Skocz do zawartości

Revell 1:24 '56 CHEVY BEL AIR CUSTOM


PPP

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, toled napisał:

O ile mamy możliwość regulacji obrotów, to tak niski moment obrotowy, który można zatrzymać naciskiem jest zaletą w niektórych momentach. Ja używam Biedronkowego pancernego złomu firmy NITEO i daje to radę - na najniższym poziomie mogą to palcami zatrzymać, dlatego poleruję na średnim. 

Rozwiń proszę temat.

Ja mam dokładnie Niteo i mój problem to właśnie niski moment. Na najniższych obrotach wystarczy, że dotknę powierzchni i tarcza zwalnia albo się zatrzymuje.

Muszę dać więcej, żeby móc cokolwiek zrobić. A na trochę wyższych pasta mi lata po ścianach (dosłownie). Może to nie problem urządzenia a pasty albo tandetnych wałeczków bawełnianych?

Jak Ty sobie z tym radzisz?

Może mój egzemplarz po prostu się kończy?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PPP napisał:

Rozwiń proszę temat.

Ja mam dokładnie Niteo i mój problem to właśnie niski moment. Na najniższych obrotach wystarczy, że dotknę powierzchni i tarcza zwalnia albo się zatrzymuje.

Muszę dać więcej, żeby móc cokolwiek zrobić. A na trochę wyższych pasta mi lata po ścianach (dosłownie). Może to nie problem urządzenia a pasty albo tandetnych wałeczków bawełnianych?

Jak Ty sobie z tym radzisz?

Może mój egzemplarz po prostu się kończy?

 

Pozdrawiam.

Nie używam tego bawełnianego szajsu, tylko czarnych gąbek polerskich 25mm ( można szukać na aliexpress.com) 

A przed polerowaniem rozsmarowuje po elemencie niewielką ilość pasty, co powoduje, że tak nie pryska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, toled napisał:

Nie używam tego bawełnianego szajsu, tylko czarnych gąbek polerskich 25mm ( można szukać na aliexpress.com) 

A przed polerowaniem rozsmarowuje po elemencie niewielką ilość pasty, co powoduje, że tak nie pryska.

A wrzuciłbyś link do tych gąbek, żebym wiedział o co chodzi? Jak link nie zadziała to będę wdzięczny za priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, toled napisał:

tak niski moment obrotowy, który można zatrzymać naciskiem jest zaletą w niektórych momentach.

To, imho, wada. Po co mi urządzenie, które nie wykonuje swojej pracy? Jeśli ustawiam niskie obroty, to urządzenie ma je trzymać, a nie zatrzymywać się przy dotknięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cisnę dalej ten model.

Jestem na etapie szlifowania lakier 2K. Całkiem fajnie to idzie, chociaż ciężko i mam wrażenie, że pianka Tamyia 2000 i 3000 bardzo szybko się wyciera na nim.

Ale oczywiście doszło w kilku miejscach do przetarć na krawędziach.

Jest jakiś sprytny sposób na poprawkę?

 

Póki co planuję delikatnie nałożyć kolor bazowy miejscowo aerografem z małą dyszą i potem nałożyć miejscowo lakier 2K trochę bardziej rozrzedzony, tak żeby było trochę połysku ale żebym nie musiał od początku szlifować/polerować. To jest wykonalne?

 

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Kupiłem na Ali gąbeczki, myślę, że to są takie o których pisał kolega @toled.

37.png.ec46098d1843dba79f446070e5cae342.png

Muszę przyznać, że jest to kompletny "game changer". Bardzo dobry efekt w sensownym czasie.

Proxxon 60E z zasilaczem z regulacją działa fajnie. Może obroty odrobinkę za wysokie ale jest OK.

Co mnie zszokowało to ile pasty zmarnowałem na ręczną robotę szmatkami i tym bawełnianym badziewiem.

Na gąbkach wystarczy odrobina pasty i efekt naprawdę fajny.

 

Poniżej kilka zdjęć.

34.thumb.jpeg.2b8fbdec391aa6c4b09dae139fa9101b.jpeg35.thumb.jpeg.682ab5798c587055667c85e7bae2eb16.jpeg36.thumb.jpeg.520825dead416efc7fca0cb95eb62203.jpeg

Są tam jeszcze niedoskonałości, ale efekt jest wystarczający jak dla mnie na pierwsze auto cywilne.

Dziękuję wszystkim za pomoc, walczę dalej.

Teraz czas na chrom, który pewnie będzie trochę wymagającym etapem w tym modelu.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Edytowane przez PPP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się, w porównaniu z tym co było, to efekt niebo a ziemia. 

Jeżeli chodzi o chromy w tym modelu, to możesz jechać pisakiem Molotow, ale nie wiem czy wyjdzie to dobrze i równo. Do okiennych chromów może, do reszty wątpię, pisakiem nigdy nie zrobisz tak równo jak porządnym maskowaniem i malowaniem z aerografu.
Sądzę, że w tym wypadku nie ma co iść na łatwiznę. Porządnie i dokładnie zamaskować wszystko co nie ma być chromem, położyć czarny połysk i na to jakiś Alclad Chrome, AK Extreme Chrome lub w proszku do wcierania Uschi van der Rosten Chrome. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Zamierzam iść w maskowanie i aerograf, mam A-Stand od AK (czyli niby Aclad po nowemu).

