Skocz do zawartości

Su-22 "9101" 1/72


siedmioglowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Chyba 30 lat temu zrobiłem ostatni model plastikowy. Humbrole i pędzelek. Później kilka lat w kartonie i długo długo nic, życie  😉

 

Ale szafa w miedzyczasie była zapełniana samolotami w siedem dwójce, żona kupiła mi aerograf no to w końcu przyszedł czas by go wypróbować. Technika modelarska poszła tak do przodu, że obawiałem się na poczatku czy sobie z tym poradzę 

 

Su-22, moja ulubiona rura

 

Założenie było takie, że jak coś zbabram i ma polecieć do kosza to niech to bedzie jak najtańsze, stąd ZTS Plastyk

 

Kabina i inne detale skopiowałem z zestawu dodatków do modelu Bilka, przy okazji przetestowałem co można zrobić z masy MILIPUTA i Green Stuffu, z tego ostatniego zrobilem kopię pilota.

Jak zacząłem rzeźbić z kabiną i stożkiem wlotowym to zdecydowałem że wymienię też płetwy na grzbiecie centropłata i belki podwieszeń, za wzór służyły wypraski Modelsvitu

1.png

 

W pierwszym zamyśle sunia miała być goła ale znalazłem gdzieś w necie zdjęcie belki MBD i zdecydowałem że będą jednak cukierki.

Tylko trzeba było wyrzeźbić belkę a za bomby zapłacić 2x tyle co za cały model 😉

2.png

 

Zdecydowałem też by zużyć cześć blaszki foto - osłony obok działek oraz wyrzutnie pułapek. Lufy działek wykonałem z igieł lekarskich. Kabina Pavla. 

 

Malowany Hatakami serią Orange na jasnym podkładzie Bilmodelu

Na koniec spróbowałem panelinera MiG-a do zaznaczenia lini i by delikatnie całość pobrudzić, fajna zabawa  :)

20240127_173333_0000.png

 

Jestem świadomy niedoskonałości tego modelu np konstrukcji zasobników pod sterem kierunku, dyszom i losowym liniom podziału. Nie do końca dobrze też odwzorowałem plamy kamuflażu 

Dobre modele czekają, Modelsvit ma świetne wypraski i sporo wersji, trzeba bedzie kiedyś wrócić do niej i do innych malowań

3.jpg

4.jpg

5.jpg

7.jpg

Edytowane przez siedmioglowy
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panie, wstydu nie ma 👍

Powiem nawet że wyszło elegancko 🙂

To kopiowanie to wszystko milputem i green stuffem? (Zwłaszcza kokpit - chwyciło tak odciśnięte detale? Wydawało mi się że milput jest trochę za twardy na takie detale, że tu już tylko żywica i klonowanie w silikonie)

Pozdr ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wuwumaster napisał:

No panie, wstydu nie ma 👍

Powiem nawet że wyszło elegancko 🙂

To kopiowanie to wszystko milputem i green stuffem? (Zwłaszcza kokpit - chwyciło tak odciśnięte detale? Wydawało mi się że milput jest trochę za twardy na takie detale, że tu już tylko żywica i klonowanie w silikonie)

Pozdr ww

 

Dzięki  :)

 

Miliputem pracowało mi sie lepiej niz Green Stuffem. Po wyschnięciu super się obrabia i szlifuje

Przy dobrym nacisku podczas wypelniania form oddaje dobrze drobiazgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna Suka Ci wyszła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, BRAVO112 napisał:

wszystko bardzo ladnie, tylko..... te grube prowadnice strug na skrzydle troche przeszkadzaja 😞

Jak zrozumialem, skopiowales je?

 Tak, skopiowałem z Modelsvita

Nie są grube, kwestią zdjęcia  😉 Są na pewno cieńsze niż oryginalne które z rzeczywistością nie miały nic wspólnego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.