Skocz do zawartości

T-34/85 mod. 1944 Dragon 1:35


WPR

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
W dniu 15.05.2024 o 19:09, pmroczko napisał:

Gałęzie są dobre - spróbuj zrobić  drugie takie, posmarować klejem i obsypać herbatą, może lepsze liście z tego będą.

Życzę powodzenia i pozdrawiam

Paweł

Dzięki, tak następnym razem zrobię zupełnie inną techniką stelaż z drutu i liście może jakiś gotowy produkt.

 

3 godziny temu, panDespota napisał:

Mi się podoba wykonanie. Zagęścił bym ze dwa razy :)  Jak robione?

Dzięki. Tak też uważam, żę brakuje mu gęstości gałęzi, ale już skończył mi się patyczki i cierpliwość. 

 

Zrobione jest z jakiegoś suchego kawałka krzewu z parku a reszta gałęzi podoklejana z małych patyczków.

 

Liście są wycięte z papieru, w który zawijane są buty. Wycięte takim stemplem od AK. Ale są trochę za duże w tej skali.

 

Aha i patyczki klejone na CA i następnie całość połączenia malowana tamiya putty zmieszaną z klejem thin cement.

Edytowane przez WPR
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpnij się na komosę ciernistą - tutaj byłaby idealna właśnie do tych mniejszych gałązek, całość nabrałaby gęstości.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. na razie zarzuciłem temat drzewa. W miejsce, w którym planowałem drzewo posadziłem krzaki z AK.

https://ak-interactive.com/product/summer-green-shrubberies-135-75mm-90mm/

Wyglądają bardzo fajnie IMO.

To drzewo dam na starą winietkę z pak, którą kiedyś zrobiłem. Nie zaszkodzi jej 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

 

Podstawka została skończona i model uznaję za skończony. można go obejrzeć na Babarybie.

 

Trochę zdjęć z wcześniejszych etapów budowy. Baza to glina DAS + balsa + XPS.

 

20240415_213700.thumb.jpg.c6f7e93af5f107ba045cd10cb622374a.jpg

 

20240422_221258.thumb.jpg.ce41f01bc2bab95b0b0806ca8cdd1a45.jpg

 

 

Tutaj już posadzona trawa statyczna + listki takiej roślin, którą dodają do bukietów jako wypełniacz. Większe kępki i paprotka to gotowe produkty. Nie trudno zauważyć skąd inspiracje do takiej a nie innej formy tej podstawki.  Korzenie przy brzegu z roślin z parku przy mauzoleum żołnierzy radzieckich więc powinny mieć zaklętą w sobie moc!

 

20240427_224653a.thumb.jpg.bfbb71a5b15f46b3881bc2d3497cd5a0.jpg

 

Trawę sadziłem sadzarką z muchołapki, na którą przepis można znaleźć na forum. Działa, ale ma dość słabą moc moim zdaniem.

 

20240505_121722.thumb.jpg.af6d8433d252735f116f721db9e990f6.jpg

 

 

240509_181755.thumb.jpg.fdcc38f88633ca86323522a4aeaa32dc.jpg

 

Co do wody to najpierw całość była uszczelniona dwiema warstwami stillwater od vallejo. Następnie dwie warstwy resin water od AK z kroplą zielonej farby. Fakturę powierzchni wody nadawałem still water, ale ta od vallejo matowiała więc musiałem poprawić tą od AK.

 

 

240526_204041.thumb.jpg.91fc073ce4ad62b43670178b26edf59e.jpg

 

240526_203952.thumb.jpg.bee46e10ae3c6de32e92354ce75cfe78.jpg

 

240526_204020.thumb.jpg.118c327f233c13e7006e3e8307849c7b.jpg

 

 

dziękuję.

 

Edytowane przez WPR
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko śpiewać:

Na niebie obłoki, po wsiach pełno bzu,
gdzież ten świat daleki  pełen dobrych snów?
Powrócimy wierni  my czterej pancerni,  "Rudy" i nasz pies.
My czterej pancerni  powrócimy wierni   po wiosenny bez!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się pomysł na dioramę. Choć nie lubię mocnego brydzenia to dla mnie czołg nienaturalnie czysty. Ogólnie jestem na tak.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,rozpędzony bo uszy comandiera fruwają🤣. Dlatego,taki pomysł. Ja bym go na początek lub środek położył a za nim z waty kurz zrobił. Pewnie gdzie stoi nie ma odbić gąsek i może ktoś  przed nim jechał😀.Czysty ale kolorki ładne. Powiedzmy,świeżak dopiero co puszczony w teren. 

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FAHR napisał:

Kierowca-mechanik coś widzi? 😉

Może ma w czołgu kogoś podobnego do Czereśniaka (ojca) który przemawiał do Grzegorza jak woźnica do konia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś w zawodówce-wf'istę..po nazwisku i przerywnik: "pedale dresy i na boisko...". Czereśniak ksywkę miał,gdzieś z wiochy pochodził. Zima,mróz wtedy -10 a on w butach lekarskich z pkp-szkoła i powrót..łeb tempy prosty🤣. Chłopaki starsze,aż chcieli po gębie dać,za te odzywki🤪                                                                    @bulik58Może kierowca na echolokację jeździł🤣-ja sem netoperek..🤪, przy zamkniętym włazie kierowcy. Zastanawia mnie, jaka częstotliwość pojazdu była wykalibrowana do jego słuchu-jadać na ślepo..😅

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzi, widzi, patrzy sobie przez jedną patrzałkę. To strachliwy chłop był bał się otwierać drzwi nawet jak dzwonek zadzwonił. A co dopiero jak szkop strzelał.

 

image.jpeg.e1aba8ac7d980c0213b1317e92e7f1ed.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2024 o 21:40, grzesioc napisał:

Bardzo podoba mi się pomysł na dioramę. Choć nie lubię mocnego brydzenia to dla mnie czołg nienaturalnie czysty. Ogólnie jestem na tak.

No tak z tym mam problem. Nie umiem ładnie pobrudzić.

 

Godzinę temu, Paweł Czarnocki napisał:

Łomatko ten model podziwiałem w sobotę na Babarybie. Petarda winietka

 

10 minut temu, grzesioc napisał:

Na żywo diorama wygląda świetnie. Gratuluję efektu.

Dziękować.

 

5 godzin temu, Evildead napisał:

Podstawka fajna choć mogła by być kilka  centymetrów dłuższa :) wtedy czołg by się zmieścił.

Bałem się, że wyjdzie za duża, a ostatecznie wyszła za mała.  Musiałem też przez to obie lufy ustawić praktycznie tak samo co też pewnie nie pomogło kompozycji.

 

Galeria zdjęć tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.