Skocz do zawartości

[G] Sd. Kfz. 251/22 Ausf. D + PAK 40 Dragon 1:35


SFModel

Rekomendowane odpowiedzi

No to mój drugi model tutaj ukończony. Zabawy przy nim było, nerwów trochę też. Jest on luźną interpretacją, w żadnym wypadku nie jest wykonany na podstawie zdjęcia prawdziwego pojazdu. Zapasowe gąsienice to też moja inwencja. Wożono tak kanistry, więc założyłem, że zapasowe gąski również. Dodałem kilka (dosłownie: kilka) dodatków. Może w przyszłości pokuszę się o więcej. 

 

No nic, zapraszam do oglądania i komentowania. Wszelkie uwagi mile widziane, zapewne posłużą przy budowie następnych modeli. 

 

 

IMG_2843.JPG

IMG_2844.JPG

IMG_2845.JPG

IMG_2846.JPG

IMG_2847.JPG

IMG_2848.JPG

IMG_2849.JPG

IMG_2850.JPG

IMG_2852.JPG

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrznie bez uwag. Na szczególną pozytywną uwagę zasługuje staranne malowanie i zacieki choć niektóre mogły by być bardziej wytarte.  Brudzenie kół też mi się bardzo podoba. Wewnątrz można było wg mnie trochę odważniej z uszkodzeniami na samych burtach i w okolicach osłony działa. Fajne wyposażenie w środku. Ogólnie bardzo dobry, efektowny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie model robi wrażenie. Bardzo fajnie wykonany, Świetnie pomalowany. Ale jest jedna rzecz, która mi nie trzyma mi się logiki. Zacieki na burtach. Czy one też się pojawią na prawdziwym pojeździe jak nie ma dachu? Nigdy nie analizowałem zdjęć pod tym kątem więc nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba się, bardzo ładnie zmalowany i pobrudzony 👍

 

7 minut temu, Endrju napisał:

Generalnie model robi wrażenie. Bardzo fajnie wykonany, Świetnie pomalowany. Ale jest jedna rzecz, która mi nie trzyma mi się logiki. Zacieki na burtach. Czy one też się pojawią na prawdziwym pojeździe jak nie ma dachu? Nigdy nie analizowałem zdjęć pod tym kątem więc nie wiem.

Kurz osadza się nie tylko na dachu przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się wydawało, że takie zacieki robi woda ściekająca z dachu ale ja fachowcem w temacie nie jestem więc zapytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne wrażenie jest dobre, choć może faktycznie trochę za dużo tych zacieków, co do środka to jak dla mnie za mało wytarty, np boki, elementy działa, wnętrze zasobnika, tak w ogóle to tam powinieneś dorobić jeszcze plandekę, przykrywającą zasobnik, dragon to olał jak w wielu swoich modelach, ten zagłówek to też trochę wygląda jakby był z drewna . Generalnie są miejsca dobre, są i takie gdzie można by więcej posiedzieć, wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe słowa oraz konstruktywną krytykę, do której się poniżej odnoszę:

 

21 godzin temu, TAW napisał:

zacieki choć niektóre mogły by być bardziej wytarte

Pytanie które masz dokładnie na myśli? Bo np. te kropki brudu to specjalnie tak zostawiłem, nie rozmywając ich za bardzo. Mniejsze się zmywają z deszczem szybko, większe potrzebują więcej czasu. Takie przynajmniej miałem założenie.

8 godzin temu, Evildead napisał:

co do środka to jak dla mnie za mało wytarty, np boki, elementy działa, wnętrze zasobnika

21 godzin temu, TAW napisał:

Wewnątrz można było wg mnie trochę odważniej z uszkodzeniami na samych burtach i w okolicach osłony działa.

Wnętrze robiłem wcześniej i pokazywałem na warsztacie. Nie chciałem za bardzo szaleć, aby nie przesadzić. Tam jest trochę obić, teraz w galerii tego nie widać za dobrze. Burty faktycznie mało, ale akurat ta którą widać, za bardzo nie miała się jak wytrzeć - przez podstawę działa słaby tam dostęp. Z drugiej strony już bardziej. 

 

Co do elementów działa faktycznie tutaj kompletnie zapomniałem. Nie wiem czemu kompletnie mi to umknęło.

 

20 godzin temu, Endrju napisał:

Zacieki na burtach. Czy one też się pojawią na prawdziwym pojeździe jak nie ma dachu?

A dlaczego by nie? Brud i syf nie tylko z dachu spływają, ale z każdej powierzchni na której osiądą. Tutaj to nie ma znaczenia. 

 

8 godzin temu, Evildead napisał:

ten zagłówek to też trochę wygląda jakby był z drewna

Na tych zdjęciach może faktycznie to tak wyglądać. Drewno jak i zagłówek malowane były innymi zestawami farb od Life Color: do drewna i do skóry. Może faktycznie powinienem postarać się następnym razem o większe zróżnicowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.