Skocz do zawartości

Pzkpfw IV Ausf. E DAK


Boozy

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ w warsztacie nie było żadnych uwag to stwierdziłem, że daje do galerii.

Warsztat: viewtopic.php?t=8758

Skala: 1:35

Firma: Dragon

Przedstawiam mój czwarty model zrobiony w życiu. Wiele sie dzięki niemu nauczyłem. Nie jest idealny ale prznajmniej wiem ile pracy w niego włożyłem i jestem z niego w miare zadowolony. Dorobiłem kilka pierdułek. Musiałem przerobić też lufe. Malowany pędzlem.

Dobra koniec paplania...

43.jpg

40.jpg

44.jpg

41.jpg

45.jpg

38.jpg

42.jpg

39.jpg

i na koniec bo taka mi sie podobała

46.jpg

Dziękuje wszystkim za uwagi i porady w warsztacie, ale i tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiu, fiu! Trzeba przyznać, że kawał dobrej roboty. Tym czołgiem udowodniłeś poraz wtóry, że pustynne malowanie to po prostu poligon doświadczalny, na którym można przećwiczyć zadrapania, odrapania, brud itp. Tobie wyszło bardzo widowiskowo.

Nie mniej jednak ja przetarłbym srebnym kolorem jeszcze bardziej zęby gąsek, oraz krawędzie kół napinających i zęby kół napędowych. W końcu była to pustynia i oprócz normalnego tarcia metalu, jeszcze dochodziło tarcie piasku.

Jeżeli chodzi o układ jezdny to przetarłbym co niektóre kóła do koloru panzergrau, z tych samych powodów co wyżej ( pustynne warunki, tarcia).

Nie wiem, czy nie jest to błąd, ale wewnetrze strony włazów nie były malowane na biało tylko w kolorze bazowym, a zatem jeżeli jest to Afryka to kolor pustynny lub panzergrau.

Co do tłumika to na Twoim miejscu pokusiłbym się o zrobienie na nim wżerów rdzy ( poprzez przetarcie na etapie jego składania np. nitro, nastepnie przetarciu papierem ściernym). Nabrałby on dzięki temu lepszych kształtów.

Mimo wszystko sam model wygląda naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie jest to błąd, ale wewnetrze strony włazów nie były malowane na biało tylko w kolorze bazowym, a zatem jeżeli jest to Afryka to kolor pustynny lub panzergrau.

Mam fotke z malowaniem na biało.

 

Co do tłumika to na Twoim miejscu pokusiłbym się o zrobienie na nim wżerów rdzy

Przy następnym tak postaram sie zrobić

Dzięki za komentarz.

 

 

4-ty powiadasz....wątpię :]

Kawałek dobrego plastyku. Masz chłopie niezłego talenta :]

Bardzo ladny i realistyczny model.

Pozdrawiam

bardzo ładny fajnie wyeksploatowany
Trudno uwierzyć, że to czwarty model... Tak jak mówią poprzednicy masz wielki talent

Dziękuje wszystkim za komentarze

 

PS. Ten piasek/kurz średnio mnie satysfakcjonuje... przy następnym poćwicze przejścia barw itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.