Skocz do zawartości

One Man Shipyard


Rafly

Rekomendowane odpowiedzi

Gwiazdkowa niespodzianka ode mnie. 1/144. Pokazywałem już pewien pomysł na modele RC w 1/125 w mieszanej technice wykonania. Chyba ze zrozumiałych dla mnie względów zapanował sceptycyzm  a na tą chwilę nie mam możliwości w pełni pokazać potencjału tamtego projektu :) (co nie znaczy, ze zarzucam). Natomiast w wątku narodził się pomysł by przygotować modele kompletnie oparte o druk żywiczny w 1/144. I to mi się również bardzo podoba więc podejmuje wyzwanie :) Ponieważ jednak jest to temat zupełnie inny to założyłem oddzielny wątek [wybaczcie].

 

 

Na ostatnim dystansie są w tej chwili kuter B-25 oraz dobrze pewnie wszystkim znana motorówka cumownicza Emilka.

 

Na pierwszy ogień mały wół roboczy EMILKA. Motorówka wszystkim pewnie znana. Plany wydane kiedyś w Modelarzu stały się legendą ale same w sobie zawierają mnóstwo uproszczeń, a sensownej dokumentacji EMILKI jest jak na lekarstwo, dlatego model był trudny w przygotowaniu. Model w 1/144 to mikrus o 7,5cm długości. Zdjęcia wydruków pokażę niebawem bo wiem, że niektórzy chcą widzieć (i słusznie bo rendery to zupełnie coś innego niż wydruk). 

emi_c_34.thumb.png.170893f2f532045c36ec09d8346f9a3a.png

 

 

W zestawie będą:

Model motorówki, druk 3d 1/144, kadłub full hull, mocno też zintegrowana nadbudówka, kompletne wnętrze sterówki, sporo detali, ok 35 części podstawowego modelu, wszystkie klapy włazów w pokładzie bedą mogły być w wersji otwartej, maszty można wykonać w wersji złożonej. Części podzieliłem pod katem malowania, tak by było to w ogóle możliwe w takim mikrusie. 

Podstawka

Akcesoria zaburtowe - opony, odbojniki do własnej customizacja modelu.

Akcesoria cargo: palety, beczki

Załoganci (3 lub 4, ich los jeszcze się wazy ale jak nikt nie zejdzie to 4 :D)

Ramka do alternatywnego wykonania reflektorów i świateł z transparentnego wydruku.

Folie do oszklenia.

Kalkomanie.

Instrukcja oczywiście tez będzie i pracuje nad tym by była bardzo przyjazna i użyteczna. 

* model dla zaawansowanych modelarzy.

 

Modele bedą dostępne w I kwartale 2024 ale Emilkę można zamawiać już teraz. W forumowej przedsprzedaży 200 zł. W takim wariancie, sam wydrukowany model wysyłam na początku stycznia i już można będzie sklejać, kalkomanie dojdą nieco później (planuję do końca stycznia ale nie tylko ode mnie to zależy).  Po wydaniu będzie prawie 2x drożej.

 

Emilka jest tu w wariancie wczesnym (jako, ze był to prototyp to przechodziła trochę modyfikacji i remontów w trakcie służby). 

Jeśli Emilka znajdzie zainteresowanie to nie wykluczam dalszych prac nad dodatkami.

Edytowane przez Rafly
zmiana grafiki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Strona mikro stoczni udostępniona https://onemanshipyard.com  Można tam już kupić EMILKĘ, ale też np. flagi sygnałowe (1/144 ale także 1/200) czy opony do holowników (1/144). Dodaję wszystko nt. EMILKI w obrazkach [pardon za niespójność zdjęć ale jeszcze walczę z organizacją studia :D]. Ostatnio głównie pracowałem nad oprawą wszystkiego więc B-25 musiał poczekać jeszcze ;/ teraz do niego wracam.

 

 

_DSC0511.jpg

foto_oponko.jpg

tratwa.jpg

packshot.jpg

foto_acc.jpg

foto_crew.jpg

foto_fh1.jpg

foto_kalki.jpg

foto_klapy.jpg

foto_maszty2.jpg

foto_n1.jpg

foto_schemat.jpg

showaaalll.jpg

v12.jpg

v20.jpg

v21.jpg

v22.jpg

v24.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

ja też coraz bardziej nabieram ochoty...   czekam tylko na próbne wydruki :szczerbol:  \

 

27 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Czekam na ten kuter, mam ochotę na morskiego ziła :haha:

HeLL  RuleZ   :diabel:

1_Hel_110.jpg.32e091ddffa5c6101c7669466fd5c7f4.jpg

 

2_Hel_110.jpg.29519bb7df012a6f84a12c825836b3e6.jpg

tylko to ta troche późniejsza wersja czyli B-25s

Edytowane przez M.A.V.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B-25 były konstrukcji mieszanej. Wręgi stalowe, nadbudówka stalowa, dziobówka stalowa, poszycie i pokłady drewno.

Jeśli chodzi o ZIŁowatość to jak najbardziej jest to model, który ma "ten" look, gdy jest zawalony skrzynkami to w zasadzie można się dziwić, ze to pływało, nadbudówka może spokojnie przestraszyć nawet dorosłe dziecko sąsiada, a przy weatheringu można się nabawić iście socjalistycznej nostalgii  :D Zresztą na takim kutrze HEL-125 młodzieżówka socjalistyczna biła rekordy połowów. Zacieki, brudy, glony, rdza, wydrapania w farbie, poprawki malowania, pleśnie, grzyby, ryby...  to tylko początek bałaganu, który możemy tu zrobić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.