Skocz do zawartości

Takom Bandvagn BV206S 1:35


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Czas coś tam z powrotem zacząć składać potych wszystkich remontach w domu i ogrodzie. 
Wygrzebałem tego malucha z zapasu, drugi model od Takoma jaki składam i nadal oceniam je pozytywnie. 
W sumie będzie prosto z pudła chyba że ktoś ma jakiś ciekawy pomysł bez większych przeróbek na coś ciekawego. 
Postęp jak na razie: 

1BB6FD88-4875-45BC-A2CB-B83447D21835.jpeg

IMG_5765.jpeg

306978C1-DEA7-47E2-B29D-6687ED0133FD.jpeg

IMG_5766.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pojazd, nie często gości na forach modelarskich. Czekamy na kanciaste malowanie. Pierwszorzędny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Fajny pojazd, nie często gości na forach modelarskich. Czekamy na kanciaste malowanie. Pierwszorzędny pomysł.

Masz jakieś foty może w tym malowaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, adamkijak napisał:

Masz jakieś foty może w tym malowaniu 

Nawet możesz kupić :

https://toptruck.se/used_machines

bv206-1.png

bv206-3.png

a-bv206-5.png

Kolorki pasują z tego zestawu:

HTK-AS65 Modern Finnish Army AFV  lub serii C

HATAKA HTK-AS65 Modern Finnish Army AFV. Acrylic Set. Red Line 6 x 17ml –  Gee Dee Models Ltd

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, robertmodelarz napisał:

Nawet możesz kupić :

https://toptruck.se/used_machines

bv206-1.png

bv206-3.png

a-bv206-5.png

Kolorki pasują z tego zestawu:

HTK-AS65 Modern Finnish Army AFV  lub serii C

HATAKA HTK-AS65 Modern Finnish Army AFV. Acrylic Set. Red Line 6 x 17ml –  Gee Dee Models Ltd

 

 

Dzięki, ale to inny pojazd, z tego co łapie to BV 206, a ja składam BV 206S co ma inny kształt nadwozia.

Znalazlem niezłe kamo od makaroniarzy: 

 

IMG_5775.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, adamkijak napisał:

Dzięki, ale to inny pojazd, z tego co łapie to BV 206, a ja składam BV 206S co ma inny kształt nadwozia.

Znalazlem niezłe kamo od makaroniarzy: 

Kiepskie zdjęcie, ale chyba ten jest kanciasty.

bv206.jpg.675b9c61487205f1dc97149d7184977e.jpg

Jest jeszcze taka opcja z Niderlandów:

Bandvagn_Bv206S_Netherlands_Marine_Corps_-_Flickr_-_Joost_J._Bakker_IJmuiden.jpg

albo z kategorii wozów drabiniastych British Royal Marines: 

viking-bv206s-armoured-personnel-carriers-of-the-british-royal-marines-GD6CBP.thumb.jpg.6ad816bd282debaebd64784f067bd569.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Trochę postępu w temacie, nie jestem pewien czy będę malował wnętrze jako ze zupełnie nic nie będzie widać , znalazłem też fotę Niemca w zimowym takim na szybko malowaniu, wygląda jakby wałkiem albo pędzlem nakładali: 

IMG_5778.jpeg

 


 

 

IMG_5777.jpeg

IMG_5779.jpeg

Edytowane przez adamkijak
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

Ten zielony łaciaty wygląda kusząco, na 99% cos takiego będę próbował zmalować, dzięki za foty 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, adamkijak napisał:

Ten zielony łaciaty wygląda kusząco, na 99% cos takiego będę próbował zmalować, dzięki za foty 

 

Nie ma problemu, kiedy prosiłem ciebie o pomoc również podesłałeś mi fotki. Ten poniżej jest też ciekawy, fajnie wygląda ten trójczłonowy zestaw . Powodzenia w budowie.

Hagglunds hi-res stock photography and images - Alamy

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulik, chyba przypadkowo M113 wrzuciłeś (chociaż też w zimowym kamo), na pierwszym zdjęciu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp prac, chyba jednak pomaluje wnętrze bo myślę żeby zostawić wszystkie drzwi otwarte. Normalnie tego nie robię, ale myślę ze to może wyglądać troche bardziej interesująco. 
 

IMG_5798.jpeg

IMG_5799.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2024 o 15:21, Lipstein napisał:

 

Hahaha skopiowałem fotki ze stronki o Bv-ce , powrzucałem tutaj, ale po dwóch dniach dotarło do mnie iż pojazd z tego zdjęcia wygląda jakoś dziwnie nie podobnie do 206, ale ten pojemnik z przodu mnie zmylił a nie zauważyłem tego charakterystycznego dla wielu M113 pojemnika wiszącego z tylu kadłuba. Dzięki za uwagę i dobre oko ,  sorry  adamkijak za wprowadzenie w błąd . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bulik58 napisał:

Hahaha skopiowałem fotki ze stronki o Bv-ce , powrzucałem tutaj, ale po dwóch dniach dotarło do mnie iż pojazd z tego zdjęcia wygląda jakoś dziwnie nie podobnie do 206, ale ten pojemnik z przodu mnie zmylił a nie zauważyłem tego charakterystycznego dla wielu M113 pojemnika wiszącego z tylu kadłuba. Dzięki za uwagę i dobre oko ,  sorry  adamkijak za wprowadzenie w błąd . 

Spoko, nie zmyliłeś, wiedziałem że to nie BV206S, jak mam być szczery to niektóre z fot przedstawiają BVS10, ta wersja ma 6 kół jezdnych i dłuższe gąsienice bo jest jedno koło napinające z tyłu więcej, różnić jest więcej ale to najbardziej oczywiste.

Niemniej jednak to czego szukałem wstawiłeś i pomogła w wyborze malowania, także dzięki. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.