Skocz do zawartości

F-104J prosto z pudła


Sjmport

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule będzie sushi po japońsku.

IMG_20240316_125426.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło. Jak tylko przejdzie mi upierdliwa cieśnia nadgarstka zacznę robić. Póki co zbieram dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Staryfajter1954 napisał:

Owszem to coś w moich zainteresowaniach !. Mam te zestaw i kilka innych wprosukowanych przez Haegawę. Najlepszy zestaw 104 w 72. Będę śledził posępy prac nad Twoim Starfighterem :).

Jako, że jesteś ekspertem w temacie zapytam:

Jaki odcień szarości sugerujesz do wnętrza, a jaki na kadłub? Bo instrukcja jest dość lakoniczna w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sjmport napisał:

Jako, że jesteś ekspertem w temacie zapytam:

Jaki odcień szarości sugerujesz do wnętrza, a jaki na kadłub? Bo instrukcja jest dość lakoniczna w tym temacie.

Kokpit pomaluj tak jak podaje instrukcja H317 (FS 36231), tablica przyrządów tak samo z dodatkiem kropli bieli aby uzyskać efekt skali i nieco kokpit rozjaśni (ale bez przesady z tą bielą). Panele boczne z przełącznikami czarne a same przełączniki lekko pociągnij metodą suchego pędzla  kolorem białym co wydobędzie je (chyba, że użyjesz kalkomanii).  Fotel pilota pomaluj zgodnie z instrukcją a więc użyj kolorów Gunse H317, H80 i H13 . Natomiast jaki schemat malowania planujesz wykonać ?  Instrukcja podaje 3 malowania japońskie i który wybrałeś ?

image.thumb.jpeg.135043b77ee2f175d08aa08780ad7756.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 🐼 na stateczniku czyli wariant pierwszy u góry po lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sjmport napisał:

Z 🐼 na stateczniku czyli wariant pierwszy u góry po lewej.

Na Twoim miejscu użyłbym podanych w instrukcji kolorów ale z dodaniem odrobiny bieli celem uzyskania efektu skali na zasadzie czym mniejszy model

tym jaśniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Staryfajter1954 napisał:

Na Twoim miejscu użyłbym podanych w instrukcji kolorów ale z dodaniem odrobiny bieli celem uzyskania efektu skali na zasadzie czym mniejszy model

tym jaśniejszy. 

Sprawdziłem sobie paletę AK 3G i już upatrzyłem kolory.

Jakoś innych producentów nie czuję.

Pactra to ostateczność, a Hataka dla mnie prywatnie spadła na drugie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sjmport napisał:

Sprawdziłem sobie paletę AK 3G i już upatrzyłem kolory.

Jakoś innych producentów nie czuję.

Pactra to ostateczność, a Hataka dla mnie prywatnie spadła na drugie miejsce.

Wypróbuj bardzo porządne i nie drogie farby Gunze z serii Mr.Hobby (akryle na alkoholu) i Mr.Color (lakiery akrylowe). Maluję nimi od kilku lat i sobie je bardzo chwale. Wybaczają błędy i są niezwykle wysokiej jakości. Można je mieszać z farbkami akrylowymi Tamiya.  Firma Hasegawa podaje kolory właśnie z palety firmy Gunze podając najpierw literę H i numer koloru. Polecam z czystym sumieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Wypróbuj bardzo porządne i nie drogie farby Gunze z serii Mr.Hobby (akryle na alkoholu) i Mr.Color (lakiery akrylowe). Maluję nimi od kilku lat i sobie je bardzo chwale. Wybaczają błędy i są niezwykle wysokiej jakości. Można je mieszać z farbkami akrylowymi Tamiya.  Firma Hasegawa podaje kolory właśnie z palety firmy Gunze podając najpierw literę H i numer koloru. Polecam z czystym sumieniem. 

Mój budżet prób nowych farb może nie przeżyć.

Oprócz tego ja maluję wyłącznie pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sjmport napisał:

Mój budżet prób nowych farb może nie przeżyć.

Oprócz tego ja maluję wyłącznie pędzlem.

To pod pędzel to polecam polskie farby Hataka z serii niebieskiej. Są rewelacyjne i wspaniale kryją. Z czasem sugeruję jednak zakupienie aerografu i kompresora bo naprawdę warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

To pod pędzel to polecam polskie farby Hataka z serii niebieskiej. Są rewelacyjne i wspaniale kryją. Z czasem sugeruję jednak zakupienie aerografu i kompresora bo naprawdę warto. 

Z Hatakami się rozstałem na rzecz moim zdaniem znacznie lepszych AK 3G.

Aero w ogóle nie rozważam szczere mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sjmport napisał:

Aero w ogóle nie rozważam szczere mówiąc

Można wiedzieć dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Xmen napisał:

Można wiedzieć dlaczego?

Można 😃

Po pierwsze nie za bardzo chcę generować kolejne koszta związane z zakupem aero i kompresora.

Po drugie nie widzi mi się jego czyszczenie etc...

Po trzecie niespecjalnie chce mi się wymieniać farby na te pasujące do aero. AK 3G średnio się do niego nadają.

Bardzo lubię pędzel, a czyszczenie go jest bezproblemowe. Plus nowy nie kosztuje zbyt wiele.

Po czwarte mój warsztat ma ograniczoną powierzchnię użytkową.

Rzecz jasna jak ktoś wyżej od pędzla ceni sobie aero to ja szanuję zdanie tej osoby.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2024 o 08:07, Sjmport napisał:

Można 😃

Po pierwsze nie za bardzo chcę generować kolejne koszta związane z zakupem aero i kompresora.

Po drugie nie widzi mi się jego czyszczenie etc...

Po trzecie niespecjalnie chce mi się wymieniać farby na te pasujące do aero. AK 3G średnio się do niego nadają.

Bardzo lubię pędzel, a czyszczenie go jest bezproblemowe. Plus nowy nie kosztuje zbyt wiele.

Po czwarte mój warsztat ma ograniczoną powierzchnię użytkową.

Rzecz jasna jak ktoś wyżej od pędzla ceni sobie aero to ja szanuję zdanie tej osoby.

Aerograf kupisz już w cenie poniżej 100

złotych np NEOECO, kompresor jest droższy bo to wydatek kilkuset złotych ale są to sprzęty długowieczne i kupujesz je raz na kilka lat. Więc tragedii nie ma. Zamiast kompresora możesz użyć… dętki samochodowej więc koszt jeszcze niższy od zakupu kompresora. Czyszczenie aerografu jest proste i zajmuje około 10

minut. Jeśli już rak bardzo nie chcesz korzystać z aerografu to kup na próbę kilka spreyów bo pozwalają na otrzymanie  ładniejszej powierzchni aniżeli dawanej przez pędzle a jest to bardzo ważne przy malowaniu samolotów bez kamuflażu w naturalnych kolorach blach. Zapraszam na facebookową grupę Modelarstwo bez aerografu. Może podchwyciła jakieś ciekawe i przydatne triki do malowania pędzlami i spreyami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii aerografu jeśli nie chcesz wydawać za dużo pieniędzy to proponuje zostać przy pędzlu

 

sam kompresor kosztuje już od 400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostanę przy pędzlu 😃😃

Spraye już przerabiałem i mnie do siebie nie przekonały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.