Skocz do zawartości

An-26, 1:72 A-Model


zenek_65

Rekomendowane odpowiedzi

Nadłubane, poupychane i teraz kadłub nie chce się zamknąć - naszczycie scianki są grube to sie podszlifuje. Jak się z tym uporam to biorę się za ostatnią rzecz w tej części kadłuba czyli pokładowy toi toi.

InCollage_20240417_221318184.jpg

InCollage_20240417_221030626.jpg

InCollage_20240417_220940383.jpg

20240417_211235.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zostały jeszcze ławki czy też jak kto woli siedziska w ładowni do zrobienia i kadłub byłby gotów do zamknięcia, ale zachciało mi się zrobić wnęki z wyposażeniem elektroniki, radar i wnękę przedniego podwozia - będzie otwarta tak jak przy pracach obsługowych/serwisowych.

 

20240501_210130.jpg

20240501_210545.jpg

20240501_210955.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zenek_65 napisał:

Odrobinę uproszczona, bo jej widać nie będzie, ale jest

Moje ulubione modelarstwo - narobić się, nadłubać, a potem schować w czeluściach modelu... :twisted:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Świetna robota , teraz najgorzej zamknąć to do kupy 😁.

A tak ogólnie zrób dokumentację budowy modelu, świetna praca w środku, szkoda by było do tego nie zrobic dokumentacji.

Sam zrobiłem jednego , a teraz drugiego mam też na warsztacie. Ja akurat tak szczegółowo nie zrobiłem środka. Narazie utknąłem na etapie zamknięcia kadłuba łączenia górnego płata. Szpachli co nie miara jak zawsze 😁.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, eldiabllo napisał:

Świetna robota , 

😀 Dziękuję 

 

10 godzin temu, eldiabllo napisał:

 

A tak ogólnie zrób dokumentację budowy modelu, świetna praca w środku, szkoda by było do tego nie zrobic dokumentacji.

Sam zrobiłem jednego , a teraz drugiego mam też na warsztacie. Ja akurat tak szczegółowo nie zrobiłem środka. Narazie utknąłem na etapie zamknięcia kadłuba łączenia górnego płata. Szpachli co nie miara jak zawsze

 

Fotki porobione.

Zamykanie kadłuba to faktycznie spore wyzwanie - ciągłe podszlifowywanie i składanie na sucho trawa wieki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tempo prac trochę spadło z powodu budowy drugiego modelu An-26. Prace nad nim są bardziej zaawansowane- jeszcze wyszpachlowanie owiewki kokpitu i będzie malowanie kamuflażu.

 

Pracę przy pierwotnym projekcie mają się następująco - kadłub jest w ponad 90% ukończony. Do jego zamknięcia brakuje jeszcze podpórek pod ławki desantu

 

 

 

 

20240617_220534.jpg

20240617_220030.jpg

Edytowane przez zenek_65
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ,klasa , środek sztos. Gratuluję warsztatu , trzymam kciuki do końca , bo sam też robię 😄.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rewelacja. Cały ten warsztat to czysta radość oglądania.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne :super:

A fotki jak ta poniżej, zrobione w odpowiednim otoczeniu, spokojnie można by wklejać do monografii Antka.

14 godzin temu, zenek_65 napisał:

20240702_174545.jpg

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Grzes napisał:

Świetne :super:

A fotki jak ta poniżej, zrobione w odpowiednim otoczeniu, spokojnie można by wklejać do monografii Antka.

 

Tutaj akurat brakuje jeszcze kilku elementów - dzisiaj powinny być już na swoim miejscu.

 

Od przyszłego tygodnia wracam do pierwotnego projektu An-26, który utknął na sklaniu kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, zenek_65 napisał:

Drugi już An-26 ukończony

Jeśli masz oba, to ja bym prosił o zdjęcie grupowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ, nie da rady - oba są robione na zamówienie. Ten pierwszy już jest w rekach jednego z pilotów w Balicach. A ten powyżej czeka na gablotę i też poleci w tym samym kierunku - tylko już jako pamiątka dla jednego z pilotów wykonujących ostatni lot, właśnie na 1403.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zenek_65 napisał:

oba są robione na zamówienie

Ech, tego się obawiałem...

Się mówi trudno, pooglądam osobno :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.