Skocz do zawartości

Współczesna broń pancerna 1/72


pgreg

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

przy okazji dokończenia kilku modeli, postanowiłem (zmobilizowany przez żonę) wrzucić tutaj kilka fotek moich dotychczasowych dokonań. Zauważycie tutaj różne moje etapy nauki malowania i brudzenia, i przyznaję że będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi co do ich wykonania - a przydadzą sie, bo w poczekalni czeka jeszcze całe mnóstwo współczesnych (Wszystko oczywiście 1/72).

A więc w kolejności sklejenia:

AS 90 z Trumpeterka:

9a54f18799e8b6bf.jpg

M2A2 Dragon:

b4a858f46dfab6eb.jpg

Challanger I z Revella

985c4ce98fae9f41.jpg

Leopard 1A2 ESCI

ef5985f0f83690b3.jpg

Panzerhaubitze 2000 Revell

b5c81d90f916ddad.jpg

M1126 Stryker Trumpeter

97ef4462428c69e0.jpg

M60A3 Revell

6b83c07fd04659a5.jpg

M48A2 Revell

97494e0fa007db2e.jpg

i na koniec BTR80 z Trumpetera

db7a53c6afff7e04.jpg

805921664c2b03d0.jpg

Generalnie maluję Pactrami (a w zasadzie to psikam nimi Piwatą ), utrwalam Sidoluxem i brudzę różnymi pigmentami. Mam za sobą jedną nieudaną próbę washa i ciężko mi się zabrać za następną .

A chociaż może tym razem się uda??

Aktualnie na tapecie mam LAV 25 i LAV R z Trumpetera i jak czegos w nich nie sknocę to po skończeniu wrzucę do Galerii.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niezłe modele , naprawdę, no i współczesne!! Jedyne co mi się nie podoba, to , że na Twoim AS-90 są obicia na osłonie przeciwpyłowej lufy- w rzeczywistości jest ona z materiału, więc skąd obicia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dałem plamę z tą osłoną na AS90 - zagalopowałem się z obdarciami i nawet nie sprawdziłem co to jest... To był pierwszy model jaki pomalowałem i widać wyaźnie teraz że zaszalałem... Wtedy wydawało się to fajne - teraz trochę kłuje w oczy .

Ale na razie nie będę go złomował - chyba że będziecie nalegali .

Pigmenty najczęściej to Agama Patinator albo PadreBooks, nakładam je przyciętym pędzelkiem i delikatnie wcieram, narazie też ich nie zaezpieczam - bałem się zepsuć efektu.

Swoją drogą to warto będzie kiedyś spróbować, tylko czy mocno się nie zmieni odcień jak to zapuszczę czymś?

 

Przyznam się też że ten BTR80 tez jest wynikiem szaleństwa - w sumie to nie znalazłem zdjęcia tych BTRów z tak zardzewiałymi wydechami, w większości były one w kolorze całego pojazdu - ale nie mogłem się opanować i pociągnąłem na próbę dwoma odcieniami rdzy .... i tak już zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja uwaga dotyczy pierwszego modelu,mianowicie czy nie warto by zróżnicować kolorów odprysków ,wyglądają jakby powstały w jednym czasie.A propos pigmentów , można zastosować rozpuszczalnik do utrwalenia pigmentów,przynajmniej tak stosuję z pigmentami firmy MIG .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie własnie najbardziej podoba ten pierwszy. Troche moze za duzo tych obić ale ja lubie takie styrane:)

Jesli chodzi o wash to bym sie nie poddawał ... ja jestem poczatkujący ale bez washa sobie niewyobrazam robic jakis pojazd ... najlepiej wybrac jakis model do experymentowania i wtedy nie bedzie strachu ze cos pojdzie nie tak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pora wrócić do tematu - przepraszam za opóźnienie....

Na niektórych modelach faktycznie bardziej widać błyszczenie - ale bardziej przyczyną jest tutaj zbyt mocne światło lampy błyskowej rzuconej bez rozproszenia. Sprawdzę jeszcze przy kolejnych zdjęciach.

Info dla Tomek14147: aerografem - popularna "Piwata" (wspomniałem o tym na początku....)

A już w tym tygodniu dorzucam kolejny zrobiony model: Challenger II ale to już w osobnym wątku w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.