Skocz do zawartości

Leopard 2 A4, Revell 1/72


rObO87

Rekomendowane odpowiedzi

Kolory na bank muszą być dobre - model malowany farbami Revell.

Ale uwaga na foty, jak zrzuciłem foty na dysk to okazało się, że są ciemne i je poprawiłem programem graficznym.

Generalnie lepiej kupić model Dragona, bo ten to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoicie sklejony i pomalowany. Szkoda, że bez łosza. Ogólnie udany model.

 

pozdrawiam

 

a po co mu ten łosz ?? W życiu nie widziałem czołgu "zabrudzonego łoszem", albo jest wypolerowany na cacy - defilada, albo zakurzony lub zabłocony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie widziałem czołgu "zabrudzonego łoszem", albo jest wypolerowany na cacy - defilada, albo zakurzony lub zabłocony.

A bierzesz pod uwage taką sytuacje:

Czołg jest zakurzony, potem pada deszcz, syf spływa w szczeliny, potem go "polerują" ,ale niestety z tych szczelin syfu nie powyciągaja i to jest wlasnie wash. Pozatym zdjęcia, które wkleiłeś to chyba są z defilady w Warszawie, może się myle. Ale jeśli tak to chlopaki się nie postorali (pucowanie) i na prawej gąsienicy widąć zrobiony wash z pigmentu jasno piaskowego. Przynajmnie ja tak robie, czyli używam pigmentów i wody do zapuszczania syfu, czyli washa w szczeliny. I WLASNIE PO TO KOMU TEN WASH

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co mu ten łosz ??

A po to, że wash to nie tylko brud, ale też światłocień (właściwie cień). Bez tego model jest płaski jak chińska zabawka (zazwyczaj), bo światło nie jest w stanie zrobić na modelu w skali tego samego co na prawdziwym pojeździe.

 

A co do modelu, to farba jest ciut grubo położona. Z praktyką będzie tylko lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co mu ten łosz ??
No właśnie tak jak mówi Reggy. Nie chodzi o syf i brud, tylko żeby model był plastyczny, żeby nie był płaski. I przede wszystkim żeby nie wyglądał jak zabawka. Można wash zrobić tak, że model będzie wyglądał jakby pojazd ktoś specjalnie oblewał pomyjami zmieszanymi ze smołą, a można i tak, że wash zostanie tylko w załamaniach blach, jakichś kantach itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że jest wypucowany, bo to parada. kiedyś specjalnie poprosiłem kolegę aby porobił fotki czołgów wracających do jednostki po ćwiczeniach i nie widziałem tam łosza takiego jak na forum, zabrudzenia były po błocie (ciemny sand lub ciemno brązowo-czarny), ale nigdy jak by mu wiadro po smole, ktoś wylał. Uwypuklić można np. Talen'em (pigment), minimalną jego ilością, można go nakładać cieniuteńkim pędzelkiem, prawie jedno włosowym, albo zrobić z tego pigmentu błotko.

 

addc6986e092301c.jpg

 

Oczywiście są różne kolory, czarny, ciemno brązowy itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robo87

Jakie elementy sprawiały Ci największy problemy? Ja ostatnio sklejałem Leosia 2A5 także Revella i tylko po spasowaniu kadłuba z podwoziem miałem dosyć duże szpary, ale to wystarczyło trochę szpachli. A z tego co wiem to Leopardy 2 A4 i A5 mają większość wyprasek takich samych.

czaku model Dragona ma Polskie Kalki, a można go kupić np. TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.