Skocz do zawartości

Broplan 1/72 Pzl SW-4 Puszczyk


bart207skw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poniżej galeria ukończonego modelu.

Jak dla mnie jeden z trudniejszych modeli w moim życiu jakie robiłem. Trudność bierze się z jakości plastiku z jakiego wykonany jest model - twardy i kruchy, oszklenia vacu (nie jest łatwo spasować w tym modelu oszklenie) oraz trudność w maskowaniu modelu z uwagi na wszechobecne uszczelki oraz fantazje  w postaci trójkolorowego małego wirnika tylnego i płozy.

Najważniejsze, że się udało go dokończyć choć wiem, że wiele można by w nim było poprawić. Mam jeszcze jeden model wiec może z czasem...

Model malowany pędzlem farbami akrylowymi Hataka, Revell oraz Pactra.

Nie użyłem zestawowych kalek ponieważ posiadam zestaw podarowany mi kiedyś przez producenta - kalki wymagają wycinania - film był na całej kalce.

 

Podsumowując - model i jego wykonanie to typowy pułkownik cieszący moje oko na półce - i jak na niego patrzę cieszę się, że go skończyłem bo łatwo nie było.

 

P.s. Wiem, że nie jest jakoś super wykonany - ale jest. Ponadto zdjęcia robione na czarnym tle w słonecznym miejscu i widzę po fotkach, że aparat w telefonie trochę pogubił ostrość (może to i dobrze bo nie widać wszystkiego!)

IMG_20240210_154556.jpg

IMG_20240210_154623.jpg

IMG_20240210_140206.jpg

IMG_20240210_140316.jpg

IMG_20240210_140345.jpg

IMG_20240210_140408.jpg

IMG_20240210_140430.jpg

IMG_20240210_140456.jpg

IMG_20240210_140525.jpg

IMG_20240210_140619.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bart207skw napisał:

cieszący moje oko na półce

I to jest najważniejsze!

To chyba pierwszy zrobiony Puszczyk jaki widzę z tego zestawu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wyjściowy jest naprawdę dla pomyleńców ! Ale, jak widać takich tu nie brakuje. Brawo za bardzo udany model !!! Może wklej jeszcze fotkę z jakimś innym śmigłowcem, dla uświadomienia nieuświadomionym o jego wielkości ( małości ).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że zmagania zakończone sukcesem mimo iż tyle narzekałeś na niego😆😉

 Wyszedł elegancko! Kawał dobrej roboty Krzychu !!!

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzes napisał:

I to jest najważniejsze!

To chyba pierwszy zrobiony Puszczyk jaki widzę z tego zestawu.

 

Coś kojarzę, że kiedyś był na tym forum przed zmianami serwerowymi - ale jak przez mgłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.