Skocz do zawartości

Volvo FH16 660 8x4 Torben Rafn


NobelEXC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Po nieudanym projekcie Ocean Race nastąpił przypływ chęci do działania i zaczynam relacje z budowy modelu w barwach firmy P.J. Hoogendoorn. Będzie to wersja 6x4 i postaram się jak najlepiej odzwierciedlić rzeczywistość. W tym momencie nie wiem jeszcze czy wspomogę się kalkomaniami czy szablonami czy jeszcze jakoś inaczej podczas malowania kabiny.

 

Relację rozpoczynam od przebudowy wnętrza. Jako materiał bazowy służy mi Volvo FH16 z Italeri. Wstępnie obniżyłem tunel i rozpocząłem prace nad łóżkiem. Narazie elementy są ustawione na sucho do zdjęcia, więc proszę się nie sugerować nierównościami i odstawaniem części. Jak wspomniałem łóżko jest na etapie przygotownia, więc jeszcze dużo się zmieni.

 

Życzę miłej lektury i czekam na sugestie:)

 

c.d.n.

 

P.S. na zdjęciach grupowych po prawej stronie znajduje się Italerowski bubel ;)

 

hoogendoorn-013-border.jpg

 

P1070566.jpg

 

P1070570.jpg

 

P1070571.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Pawły róbcie miejsce dla Krugera bo tez sie przyłącza ;d . Widze ze tunel ładnie zrobiony , no i w tle wycięty element podświetlany w globie FHcza , wiec sadze ze zrobisz podświetlony ;> tez sie przymierzam do wykonania takiego podświetlenia z tym ze nie za bardzo mi przychodzi z czego tam przeźroczystą szybke dać .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ze nie za bardzo mi przychodzi z czego tam przeźroczystą szybke dać

 

Kruger np. taka przeźroczysta folia (ona jest troche sztywniejsza) z której wykonuje się szybki w kartonowych pudełkach od modeli metalowych np. firmy Maisto czy Bburago.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

 

Mineło trochę czasu, a do pokazanie nie mam za wiele. Udało się uporać z łożkiem, teraz tylko tylko muszę poprawić tył i bedzie ok. Gotowa jest również szuflada i nowe mocowanie wraz z poduszką amortyzującą fotel. Tyle na dziś

 

P1070874.jpg

kliknij, aby powiększyć

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Fajnie, że przerabiasz wszystko, co nie pasuje do oryginału, takie modelarstwo jest najbardziej czasochłonne, ale i najbardziej efektowne:) trzymaj tak dalej a ja dołączam się do widowni.

 

Ps. Widzę, że fotele z żywicy? Sam odlewałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam,

 

dawno tutaj nic się nie działo, przez różne zawirowania nie było czasu na klejenie Volva. Nadszedł jednak odpowiedni moment i powróciłem do modelarstwa. Nastąpiła mam zmiana planów zamiast Hoogendoorna będzie Volvo FH16 660 8x4 Torben Rafn + 5'ta oś. Zdjęcia z postępów poniżej:

 

rafnjens16.jpg

 

P1120755.jpg

 

P1120761.jpg

 

P1140355.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie to wyglada jak na razie. Znam modelarza z Danii, ktory tez zrobil ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oczywiście o Sorena, ale on jeszcze buduje swój model. Poza tym robi wersje FH16 700 XXL. Utrzymuje z nim stały kontakt i wymieniamy informacje

Nie, nie chodzi o Sorena, wydaje mi sie, ze to Jens Hanibalsen, mam zdjecia tego Volva w Truck Model World.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.