Skocz do zawartości

K2 Czarna Pantera 1/35 Hobby 2000


Radek Filipek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Po krótkim warsztacie:

https://modelwork.pl/topic/53490-k2-czarna-pantera-135-hobby-2000/

 

przedstawiam zakończony projekt K2 Black Panther od Hobby 2000, w (oczywiście) polskim malowaniu.  Model miał być projektem relaksacyjnym. Wykonany niemal prosto z pudełka, za wyjątkiem dodanej siatki kosza wykonanej z blaszki Aber oraz anten do pojazdów NATO, również od Abera. Malowany Tamiyami, a także shaderami od Ammo, a dość intensywny, (jak na moje preferencje), weathering wykonany chemią Ammo i AK oraz olejami Abteilung i Olibrusherami.

 

Dziękuję wszystkim kolegom, zwłaszcza koledze TAW, za wsparcie w budowie.

 

BP_1.thumb.jpg.9a600341111fb5f24287ba93bbce875e.jpg

 

BP_2.thumb.jpg.2ef3b646909b5e181bb384c75566b064.jpg

 

BP_3a.thumb.jpg.c0ffa41d3b1a60738f860ef6fee65d2e.jpg

 

BP_3.thumb.jpg.6313c372b2db2e61965f46f173074b97.jpg

 

BP_4.thumb.jpg.34e8e511d7dc9dde2deb6dae1943796c.jpg

 

BP_5.thumb.jpg.b24bb47ad80d9d0e5129bd8098bd3be4.jpg

 

BP_6.thumb.jpg.329cefc7dc590edacd2719ada0919d87.jpg

 

BP_7.thumb.jpg.b2a66360bb039dce2c39dd4bcfbed54b.jpg

 

 

 

 

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno przycisnąłeś z tematem i wyszło bardzo, bardzo fajnie. Brudzenie mocne, przyjemne dla oka, nie zasłaniające za dużo i wyglądające całkiem realnie. Ale widać też niestety pośpiech na ostatniej prostej. Oprócz szpary wspomnianej przez FAHRa jest reż niekonsekwencja w brudzeniu wieży - mocno pochlapane jarzmo działa i sama lufa a w miejscu herbu i symetrycznie po drugiej stronie olśniewająco czysto. Także gąsienice wydają się być o wiele za czyste w porównaniu z resztą, ale to na upartego można by powiedzieć, że ruchome elementy przy szybkim ruchu po czystej nawierzchni byłyby w stanie zrzucić z siebie większość brudu. Jednak mocno to kontrastuje na modelu. Są dwie rzeczy, które przeoczyłem w warsztacie ale tutaj wspomnę bo może ktoś skorzysta i uniknie błędu. Kalkomanie białych małych prostokątów na bocznych kostkach ERA naklejone nie w tym rogu co trzeba (to już siadło i nie da się już zmienić) i nasze K2 też mają ten "świecznik" na flagi sygnalizacyjne przy włazie działonowego - to na upartego też można by jeszcze dołożyć. A i jest jeszcze jedna bardzo prosta rzecz do poprawienia - trzeba pomalować korek znajdujący się po lewej stronie lufy na srebrno. Te drobne niedociągnięcia i tak nie wpływają na to, że model prezentuje się naprawdę bardzo dobrze i mi się podoba.  Mój też nie będzie w 100% poprawny więc się więcej mądrzył nie będę 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny ten polski Koreańczyk. Czuć w nim nadmorski wiatr i piasek mazowsza oraz mazurski kurz. Super model nowej wojskowej maszyny. Wszystko wspaniałe współgra i doskonale się komponuje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie wszystkim dziękuję za komentarze, miłe słowa i uwagi. 

Model, mimo założenia relaksacyjnego zmęczył mnie z  różnych powodów. Faktycznie pod koniec zabrakło mojej standardowej "sesji na refleksję" i po prostu chciałem już go skończyć, także ten punkt wraca do repertuaru przy kolejnych pracach. 

 

Praca ta pozwoliła też wyciągnąć parę wniosków co do odstąpienia od ortodoksyjnych schematów, które to wnioski zamierzam wykorzystywać przy następnych, bardziej wymagających projektach. 

 

Dziękuję!

 

Tymczasem:

m1.thumb.jpg.3036a9f0c73960424151200ee9d66c3c.jpg

 

Edytowane przez Radek Filipek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.