiłem nowe zdjęcia zmieniając parę rzeczy w oświetleniu. Mam nadzieje ze teraz jest lepiej.  Dzięki za dotychczasowe opinie :) 

Edytowane przez Mateusz_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.