 

Zastanawiam się jak maskować wewnętrzną część tego rantu co leci przez błotnik i drzwi. Wcisnąć tam taśmę i wyciąć nożykiem będzie ciężko.

Myślałem nad płynem maskującym. Mam od Mr. Hobby Masking Sol R. Jego niby można ciąć nożem po wyschnięciu. W teorii brzmi dobrze. Próbował ktoś takiego podejścia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Możesz powiedzieć coś więcej na temat proxona z tym zasilaczem? Bardzo się waham. Aktualnie używam multi z maccalistera... ale tam to od razu sieczka się robi. Obroty dużo za duże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, GTiStyle napisał:

Możesz powiedzieć coś więcej na temat proxona z tym zasilaczem? Bardzo się waham. Aktualnie używam multi z maccalistera... ale tam to od razu sieczka się robi. Obroty dużo za duże. 

Przy pracy z bawełnianymi końcówkami, chlapalo jak cholera i było ciężko.

 

Z gąbkami jest ok. Obroty mogły by być trochę niższe dla pełnego komfortu. Ale wg mnie jest spoko. Przede wszystkim obroty nie spadają, powierzchnia się mocno nie grzeje. Ale to obserwacje tylko z polerowania. Nie próbowałem wiercić ani szlifować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to ciąg dalszy moich zmagań.

Tak wyglądał podczas maskowania. To nie jest ostateczne zdjęcie, przed nałożeniem chromu było jeszcze kilka poprawek.

38.thumb.jpg.36ea97633882b83df60d2db98afe1c98.jpg39.thumb.jpg.c469b7f27cc9b8290e441eea1b1fbb63.jpg

 

Taki efekt udało mi się osiągnąć po nałożeniu "chromu".

Aerograf z igłą 0.2, na lakier bezbarwny położyłem czarną błyszczącą Mr Hobby i na to A-Stand Chrome for Plastic.

Efekt nie jest specjalnie ciekawy. Chrom wyszedł matowy. Widać to szczególnie na tylnym słupku.

Nie wiem czy za dużo farby czy za mało... Na YT niektórzy osiągają super efekt tą farbą.

 

Coś poradzicie na przyszłość?

40.thumb.jpg.ca9f7681bb3b38e07bddaebf891fe6a6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Czy dobrze widzę, że położyłeś taśmę na kalkomanie? Widać dobrze się trzymają, gratulacje!

Jakiej farby używałeś do chromu? W przypadku Alclada 2 trzeba napylić bardzo cienką warstwę, potem im grubiej się to kładzie, tym mniej błyszczące się to robi.

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, pmroczko napisał:

Cześć!

Czy dobrze widzę, że położyłeś taśmę na kalkomanie? Widać dobrze się trzymają, gratulacje!

Jakiej farby używałeś do chromu? W przypadku Alclada 2 trzeba napylić bardzo cienką warstwę, potem im grubiej się to kładzie, tym mniej błyszczące się to robi.

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

Paweł

Tak, taśmę kładłem na kalki, są one pokryte lakierem 2K. Jakoś nie pomyślałem, że przez lakier może się coś wydarzyć. Dzięki będę uważał na przyszłość.

 

To jest A-Stand czyli ponoć dawny Alclad. Chyba faktycznie położyłem za grubo.

Ale próbowałem też miejscowo bardzo delikatnie nakładać w miejscach gdzie musiałem przeszlifować fabryczne chromy (zderzaki, itd).

Też dałem czarny błyszczący i na to to chrom, efekt był od początku słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tak ciemny lakier jak Twój, to może nawet byś czarnego nie musiał kłaść - warto by było próbę zrobić. Czasem to wychodzi a czasem nie. No i też jest tak, że jak się położy pierwszą bardzo cienką warstwę Alcladu to efekt jet jakby niewidoczny i dopiero po chwili się go dostrzega - ale wtedy jest najlepszy 🙂 Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do chromu polecam Molotova Liquid Chrome. Mam w pisaku (dwie grubości), bardzo ładnie się to rozlewa nawet przy kładzeniu bezpośrednio mazakiem. Ale jak trzeba większą powierzchnię, to "ulewam" z mazaka do aerografu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam molotowa i jakoś tak dziwnie mi się zachowuje, może jest przeterminowany.

Na powierzchni robią sią jakby matowe plamy, które w miarę upływu czasu zmniejszają się i zamieniają się w błyszczącą powierzchnię.

Ale czasami są na tyle wolne i duże, że nie tworzy się warstwa błyszcząca.

 

A tak na marginesie jakich farb używacie jako bazę pod chromy?

Rozumiem, że idealny błysk jest kluczem do sukcesu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.