Skocz do zawartości

An12 Roden 13PLT 1/72


mysiek13

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dość dawno zaczęty model w skali 1/72, będzie z szachownicami... jak ktoś zgadnie to ma Plus 100 do prestiżu 😎 dzis zamykam kadłub... pozdrawiam Michał 

20240203_095646.jpg

20240203_095810.jpg

20240203_095735.jpg

Edytowane przez mysiek13
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mysiek13 changed the title to An12 Roden 13PLT 1/72
23 minuty temu, mysiek13 napisał:

będzie z szachownicami

ooo piękny! Biało-czerwony :super:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę dopisać sobie 1000 punktów z uwagi na czas komentarza 😂 Model z blaszkami Ace i troszkę swoich dodatków, w tym szpachli... stan na dziś rano... Ogólnie tragedii nie ma,  ale trochę rzeźbienia jest. Blaszki wg mnie niezbędne,  natomiast kola calkiem fajne i wg mnie wymienić nie ma potrzeby.  Czy ktoś kojarzy kalki do tych egzemplarzy do naszego lotnictwa? Bo ja nie znalazłem 😒

20240203_100311.jpg

20240203_100330.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miły odzew. Grzesiu pięknie Ci dziękuję za namiar, a co ciekawe przeglądałem stronę Me Decal,  bo chyba tylko u niego można znaleźć takie ciekawostki, i nie znalazłem 😳 Kadłub złożony,  miałem straszne obawy o ten etap jak się zejdzie wewnątrz podłoga i sufit, ale poszło nadspodziewanie dobrze. Jutro dodatkowy ultra thin i obróbka... porównanie wielkości z Mustangiem D z Tamki 

20240203_193205.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Super, zasiadam i podglądam - mam go w planach na ten rok. Także poproszę o opisywanie wszelkich poprawek jakie bedziesz wykonywał w tym modelu.

Pierwsze pytanie mam o kolor ładowni.

Cała szara czy  dwukolorowa tak jak na poniższych zdjęciach?

 

 

unnamed.gif

antonovan12-3.jpg

Edytowane przez zenek_65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mysiek13 napisał:

Pięknie dziękuję za super fotki, ja myślałem o czymś takim na scenkę, źródło to Lotnictwo 02/22, też są fajne z BWPami ,tylko nie mogę znaleźć teraz :

 

image.thumb.png.d53d88c89fac00678812f304bf17c26f.png

 A może gazika zamiast bwpa?

Screenshot_20240204_185435_Samsung Notes.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenek - Ładownia szara, w instrukcji są dwukolorowe dla późniejszych ukraińskich egzemplarzy, gdzieś czytałem ( chyba TBiU) że nasze były szare...). Daj maila na Priv to Ci podeślę materiały które pościągałem do niego... Gazik też fajny ale za dużo roboty z tym ustrojstwem do zrzutu na spadochronie, 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mysiek13 napisał:

Zenek - Ładownia szara, w instrukcji są dwukolorowe dla późniejszych ukraińskich egzemplarzy, gdzieś czytałem ( chyba TBiU) że nasze były szare...). Daj maila na Priv to Ci podeślę materiały które pościągałem do niego... Gazik też fajny ale za dużo roboty z tym ustrojstwem do zrzutu na spadochronie, 

Mam gdzieś ten zeszycik tbiu - zaraz sprawdzę. 

Widziałem gdzieś fotki właśnie ukraińskich tyle że w ich barwach narodowych -   żółto niebieskie. 

Wysłałem Ci wiadomość z moim @

unnamed (7).jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, zenek_65 napisał:

zeszycik tbiu

Taka ciekawostka - w tym zeszycie na stronie 8 są fotki szczegółów An-26 podpisane jako An-12 :mrgreen: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
31 minut temu, Grzes napisał:

Taka ciekawostka - w tym zeszycie na stronie 8 są fotki szczegółów An-26 podpisane jako An-12 :mrgreen: 

Właśnie miałem to napisać 

A o szarym malowaniu ładowni nic tam nie ma, 

20240204_204753.jpg

20240204_205056.jpg

Edytowane przez zenek_65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Przeglądając swoje archiwum trafiłem na kilka fotek, których tutaj niezamieszczono. Są dwa z ładowni i wychodzi na to, że jej wnętrze było dwubarwne - tylko jakie to kolory były 🤔. Obstawiam kremowy i brązowy, ale pewności nie mam. 

897a8df49c60f9f6.jpg

1496d4277342a666.jpg

51_2a.jpg

images (1).jpg

An-12016.jpg

58c4b1e4ebaf6dcd.jpg

an12pl3a.jpg

Screenshot_20240207_195250_Gallery.jpg

Screenshot_20240207_195230_Gallery.jpg

Edytowane przez zenek_65
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.