Skocz do zawartości

Panzer IV Afrikakorps 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Jednym słowem nędza i rozpacz- wygląda jak kupa złomu. Chyba na miejscu załogi wolałbym zdezerterować, niż walczyć w tak zardzewiałym i zapiaszczonym, blaszanym pudle. W/g to niestety kolejny Twój model, który jest całkowicie nierealnie zdezelowany. Szkoda, że modeli, jakie prezentujesz, o normalnym i racjonalnym stopniu zużycia jest mało w Twoim wykonaniu, tym bardziej, że Twój warsztat malarski stoi naprawdę na wysokim poziome.

 

Rozumiem, że to w pełni subiektywna ocena jak i sugestie.

Brawo !

 

Piszesz o obiciach realnych i nierealnych...w cudzym oku widzisz zadre, we własnym nie widząc belki(stąd przytoczenie Twoich prac,zwłaszcza garbusa).

 

 

 

gusta i trzeba to uszanować, a nie od razu się wyśmiewać.

Dokładnie, z tym że to działa w obie strony

 

 

Z reszta, to samo miało miejsce w przypadku prac MWALLO, gdzie nie było nic, coby mu pomogło, poza gdybaniem itd.

 

Rozumiem, że zostałeś upoważniony przez Innych, by za Nich wyrażać opinię.

 

Reasumując, gro osób z forum zwraca się do mnie z zapytaniami, bo chodzi im o malowanie, TE WRAKI, itd.

 

 

No nic, ta rozmowa do niczego nie prowadzi.

Jeszcze raz dzięki za wszelkie opinie i "sugestie"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem nędza i rozpacz- wygląda jak kupa złomu. Chyba na miejscu załogi wolałbym zdezerterować, niż walczyć w tak zardzewiałym i zapiaszczonym, blaszanym pudle. W/g to niestety kolejny Twój model, który jest całkowicie nierealnie zdezelowany. Szkoda, że modeli, jakie prezentujesz, o normalnym i racjonalnym stopniu zużycia jest mało w Twoim wykonaniu, tym bardziej, że Twój warsztat malarski stoi naprawdę na wysokim poziome.

 

Rozumiem, że to w pełni subiektywna ocena jak i sugestie.

Brawo !

 

W/g mnie swoje modele malujesz naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Tego nic nie zmieni i nikt temu nie zaprzeczy. Ale zawsze lub prawie zawsze jest tylko to jedno "ale" odnośnie śladów zużycia na Twoich modelach- trzeba się liczyć z tym, że komuś tak postarzone modele mogą się nie spodobać.

 

Piszesz o obiciach realnych i nierealnych...w cudzym oku widzisz zadre, we własnym nie widząc belki(stąd przytoczenie Twoich prac,zwłaszcza garbusa).

 

Ale zauważ, że na Garbusie są tylko obicia. Nie ma tam zacieków z rdzy, które w w tym przypadku raczej nie pasują itp. Nie przeczę, ja również lubię nieco postarzyć model, ale nie do przesady.

 

gusta i trzeba to uszanować, a nie od razu się wyśmiewać.

Dokładnie, z tym że to działa w obie strony

 

I ja szanuję. Tylko czasem, żal mi się robi, że modele mogłyby wyglądać genialnie, gdyby miały mniej śladów eksploatacji. Zresztą i tak wyglądają świetnie, ale jedynie pod względem artystycznym i wykorzystania wielu technik malowania. Pod względem zgodności z rzeczywistością jest już różnie.

 

Z reszta, to samo miało miejsce w przypadku prac MWALLO, gdzie nie było nic, coby mu pomogło, poza gdybaniem itd.

 

A szkoda

 

Rozumiem, że zostałeś upoważniony przez Innych, by za Nich wyrażać opinię.

 

Nie, to jest moja własna opinia.

 

Reasumując, gro osób z forum zwraca się do mnie z zapytaniami, bo chodzi im o malowanie, TE WRAKI, itd.

 

I bardzo dobrze, trzeba mieć wzór do naśladowania, a Ty bez wątpienia jesteś jednym z nich. Ja również podpatruję techniki malowania i postarzania jakie wykorzystujesz w swoich modelach. Problem tylko w tym, by potem każdy umiał je wykorzystać na swój własny, racjonalny sposób i budował coraz lepsze modele. Po to chyba jest to forum.

 

No nic, ta rozmowa do niczego nie prowadzi.

Jeszcze raz dzięki za wszelkie opinie i "sugestie"

 

Racja, ja swoje "sugestie" na temat modelu już wyraziłem i dalsza kłótnia nie ma sensu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się model całkiem podoba zarówno ten jak i "trójka" widać, że Rafał stosuje różne techniki i coraz lepiej mu to wychodzi i troszkę głupio czyta się teksty pt. "nędza" "porażka" od ludzi, którzy malują praktycznie jednym kolorem. Oba modele są przykladem tego, że Rafał nie boi się malować, a to bardzo ważne. Reasumując tak trzymaj Rafale

 

P.S. Nie dziwie się reakcji Rafała bo takie teksty napewno nie mobilizują.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem model wykonany jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Nie jest istotne czy sie komuś podoba frontowy złom czy nowizna z fabryki, istotnym jest warsztat pracy a ten pokazany na fotkach jest godny podkreślenia. Osobiście miałem zawodowo do czynienia z czołgami i jako dowódca pododdziału nie dopuściłbym do takiego zapuszczenia sprzętu. Z modelami można jednak WSZYSTKO i tak trzymać.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja szanuję. Tylko czasem, żal mi się robi, że modele mogłyby wyglądać genialnie, gdyby miały mniej śladów eksploatacji. Zresztą i tak wyglądają świetnie, ale jedynie pod względem artystycznym i wykorzystania wielu technik malowania. Pod względem zgodności z rzeczywistością jest już różnie.

 

Sorry ale akurat tutaj się nie mogę z Tobą zgodzić, bo rzeczywistość to pojęcie bardzo ogólne a już w ogóle wypowiadanie się na temat sprzętu który powstawał w ilości kilku lub kilku dziesięciu tysięcy sztuk jest trudne, ciężko jest wiedzieć jak każdy wyglądał i w jakim stopniu był "wyeksplotowany" z zewnątrz. Jak dla mnie to jak wygląda ten czołg, jest jak najbardziej możliwe do uzyskania w rzeczywistości. Po za tym jest więcej obić niż zacieków z rdzy (notabene zacieki z rdzy powstają bardzo szybko).

 

Tyle ode mnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty modelarskiej, a wlaściwie artystycznej. Jak dla mnie za dużo na nim śladów eksploatacji, ale aby je wykonać trzeba naprawdę być mistrzem Słowa uznania Rafale. ( kolejny objaw lizustwa na forum )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest po prostu perfekcyjnie i po mistrzowsku wykonane. Może tych

śladów eksploatacji jest trochę za dużo i piasek jest trochę gruboziarnisty.

Widzę, że tobie nie zajmuje dużo czasu klejenie jednego modelu mimo to wychodzą ci super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAWO !!!! Moja "Czwórka" , która tutaj sie przemknęła jakiś czas temu, po obejrzeniu Twojej pracy, prawie rozebrała sie na części i spakowała do pudełka A tak na poważnie do dzięki takim modelarzom jak Ty ja osobiście motywuje sie do pracy, aby kiedyś muc sie pochwalić czymś choć trochę zbliżonym do Twoich prac. GRATULUJE i pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.