Skocz do zawartości

[R]2S1 Goździk 1:35


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Coraz bardziej mi się podoba pojazd

 

No, nareszcie dobra postawa, (nie rozumiem ludzi którzy zrobią model i już na wstępie są z niego nie zadowoleni ).

 

No i fajnie ci ten wash wyszedł, czekam na dalszy rozwój wydarzeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zajmowałem się górną częścią pancerza, ale mam zamiar trochę rozjaśnić kolorek. Przejścia robiłem w prosty sposób. Brałem miękki okrągły pędzel (chyba to 4 była), maczałem go w farbie i wycierałem nadmiar w kartkę. Następnie takim ledwo mokrym "smużyłem" na krawędzi łaty tak, że zanikała ostra granica (drobne ruchy, u mnie może długość ruchu pędzlem wynosiła 0,5 cm). Ruchy prostopadłe do krawędzi i kierunek smużenia do środka łaty. Zauważyłem, że wtedy jakieś 2 mm od krawędzi zbiera się mokra farba i przy każdym ruchu pędzel zabierał troszkę i dzięki temu mogłem przejechać spory odcinek i mieć odpowiednia ilość na włosiu. Trzeba to wyczuć, ja dopiero po kilku łatach złapałem rytm i ilość farby na pędzlu. Można to trochę porównać do metody suchego pędzla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grono,

dzisiejsze przedpołudnie spędziłem na zużywaniu pojazdu. Porobiłem przetarcia farby, wash i kurzenie. Najbardziej zadowolony jestem z tych przetarć na krawędziach i fakturze pokryw.

jest to zielony bazowy który wyłazi spod plam kamuflażu. Rozjaśniłem też trochę czarny metoda suchego pędzla.

th_DSCN2617.jpg th_DSCN2616.jpg th_DSCN2615.jpg

th_DSCN2614.jpg th_DSCN2613.jpg th_DSCN2612.jpg

th_DSCN2611.jpg th_DSCN2608.jpg th_DSCN2606.jpg

th_DSCN2605.jpg th_DSCN2604.jpg th_DSCN2602.jpg

th_DSCN2601.jpg th_DSCN2599.jpg th_DSCN2598.jpg

th_DSCN2597.jpg

Zdjęcia wstawiło odwrotnie, powinno być najpierw po washu a później zakurzone

Kurcze, ale zdjęcia nie oddają tego jak to w rzeczywistości wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie wyszło ,

choć ja bym zrobił mocniejszego washa ( ja lubię mocne washe ), ale bryła tego pojazdu jest dość monotonna (tak jak MTLB) i nie sprzyja washowaniu, cóż zobaczę jak mi wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem na chwilkę kompa od kumpla i odpowiadam.

Co do okopcenia wokół rury wydechowej to nie sądzę, żeby trzeba było dodawać więcej brudu. Tutaj widać, że nawet na eksploatowanych pojazdach nie jest nic brudne oprócz samego wylotu. Nawet jak chodziły silniki to spaliny były bezbarwne (może lekko wpadały w szarość jak dał po garach mocniej) przy rozgrzanym.

th_DSC04140.jpg

Najwyżej trochę zaczernię samą kratkę.

Co do washu to nie chciałem przesadzić, bardziej chodziło mi o zakurzeniu.

Wiem, że napis kiepski i też już zaznaczyłem, ze nie podoba mi się no ale cóż, następny będzie lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czas odkurzyć nieco temat.

Dzisiaj powalczyłem z podstawką. Rany ale trudno cokolwiek zrobić jak się nie kleiło dwa tygodnie. To co na fotkach to rodziło się w wielkich bulach Ciąg dalszy to pewnie znowu za dwa tygodnie bo znowu nie będzie mnie w domu, ehhh

Ramka to standartowo na dno włożony kawałek regipsu i na to wylany gips. Nasypałem też drobnego piachu i powgniatałem w podłoże. na końcu psiknąłem lakierem do włosów. Teraz niech schnie.

th_DSCN2684.jpg th_DSCN2683.jpg th_DSCN2682.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trzeba trochę zaktualizować temat. Jestem w domu na weekend wiec trochę pchnąłem robotę.

Pomalowałem podłoże i zasadziłem trawę. Znowu są to pakuły klejone wikolem do podłoża.

Takie robocze zdjęcia na szybko. Jak klej wyschnie to muszę trochę ogolić trawnik bo za wysoki jest dać mu trochę zielonego kolorku. Potem kurzenie i wykończeniówka

th_DSCN2733.jpg th_DSCN2732.jpg th_DSCN2730.jpg

th_DSCN2729.jpg th_DSCN2728.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roobert zostaw tak jak jest, dodaj tylko kolorków, ale też nie za dużo, niech to wygląda na jesień. Poprzyczepiaj tylko troszkę trawy do gąsienic i będzie OK. Na włazach przydało by się troszkę śladów eksploatacji - obicia, zadrapania...

 

Goździk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.