Skocz do zawartości

AH-64D Longbow 1/35 Takom


patrykd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w wątku dotyczącym budowy legendarnego śmigłowca bojowego AH-64D w skali 1/35 firmy TAKOM. Jest to mój totalny debiut ze śmigłowcami (do tej pory lepiłem tylko pojazdy bojowe).  Proszę zatem o wszelkie wsparcie od strony merytorycznej i praktycznej w budowie tego śmigłowca. W planach jest model prosto z pudła (acz nie do końca), bo dedykowanych blaszek do niego jeszcze nie widziałem. Aczkolwiek w samym pudle jest też ich sporo. Dodatkami, którymi się wesprę będą kalkomanie 3D Quintina Studio urozmaicającymi nieco instrumenty podkładowe. Dodatkowo w planach (również debiut w tej dziedzinie) będzie dodanie do zestawu figurki żywicznej strzelca i pilota. Zatem myślę że nie będzie nudno. Podczas budowy mam zamiar w paru miejscach nieco urozmaicić to co zastanę w pudle (w szczególności jakieś okablowanie w otwartych włazach). Jestem również otwarty na sugestie, które pomogą urozmaicić model. Drobne przeróbki wydaje mi się że jestem w stanie ogarnąć. 

Zatem nie przedłużając wrzucam zdjęcia zastawów którymi będę się posługiwać podczas budowy. I do następnego updatu.  

 

image.thumb.png.807d2c814d62556b86a721ea39edfd9a.png

image.png.9dca80eee4287452a991b5556c1c10c1.pngimage.png.d1c030fc1892d8b6332afff739b034f8.pngimage.png.ae62b5f00d94592981824a5a6d935785.png

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ruszyłem w koncu z tematem. Niedlugo pierwsze zdjecia wnętrza pomalowanego. Mam pytanie. Po maskowaniu szybki zauwazylem że szybka ma lekkie zabrudzenia po kleju z tasmy maskującej. Czym czyścicie szybki gdy nie ma na nich rysek tylko są ślady od paluchów czy kleju. Próbowałem bezpyłowym wacikiem i zimną wodą ale jakoś nie mogę tej szybki dopplerowac po malowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Miałem o nim wczoraj napisać; też uważaj, bo klej wyczyści, ale mogą zostać takie tęczowe smugi. Ja niestety zawsze mam jakieś przeboje ze szkiełkami do modeli, czego bym nie spróbował 

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lipstein napisał:

Miałem o nim wczoraj napisać; też uważaj, bo klej wyczyści, ale mogą zostać takie tęczowe smugi. Ja niestety zawsze mam jakieś przeboje ze szkiełkami do modeli, czego bym nie spróbował 

No widzisz... a ja od lat próbuję osiągnąć efekt tęczowych przebarwień 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za pilotów, a dokładniej ich twarze. Mój całkowity debiut jeśli chodzi o figurki. Jutro myślę, że skończę im te hełmy. Zastanawiam się co położyć na końcu na te szybki aby się ładnie świeciły. Czy zakroplenie tego lakierem bezbarwnym w połysku spełni rolę. Bo malowanie aero tego miejska odpada ze względu na kłopotliwe maskowanie.

 

image.thumb.jpeg.df3a3c5bf9e2e9735cf60b832937a18b.jpeg

 

image.thumb.jpeg.75b351832265d99417f37238f3859d79.jpeg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, patrykd napisał:

Zabrałem się za pilotów, a dokładniej ich twarze. Mój całkowity debiut jeśli chodzi o figurki. Jutro myślę, że skończę im te hełmy. Zastanawiam się co położyć na końcu na te szybki aby się ładnie świeciły. Czy zakroplenie tego lakierem bezbarwnym w połysku spełni rolę. Bo malowanie aero tego miejska odpada ze względu na kłopotliwe maskowanie.

 

image.thumb.jpeg.df3a3c5bf9e2e9735cf60b832937a18b.jpeg

 

image.thumb.jpeg.75b351832265d99417f37238f3859d79.jpeg

Może spróbuj jakąś bezbarwną żywicę UV.  :szampan1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!👏👍Czy figurki, to produkt Reedoak? Zawsze zastanawiała mnie jakość ich figurek. Na różnych forach pisali pozytywnie i w samych superlatywach odnośnie ich produktów. Na zdjęciach zamieszczonych w recenzjach również wyglądają rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darkin napisał:

Super!👏👍Czy figurki, to produkt Reedoak? Zawsze zastanawiała mnie jakość ich figurek. Na różnych forach pisali pozytywnie i w samych superlatywach odnośnie ich produktów. Na zdjęciach zamieszczonych w recenzjach również wyglądają rewelacyjnie.

Tak figurki są od Reedoak. Jakość wydruku bardzo dobra. Ilość detali przytłacza na nich. Kontakt z dostawcą bardzo dobry. Przesyłka dość szybka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, patrykd napisał:

Tak figurki są od Reedoak. Jakość wydruku bardzo dobra. Ilość detali przytłacza na nich. Kontakt z dostawcą bardzo dobry. Przesyłka dość szybka. 

A czy w 1/72 też mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

No i zdobyta kolejna umiejętność, której się wcześniej zapierałeś czyli malowanie figurek. Technicznie wyglądają świetnie i nie ma się do czego przyczepić a co do merytoryki nie mam kompetencji żeby oceniać. W każdym razie jak najbardziej takie wyroby możesz stosować po powrocie do jedynej słusznej dziedziny modelarstwa 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.