Skocz do zawartości

Szew na owiewce


Kukuruźnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Taki temacik natury technicznej chciałbym poruszyć. Dobre sposoby na usuwanie śladów podziału form na owiewkach modeli lotniczych. Jeśli Koledzy mają dobre i pewne sposoby to zapraszam do podzielenia się wiedzą praktyczną.

 

Mam dwa ciekawe modele z takimi "zepsutymi" owiewkami, które czekają na poprawkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szew, ma jakies znaczenie w technologii wykonywania wtryskow. Jesli ktos potrafi to nieco lepiej naswietlic, byloby niezle.

Jego usuniecie, nie stanowi jednak, dla nieco doswiadczonego modelarza, zadnego problema. Polerki do paznokci, specyfiki do polerowania komorek, tudziez zwykla gazeta, rabek koszuli czy innej szmaty nadaja sie do tego znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że jest odzew. Pewnie nie tylko mi przyda się trochę informacji jak sobie z tym radzić.

 

Te modele, które to mają to Mi24 i A7K Corsair II, oba 1:72 i oba z HobbyBossa. Same części są super, tylko te szwy psują ogólny efekt.

 

A jak to wygląda widać tu:

http://www.modellversium.de/kit/artikel.php?id=2906[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak to wygląda widać tu:

http://www.modellversium.de/kit/artikel.php?id=2906[/url]

 

Unbekannter Artikel

 

Diesen Artikel gibt es entweder nicht mehr oder der Artikel wurde noch nicht freigeschaltet

 

Haben Sie sich vielleicht vertippt oder eine alte URL aufgerufen? Wenn nicht, informieren Sie bitte den Webmaster timv@modellversium.de dieser Homepage, damit wir den Fehler korrigieren können.

 

Um zu der vorherigen Seite zurück zu kehren, verwenden Sie bitte einfach die "Zurück" - Taste Ihres

 

 

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze że mnie takie szwy też wkurzają ale w dzisiejszych modelach to jest nic. Jak sobie Przypomne wyroby modelarskie z lat powiedzmy osiemdziesiątych,to dopiero była jazda. Wogóle jakość elementów przezroczystych jaka była? Wtedy niebyło żadnych past polerskich do modeli tylko takie coś załatwiało się pastą do zębów. Parodoksem bylo to ze im gorsza pasta to lepiej zdzierała i były lepsze efekty. Ja tą metode stosuje do dzisiaj.Oczywiście zgrubnie zbieram papierem ściernym i potem polerka pastą i tak samo najańszą jaką uda mi się kupić. Na koniec pucowanie .Najlepiej kawałkiem flaneli. Za efekty ręcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem Tees Twój sposób. Działa bez zarzutu.

 

Przyjąłem taki schemat: papier 600, papier 1000, papier 1500 potem czyściki do paznokci, potem pasta do zębów, wielokrotnie, i przecierki papierem gazetowym. Jak widać drogeria w służbie modelarstwa

 

Początkowy efekt mnie trochę zdołował ( A-7K to w końcu nietani model) ale wytrwałość została nagrodzona. Owiewka jest OK.

 

Dziękuję za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem Tees Twój sposób. Działa bez zarzutu.

 

Przyjąłem taki schemat: papier 600, papier 1000, papier 1500 potem czyściki do paznokci, potem pasta do zębów, wielokrotnie, i przecierki papierem gazetowym. Jak widać drogeria w służbie modelarstwa

 

Początkowy efekt mnie trochę zdołował ( A-7K to w końcu nietani model) ale wytrwałość została nagrodzona. Owiewka jest OK.

 

Dziękuję za radę.

 

Morze to i archaiczny sposób ale skuteczny. Zwłaszcza dla młodych adeptów sztuki modelarskiej z ograniczonym budzetem.

Pzdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.