Skocz do zawartości

POLSKI KONTYNGENT WOJSKOWY-AFGANISTAN


PUSH-UPEK

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że chyba ma trochę za dużo amerykańskiego wyposażenia na sobie jak na polaka. Ani buty, ani spodnie ani kurtka nie sa w kroju wykorzystywanym przez nasza armie, ale samo malowanie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że chyba ma trochę za dużo amerykańskiego wyposażenia na sobie jak na polaka. Ani buty, ani spodnie ani kurtka nie sa w kroju wykorzystywanym przez nasza armie, ale samo malowanie super

 

Racja. Przecież to w ogóle nie jest Polak. Nie zmienia ta faktu, że figurka, zresztą jak i pozostałe, jest pomalowana świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą Jeśli to operator GROMu to sprzęt dobierany jest wedle potrzeb (od plecaków i camelbaków np. made in US po buciki np. Meindl Desert) i figurka jak najbardziej jest prawidłowa (ładnie Ci wyszła polska "pantera" - i pustynna i leśna na gore:)). Obdrapałbym mu tylko nakolanniki i zmienił kolor zestawu Bowman np. na zielony(słuchawka na uchu dla nieznającyh tematu)

 

Ogólnie - 5/5 A już Xtra wyglądałbym w czapce tzw. masudce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą Jeśli to operator GROMu to sprzęt dobierany jest wedle potrzeb (od plecaków i camelbaków np. made in US po buciki np. Meindl Desert) i figurka jak najbardziej jest prawidłowa (ładnie Ci wyszła polska "pantera" - i pustynna i leśna na gore:))

 

Oczywiście, Amerykanie produkują swoje mundury w naszym wzorze kamuflażu, specjalnie dla GROM.

 

Ale do warsztatu nie mam się co czepić- bardzo ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, Amerykanie produkują swoje mundury w naszym wzorze kamuflażu, specjalnie dla GROM.

Rozumiem to jako swego rodzaju "uszczypliwość" Więc jeśli Kolega na tej figurce (!) pokaże mi zasadnicze różnice między krojem polskich spodni od amerykańskich BDU czy też krój polskich kurtek goretex od amerykańskich ECWCS (którejkolwiek generacji) to naprawdę jestem pełen podziwu znawstwa tematu... Jeśli takowych uwag brak to ja dalej, w ciszy i spokoju, podziwiam pracę Push-Upek'a, bo zacnie mu wyszła konwersja (?) Amerykańca na Polaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście, Amerykanie produkują swoje mundury w naszym wzorze kamuflażu, specjalnie dla GROM.

 

 

Po tej figurce praktycznie nie widać czy jest to krój US czy PL, więc myślę że ta uwaga nie była potrzebna, większość kurtki i części spodni po których można rozpoznać różnice są zasłonięte przez oporządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie spodnie to marchewy, kieszenie cargo mają podłużne i bardziej z przodu. BDU są znacznie szersze na dole, a kieszenie są niemal kwadratowe i po bokach (tak jak na figurce).

Polskie gore ma rzep na insygnia, amerykański patkę w okolicach suwaka (widoczną na figurce).

 

Jednak zarówno parka jak i spodnie w tym kroju występują na polskim runku w rodzimych kamuflażach. Więc teoretycznie wszystko się zgadza. Tylko po co brać takie dziwne umundurowanie do Afganistanu?

 

Jeżeli figurka przedstawiała by polskiego fana ASG to ubiór nie budził by żadnych zastrzeżeń

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie spodnie to marchewy...

Gratuluje dobrego oka Tylko ja pytałem Kolegi o wskazanie znaczących różnic na figurce a nie z ogólnodostępnej wiedzy bo tu znaleźlibyśmy więcej różnic i tego nie neguję.

 

Ale dlaczego dziwne ? Ja nic dziwnego nie widzę

Zgadzam się - część firm robi ciuchy w krojach tzw. Special Forces (inaczej przeszyte kieszenie, wygodniejszy krój i z własnego doświadczenia wiem, że są wygodniejsze w użyciu aniżeli te objęte kontraktem MONu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu "misjonarzy" kupuje własnym sumptem mundury szyte przez MIWO-MILITARY, które są w kroju bardzo podobne do tych używanych aktualnie przez wojsko amerykańskie, tyle że w kamuflażu wz.93. Wielu za własne pieniądze kupuje i użytkuje amerykańskie wyposażenie i nie byłoby wielkim błędem wsadzić takiemu Polakowi na głowę FRITZ'a albo MITCH'a. Jeżeli chodzi o Gore-texowe parki to firma Helikon szyje kopie ECWCS tyle że we wz.93 takie kurtki również niektórzy żołnierze kupują.

 

Figurka bardzo mi się podoba, jedyne co można by było zrobić to tak zmodyfikować plecak by wyglądem przypominał modele Janysporta, bądź wspomnianego wcześniej MIWO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, Amerykanie produkują swoje mundury w naszym wzorze kamuflażu, specjalnie dla GROM.

 

zdziwił byś się co może za parę dulków zdolny krawiec na hadżi market zrobić. Z takimi kamizelkami raczej się nie spotkałem bo teraz się chłopaki w Miwo zaopatrują. Ale plecak i camelback jak najbardziej.

 

Generalnie fantazja operatorów nie zna granic a czasami , szczególnie w początkowym okresie wyjazdów, różne kombinacje wyposażenia i stroju wchodziły w rachubę.

 

no i poczciwym kbkAK zapomnijcie. Beryl i miniBeryl teraz jeżdżą a Grom ma swoje osobne zakupy i tam już wszystko może być.

 

mundury szyte przez MIWO-MILITARY

 

czyżby poszerzyli ofertę bo jak na razie to tylko osprzęt szyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.