Skocz do zawartości

M4A3E8 Sherman (Albin F. Irzyk) 1:35 Dragon


Łukasz S.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przedstawiam model firmy Dragon: M4A3E8 Sherman (Albin F. Irzyk)

Jest to moj pierwszy zakupiony model tego producenta

Wypraski sa koloru szarego znikoma ilosc sladów po wypychaczach itp badziew (jak w niektorych modelach)

Instrukcja - przejrzysta i bardzo czytelna

Do modelu sa dolaczone elementy fototrawione, metalowa lufa, 2 pociski oraz metalowa linka, no i oczywiscie kalki

A wiec do rzeczy:

 

Pudelko - dosyc duze i ciezkie

pudekori0.th.jpg

 

Instrukcja

instrukcjakm1.th.jpg

 

No to zaczynamy oto co otrzymamy po otwarciu pudełka

 

Gąski (4xwypraski) bedzie co składać

wypraskifb5.th.jpgwypraski2rw2.th.jpgwypraski3aht7.th.jpg

 

 

Elementy przeżroczyste

wypraski3bh8.th.jpg

 

Elementy dodatkowe

dodatkoweelementyja6.th.jpg

kalkihr3.th.jpg

linadk8.th.jpg

lufaph3.th.jpg

 

I pozostałe czesci modelu

wypraski4zw4.th.jpgwypraski5dl5.th.jpg

 

wypraski6rx8.th.jpgwypraski8bp2.th.jpg

 

wypraski9ve1.th.jpgwypraski10zd3.th.jpg

 

wypraski11tm1.th.jpgwypraski12dj6.th.jpg

 

wypraski13iq4.th.jpgwypraski14ka0.th.jpg

 

Dodatkowe info na temat modelu:

http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/dragon/dr6283.htm

 

Uff, po wyczerpujacej prezentacji modelu mysle ze kazdy bedzie zadowolony przepraszam za kiepska jakosc zdjec, staram sie robic je co raz lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo detali takich jak blachy,lufa itp. (dokupywałeś czy były w zestawie)

A tak się spytam z ciekawości. Ile za niego dałeś

 

Ojjj szesnastak jak czytasz blaszki i lufa dolaczone byly do modelu. Tylko nie jestem pewien czy sa juz dostepne inne blaszki do tego modelu np Eduard (jakby ktos wiedzial prosze o info)

A za modelik dalem 105 zloty choć na allegro byly po 99 zeta +/- koszty wysylki, czyli wychodzilo na to samo

 

marcinw49 no troszke z gaskami bedzie roboty jakoś dam rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jakąś tanią szpachlę (np. Wamod) do łatania dziur między sponsonami a kadłubem(powierzchnia nad rolkami prowadzącymi). Dużo szpachli. Pół tubki styknie Robiłem ten model, to miejsce jest po prostu STRASZNE. Aha, no i jak chcesz troche poprawić kształt wieży, to daj znać, napiszę jak to zrobiłem i dam zdjęcia, o ile jeszcze mam jakieś z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że to był ten model...?

Dragon kiedyś już robił M4A3E8 ale to zupełnie inny model.

Ten jest zupełnie nowy i nie przypominam sobie szpachli... w ogóle!!!

 

Pozdrawiam,

Maciej

 

P.S. Tak na marginesie, model przedstawia wersję M4A2E8 a nie M4A3E8... Żółtki się rypły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że to był ten model...?

Dragon kiedyś już robił M4A3E8 ale to zupełnie inny model.

Ten jest zupełnie nowy i nie przypominam sobie szpachli... w ogóle!!!

 

Pozdrawiam,

Maciej

 

P.S. Tak na marginesie, model przedstawia wersję M4A2E8 a nie M4A3E8... Żółtki się rypły

Tak, to zdecydowanie był Irzyk. Poza tym miałem niezłą zabawe z ustawianiem bocznych ścianek wanny pod kątem prostym względem spodu wanny, bo bynajmniej nie były pod kątem 90stopni...

Łukasz S. Sprawdz sobie, czy masz wszystko w porządku z wanną, a jak nie, to po prostu wstaw sobie odpowiedniej długości rozpórki z ramek wtryskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jakąś tanią szpachlę (np. Wamod) do łatania dziur między sponsonami a kadłubem(powierzchnia nad rolkami prowadzącymi). Dużo szpachli. Pół tubki styknie Robiłem ten model, to miejsce jest po prostu STRASZNE. Aha, no i jak chcesz troche poprawić kształt wieży, to daj znać, napiszę jak to zrobiłem i dam zdjęcia, o ile jeszcze mam jakieś z budowy.

 

Zobaczymy moze nie bedzie tak tragicznie

A wracajac do szpachlowki to uzywam dwoch z Wamodu i Humbrola i jak narazie to mam zapas chyba starczy

 

 

P.S. Tak na marginesie, model przedstawia wersję M4A2E8 a nie M4A3E8... Żółtki się rypły

 

Trudno kazdy popelnia bledy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No modelik fajny, w najnowszym SM jest relacja z jego budowy. Daj watek warsztatowy jak go będziesz klecił. Ciekawa sprawa z tymi czołgami asów.... ja tam jak taki czołg kupie to tylko 007/222 (chyba dobrze pamiętam ? ) Wittmana

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No modelik fajny, w najnowszym SM jest relacja z jego budowy. Daj watek warsztatowy jak go będziesz klecił. Ciekawa sprawa z tymi czołgami asów.... ja tam jak taki czołg kupie to tylko 007/222 (chyba dobrze pamiętam ? ) Wittmana

pozdro

 

W najblizszym czasie nie bede sklejac tego modelu najpierw Tamiy'owski Sherman Jumbo pozniej Dragon Irzyka

Pan Patison faktycznie mial racje ściany wanny nie maja kata 90 stopni, dzieki za uwage, napewno skorzystam z twojej rady

A zdjecie wierzy potaram sie pstryknac wkrotce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu dzięki za inboxa!Fajne ten sherman .Kupie sobue go będzie to mój pierwszy czołg w 35 najpierw spróbuje swoich sił w 72!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściany wanny nie maja kata 90 stopn
miałem niezłą zabawe z ustawianiem bocznych ścianek wanny pod kątem prostym względem spodu wanny, bo bynajmniej nie były pod kątem 90stopni...

To chyba chłopaki macie pecha... Mój składał się idealnie i bez grama szpachli! Może trafiliście na "gorszą" serie...

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.