Skocz do zawartości

1/72 Messerschmitt Bf 109F-4 - Eduard


KFS-miniatures

Rekomendowane odpowiedzi

Miniatura z Eduarda to zupełnie miły w sklejaniu model, choć oczywiście jest pole na drobne ulepszenia i dodatki własne, których część opisałem w relacji z budowy tego modelu

 

1/72 Bf 109F-4 - Eduard - Budowa cz.2

 

Zresztą, zakładając raczej bezproblemową budowę, wybrałem ten własnie model na drobny eksperyment, a mianowicie malowanie i wykończenie całości bez sięgania po aerograf

 

1/72 Bf 109F-4 - Eduard - Budowa cz.2

 

..z takim oto rezultatem: 

 

1/72 Bf 109F-4 - Eduard - Budowa cz.21/72 Bf 109F-4 - Eduard - Budowa cz.2

1/72 Bf 109F-4 - Eduard - Budowa cz.21/72 Bf 109F-4 - Eduard - Budowa cz.2

1/72 Bf 109F-4 - Eduard - Budowa cz.21/72 Bf 109F-4 - Eduard - Budowa cz.2

1/72 Bf 109F-4 - Eduard - Budowa cz.21/72 Bf 109F-4 - Eduard - Budowa cz.2

 

W osobnym artykule znajdziecie szczegółową relację z pędzelkowania (i trochę sprejowania, oczywiście):

 

Fryc_72_2-300x300.jpg

 

A przy okazji uwadze polecam przygotowaną we wspólpracy ze sklepem MojeHobby  'zakupową funkcjonalność', którą znajdziecie w tym materiale.  Ciekaw jestem waszej opinii na temat tego rozwiązania, bo wbrew pozorom przygotowanie takiej funkcji to huk roboty.

 

 

Edytowane przez KFS-miniatures
  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zloty napisał:

Taka niszowa , ekskluzywna technika w świecie naszych zabawek.  

 

śmiałe i niekoniecznie zgodne z prawdą twierdzenie. Budowanie koloru na modelach jest wcale popularne, a korzystanie w tym z aerografu tylko sprawę ułatwia

 

39 minut temu, kozborn napisał:

Pędzlowanie level bóstwo

 

nie przesadzajmy. Nie ma nic boskiego w rozcieńczaniu farb 😆 Zresztą starałem sie tę kwestię w miarę dokłądnie opisać.

 

W kazdym razie, dziekuję za przychylne opinie.  Mam przy tym nadzieję, że opisane w artykule techniki okażą się przydatne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KFS-miniatures napisał:

nie przesadzajmy. Nie ma nic boskiego w rozcieńczaniu farb 😆

Nie przesadzajmy. Ze skromnością. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie skromność - raczej realizm. Ufam, że wciąz jeszcze umiem spojrzeć krytycznie także na swoje prace, więc w tym konkretnym przypadku, o ile oczywiście jestem zadowolony z rezultatu (gdybym nie był, to nie szastałbym w internecie zdjęciami tej miniatury), to jednak uważam, ze wiele rzeczy można było zrobić lepiej. Zresztą właśnie z tej przyczyny planuje wrócić do tego - jak to nazwałem - eksperymentu. Nawet upatrzyłem już sobie ofiarę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KFS-miniatures napisał:

 

śmiałe i niekoniecznie zgodne z prawdą twierdzenie. Budowanie koloru na modelach jest wcale popularne, a korzystanie w tym z aerografu tylko sprawę ułatwia

 

 

 

 

 

 

budowanie koloru pędzlem jest niespotykane przyznasz?

 swoja drogą inspirująca(w kontekście Twojego modelu) jest możliwość  łączenia psikawki z pędzlem. 

Edytowane przez zloty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, zloty napisał:

budowanie koloru pędzlem jest niespotykane przyznasz?

 

Jeżeli mowa o modelach tak zwanych 'redukcyjnych', to owszem, niezbyt popularne. Ale w figurkach? Chleb powszedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.