Skocz do zawartości

KV-2 "BIG TURRET" 1:48


MWALLO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kolejna 4ósemka, nad którą pracuje- jednocześnie pierwszy typowy "rusek". Model chwilowo bez gąsek- będą friule podobnie jak w Stugu, którego prezentowałem częściowo wcześniej. Na chwile obecną wygląda to tak:

 

 

 

Pozdrawiam

Michał

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne zróżnicowanie powierzchni płyt, na ostatniej fotce, na tym błotniku dość jasno kurzowo, zostawiasz, czy dasz odcieni żółci i brązów?

Błocko dość wysoko poszło w górę, dość grubawo wygląda w górnych warstwach - rozumiem, że to z gipsikiem(?)

podobnie jak w Stugu

wrzucisz do galerii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne zróżnicowanie powierzchni płyt, na ostatniej fotce, na tym błotniku dość jasno kurzowo, zostawiasz, czy dasz odcieni żółci i brązów?

Błocko dość wysoko poszło w górę, dość grubawo wygląda w górnych warstwach - rozumiem, że to z gipsikiem(?)

 

 

Spokojnie Rafale napewno jeszcze troszkę domaluje tu i tam. Co do błota chciałem uzyskać efekt suchego wykruszającego się powoli z pod spodu (robione oczywiście z gipsem). Model ogólnie gotowy na 70%.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawy model, zwłaszcza z wczesną wieżą. no i pięknie wykonywany. może tylko najjaśniejsze tony są zbyt jasne, zwłaszcza na dachu wieży. ale poza tym to mucha nie siada. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Jezusie !! Stan czołgu gorszy niż tych co stoją po kilka lat w MWP (W-wa). Czemu on jest aż tak zardzewiały i utytłany, wykonanie doskonałe, ale to "podniszczenie" chyba za bardzo, aha i jeszcze jedno. Oglądałem wiele czołgów i nie widać nigdy na nich zdrapanej farby do żywego metalu, zazwyczaj widać farbę podkładową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam!

 

Kawus prawie gotowy, zostały tylko gąski do poskładania i malowania. Poprawiłem reflektor troszkę podmalowałem dodałem parę odcieni pigmentów i jest jak jest- póki co tylko dwie fotki

 

 

 

P1010258.jpg

P1010276.jpg

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Jezusie !! Stan czołgu gorszy niż tych co stoją po kilka lat w MWP (W-wa). Czemu on jest aż tak zardzewiały i utytłany,

 

Niestety ale bardzo nie zgadzam sie z ta opinia.

Bardzo irytuje mnie takie zdanie.

No czolgi z muzeum w Warszawie zapewnie nie beda tak utytlane.

Bardzo ladny model.

Jedynie leflektor nieciekawy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu nie wyglada jak prawdziwy.

No ale nie jest tez zle.

Przy moim KW zrobilem zbity klosz lampy a srodek pomalowalem srebrnym markerem.

Sam jeszcze nie robilem leflektorow z calym szklem.

Tylko czytalem ze mozna do tego celu wykorzystac jakis klej przezroczysty dwuskladnikowy.

Twoj chyba jest zrobiony z kawalka przezroczystego plastiku?

I chyba widac jakies szpary?

Moze sie myle, no ale nie ma zblizenia.

Pozatym model bardzo zacny.

Pozdrawiam.

Ps. Leflektor to wazny detal, rzuca sie w oczy i dlatego warto nad nim popracowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam świątecznie!

 

Troszke pracy przy "kawulcu" - model otrzyma podstawkę więc wanna jest mocno zróżnicowana, ale sens będzie widoczny dopiero w efekcie końcowym. Przerobiłem światło-myśle, że teraz jest znacznie lepiej. Jeszcze tylko gąski, które składam od godziny oraz układ jezdny, który trzeba podbrudzić i podmalować- na pewno koła:)

 

P1010030-1-1.jpg

P1010025-2.jpg

P1010021-2.jpg

P1010031.jpg

P1010033.jpg

P1010017-2.jpg

 

Pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHcialem zapytac jak uzyskales taki efekt błota???jest swietny bardzo realistyczny.pozdrawiam.

 

Błoto to "migowskie" pigmenty, farby Vallejo, żywica akrylowa Mig-a oraz gips, a także oleje dla plastyków Rembrant. Dzisiaj cyknę foto zestawu jakiego głównie używam do wykonania błota.

 

Pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Zgodnie z obietnicą wrzucam foto "błotnego" zestawu. Mam jeszcze tego troche , ale to głównie tych rzeczy używam podczas procesu powstawania błota. Dochodzą jeszcze do tego oleje, które mam na dole w piwnicy i nie chiało mi się po nie schodić

 

 

P1010005.jpg

 

Pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.