Skocz do zawartości

[R]2S1 Goździk 1:35


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

heloł,

kolejne detale doklejone. Wahacze kół, trochę drobiazgów na kadłubie. Do skończenia kadłuba został właz kierowcy z zawiasami i trochę szczegółów rury wydechowej .

th_100_6918.jpg th_100_6919.jpg th_100_6920.jpg

th_100_6921.jpg th_100_6922.jpg th_100_6923.jpg

 

Trzeba będzie wykapać niedługo model bo strasznie opylony jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wykończyłem kadłub , od siebie dodałem kilka elementów których zestaw nie posiada. Miedzy innymi jakieś 2 poprzeczki z tyłu kadłuba po obu stronach.

Dopasowałem też koła ale jeszcze nie wklejałem ich, zrobię to już po malowaniu.

th_100_6924.jpg th_100_6925.jpg th_100_6926.jpg

th_100_6927.jpg th_100_6928.jpg

Na ostatniej fotce model jest mokry bo musiałem go z grubsza opłukać z pyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

teraz prace skupiły się nad wieżą. Oszlifowana, teraz zaczynam ja wzbogacać o wszystkie elementy. Działo tez już gotowe. Teraz to zaczyna przypominać Goździka

Muszę wprowadzić małe poprawki w kadłubie ponieważ te poprzeczki z tyłu na burcie to tylko z prawej strony występują (z tego co po zdjęciach widzę).

th_100_6936.jpg th_100_6938.jpg th_100_6930.jpg

th_100_6932.jpg th_100_6933.jpg th_100_6935.jpg

 

edit: coś mi nie pasowała osłona celownika po lewej stronie wieży, jakaś za bardzo wystająca. Już wiem, że muszę ją ściąć. Ale to jak wyschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zabawy z wieżą ciąg dalszy. Przykleiłem trochę blach, uchwyty dorobiłem z drutu. Matko ile się namęczyłem z tą skrzynią na boku wieży. Mikroskopijne zawiasiki i klamry . Trzeba co nieco dopieścić i będzie dobrze. Plastik z jakiego jest zrobiony model to dziwny jest. Wystarczy leciutko przetrzeć drobnym papierkiem a rysy jakbym szczotka druciana szlifował . Na zdjęciach wieża jest też opylona ze szlifowania a obszar nad zasobnikiem na wieży wygląda już lepiej. Po zrobieniu fotki było tam przeszlifowane na równo.

th_100_6940.jpg th_100_6941.jpg th_100_6942.jpg

th_100_6943.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieży ciąg dalszy.

Dokleiłem co tam trzeba i zająłem się tym czymś z tyłu. Przykleiłem to inaczej niż w instrukcji bo zauważyłem, że tak jest to zamocowane na naszych Goździkach . Próbowałem tez zwalowryzować widoczną stronę elementu wklejając płytki żeby nie zionęło pustką. Średnio jestem zadowolony z tego . Może jakąś szmatę się tam rzuci. Musiałem też przerobić uchwyty na drabinkę bo były za krótkie. Sama drabinka do zdjęć położona na sucho. No, jeszcze trochę dupereli i moża zacząć malować

th_100_6944.jpg th_100_6946.jpg th_100_6947.jpg

th_100_6948.jpg th_100_6949.jpg th_100_6950.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podwozie jest już gotowe do malowania i chyba jutro pójdzie pierwsza warstwa zieleni . Tylko się zastanawiam, czy ta zieleń H120 jest dobra. Wydaje mi się, ze tak. Jeszcze nie mam brązowego 113 i mam pytanie czy H160 też się nada?

Rano porobiłem trochę rzeczy i przymiarkę kół.

th_100_6953.jpg th_100_6954.jpg th_100_6956.jpg

th_100_6957.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i bym tym pomalował ale dostać te farby u mnie w okolicy to ciężko. Możliwe, że Vallejo bym dostał ale robota by stanęła na 2 tygodnie. Dostać od ręki mogę tylko Humbrole i Modelmastery(nie cierpię tych farb ). Oczywiście nie liczę tu sklepów internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że Vallejo bym dostał ale robota by stanęła na 2 tygodnie.

Zrób jak chcesz, ale malować humbrolami, bo takie są pod ręką to trochę dziwne podejście do sprawy... Lepiej zamówić Vallejo, poczekać i mieć porządny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabiera kształtów, coraz bardziej mi się ten Goździk podoba...

Co do plastiku to żeby nie było tych rysek, to przetrzyj go na koniec drobnym papierem ściernym (ja miałem 800) na mokro to będzie dobrze, mi tam się ten plastik się dobrze obrabia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no kolejny współcześniak i o to chodzi. Razem wyprzemy Tygrysy, Pantery i inne z dominującej pozycji, a może już to zrobiliśmy Laughing

To jakaś epidemia chyba, bo wczoraj będąc w martolii skusiłem się na MT-LB z działem i od razu trafił na warsztat. Wyląduje na dioramce Chiniwalii 2008.

A wracając do twojego goździka to ładnie ci wyszło malowanie na wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajęcia na uczelni się zaczęły to i tempo nieco spadło

Kupiłem brakujący brązowy i nowy czarny więc można dalej budować . Dzisiaj pomalowałem zarysy brązowych plam. Pozostało machnąć gdzie trzeba drugą warstwą i wykończyć krawędzie żeby było w miarę płynne przejście. Bardzo ładnie kryje ten kolor i większość łat nie wymaga nawet drugiej warstwy .

Zdjęcia jeszcze mokre.

th_DSCN2562.jpg th_DSCN2563.jpg th_DSCN2565.jpg

th_DSCN2566.jpg th_DSCN2567.jpg th_DSCN2569.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

skończyłem kamo na pojeździe. Szczerze mówiąc to miałem nadzieję, że wyjdzie lepiej. Przed robieniem płynnych przejść kolorów wyglądało dobrze ale teraz to średnio . Ale co się dziwić, był to pierwszy płynny kamuflaż w życiu. Po lewej na wieży są jakby smugi, to tylko efekt, że farba jeszcze nie wyschła dobrze. Mam nadzieję, że trochę to zniweluje brudzenie i kurzenie.

th_DSCN2571.jpg th_DSCN2572.jpg th_DSCN2573.jpg

th_DSCN2578.jpg th_DSCN2579.jpg th_DSCN2580.jpg

th_DSCN2581.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.