Skocz do zawartości

Macchi MC.202 Folgore Italeri 1:72


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem fajny model . Ale kaleczki coś za bardzo się świecą. I na spodzie widać linię łączenia połówek kadłuba. No i wash by się przydał, ale o tym pisałeś. Ciekawy jestem, jak wyglądają twoje bardziej aktualne prace. Byłby fajny matetiał porównawczy, tzn. jak robiłeś modele 2 lata temu, a jak teraz

P.S. MC. 202 to chyba jeden z ładniejszych samolotów tego konfliktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kaleczki coś za bardzo się świecą

wiem i dlatego nabyłem płyn Humbrola do zmiękczania kalek i ich zmatowiania i chyba MC pójdzie na pierwszy ogień co do połówek kadłuba - faktycznie :/

jak robiłeś modele 2 lata temu, a jak teraz

F-15 nie pokażę bo nie dość że ma wypukłe linie to jeszcze olbrzymie problemy ze szpachlowaniem miałem ale nastepnę idą Komet i "Frank" więc jak tylko skończę to nie omieszkam wrzucić fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem i dlatego nabyłem płyn Humbrola do zmiękczania kalek i ich zmatowiania i chyba MC pójdzie na pierwszy ogień co do połówek kadłuba - faktycznie :/

Jezeli chodzi ci o DEKALFIX to on nie dziala tak jak powinien Ja przynajmniej wiecej go nie kupie minmo, ze jest to moj pierwszy w zyciu plyn i nie mam porownania z innymi ale nie powalil mnie skutecznoscia na lokatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny, malowanie czyste, choć chyba przed zdjęcie na skrzydłach wydaje się grubo nałożone.

ale nie będę się więcej wypowiadał bo widziałem ten model na żywo (Jasiek to mój dobry kumpel), co nie znaczy oczywiście, że model robi gorsze wrażenie na żywo, ależ skąd, nawet lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zreszta zobacz sam jak to wyglada blyszcza sie jak ...

gdyby moje kalki tak się "błyszczały" to byłbym wniebowzięty xD

rochę mnie razi w tym modeliku kolor wnęk podwozia. Serio taki był?

troszkę wstyd przyznać ale robiłem wg instrukcji :P ale w instrukcji stoi jak byk aluminium - też się trochę zdziwiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zielone elementy (plamy) wyglądają jakby były doklejone z plasteliny.

Potwornie grubo nałożyłeś tą zieloną farbę i to niestety psuje cały efekt. I chyba za gęstą malowałeś. Nawet kalkomania jest na tych 'plamach' uwypuklona.

Maluj cieńszymi warstwami farby i oczywiście bardziej rozrzedzoną. Jesli nie pokryje za pierwszym razem to trudno. Czasem warto nałożyć nawet i trzy cieniutkie warstwy niż jedną bardzo grubą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jACHUD3 -długaaaaaaaaaa modelarska droga przed Tobą ,pokaż swój najnowszy model ,zobaczymy co zmieniło się przez te dwa lata ,nikt od razu nie rodzi się mistrzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zielone elementy (plamy) wyglądają jakby były doklejone z plasteliny.

malowałem je wykałaczką a farba była.. no cóż, jej młodość (już wtedy)dawno przeminęła, ale to mnie usprawiedliwia rada się przyda, dzięki ^^

pokaż swój najnowszy model

jak dobrze pójdzie to za 4-5 tygodni prawdopodobnie

będzie Komet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.