Skocz do zawartości

Pz. Kpfw. 38(t) Ausf B - Tristar 1:35


SFModel

Rekomendowane odpowiedzi

I teraz staję przed dylematem czy brudnym białym jeszcze porozjaśniać gdzieniegdzie na krawędziach, czy już sobie dać spokój. Muszę to przemyśleć. 

 

6 godzin temu, Evildead napisał:

Zawsze przed malowaniem warto jeszcze raz przejrzeć instrukcję czy o czymś się nie zapomniało.

O niczym nie zapomniałem. Ta część po prostu wybrała wolność i nie chciała być na stałe przytwierdzona do modelu. Na szczęście jest niewielka i nie będzie miała większego wpływu na końcowy odbiór. 

IMG_2930.JPG

IMG_2931.JPG

IMG_2933.JPG

IMG_2932.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, SFModel napisał:

 

 

O niczym nie zapomniałem. Ta część po prostu wybrała wolność i nie chciała być na stałe przytwierdzona do modelu. Na szczęście jest niewielka i nie będzie miała większego wpływu na końcowy odbiór. 

 

 

 

Tak , to pierdoła mała łatwo wystrzelić niechcący, z drugiej strony mogłeś dorobić, to banał, zastanawia mnie jeszcze co tu się stało 😆, wygląda że odwrotnie przykleiłeś ten element i trzy nity masz teraz w środku , a powinny być na zewnątrz.

IMG_2930.thumb.JPG.499bdf78c833b6cf911f482b771cdcbf.jpg

K6jd1NQ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2024 o 11:58, Evildead napisał:

wygląda że odwrotnie przykleiłeś ten element i trzy nity masz teraz w środku , a powinny być na zewnątrz.

No zdarzył mi się mały fak-ap.  Trudno, teraz już nie odwrócę tego elementu. Przed malowaniem lub nawet w trakcie dałoby radę. Teraz już nie.

 

Panzer jest po nitowaniu, oznaczeniu i lakierowaniu. Teraz mnie czeka trochę pędzlowania: detale i ślady eksploatacji. Następnie chemia i brudzenie.  Jednak najgorsze co mnie czeka to... podstawka. W życiu nie robiłem. Mam jakąś wizję, ciekawe czy uda mi się ją osiągnąć. 

image.thumb.jpeg.610bb2e9c9d00bf0e6138dff87dc7853.jpeg

IMG_2941.thumb.JPG.8b1415382eeb546f9968a60310bfcb9d.JPGIMG_2939.thumb.JPG.d5b1f58666e6d43fd00e760ea7519d4d.JPGIMG_2937.thumb.JPG.325faf0e26cfdf3ca10668eccd0849ef.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że bardzo dokładnie zawsze sprawdzam instrukcję, robię na niej notatki i mierzę na sucho. Jakoś to przeoczyłem. No trudno. Ale cieszę się, że się podoba. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dobra, widzę po zdjęciach że kilka etapów zaliczyłem od ostatniej aktualizacji. W skrócie: został obdrapany, porysowany, zmłotkowany zaś na koniec washoflitr, który bardzo fajnie zmienił kolor i pozwolił już trochę przygotować go pod dalszy etap, tj. finale brudzenie i kurzenie. 

 

Wybaczcie że pierwsze zdjęcie trochę nieostre, ale na małym ekranie aparatu tego nie zauważyłem a potem już mi się nie chciało ponownie szykować studia fotograficznego. 

IMG_2942.JPG

IMG_2944.JPG

IMG_2946.JPG

IMG_2945.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Evildead napisał:

No raczej tam ułanów nie było 😆

Rzeczywiście, według instrukcji malowanie maj '40.  Sugerowałem się typem pojazdu i walką 3 dywizji lekkiej, która została przez naszych nieco pokiereszowana we wrześniu '39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Klapouch napisał:

Rzeczywiście, według instrukcji malowanie maj '40.  Sugerowałem się typem pojazdu i walką 3 dywizji lekkiej, która została przez naszych nieco pokiereszowana we wrześniu '39

No tak i w Polsce nie było jeszcze wersji b i wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Evildead napisał:

No tak i w Polsce nie było jeszcze wersji b i wyżej

OK, byłem przekonany, że wersja B była. Jeśli nie, móg błąd. Swoją drogą, żeby nie zaśmiecać wątku - podoba mi się malowanie, jak i sam czołg. Te rysy może niezbyt szczęśliwie. To tylko przypomina mi, zebym swoją 35'tkę w końcu zrobił ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Fakt, rysy nie są moją najmocniejszą stroną i cały czas nad tym pracuje. Kiedyś dojdę do perfekcji...

Póki co dodałem rdzawe i brudne zacieki, przez co sam model się trochę przefiltrował miejscowo i nabrał innych odcieni. Efekt jest mocny, bo na takim mi zależało. Po kilku w miarę czystych modelach, nie zmęczonych za bardzo życiem, chciałem się trochę wyżyć. Jaki będzie efekt końcowy to się okaże. Póki co możecie podziwiać i komentować obecny etap. 

 

image.thumb.jpeg.0cb844a3ee657e3822fede1ea8293d01.jpeg

IMG_2951.JPG

IMG_2953.JPG

IMG_2952.JPG

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.