Skocz do zawartości

ZIŁ-131 (ICM, 1:72)


arthur_szu

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka fotek z warsztatu nad kolejnym szkrabem - ZIŁem 131 produkcji ICM. Modelik bardzo fajnie sie skleja

Poniższe fotki na etapie malunków, sido, wash'y i prób z malowaniem desek paki - jak wyszło oceńcie sami... Za wszelkie uwagi serdecznie dziękuje

 

ZIL131_3.jpg

 

ZIL131_5.jpg

 

ZIL131_6.jpg

 

Tak się kończy popołudniowa zabawa z maskolem Humbrola i akrylami ;) Oczywiście nieskończone i w trakcie prac i tuningu

 

ZIL131_7.jpg

 

ZIL131_8.jpg

 

ZIL131_9.jpg

 

ZIL131_10.jpg

 

ZIL131_11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem - to są zdjęcia z warsztatu, potem juz nie miałem czasu żeby zrobić więcej... A te "łaty" są punktem wyjściowym do suchego pędzla i wash'a Jak znajdę dłuższą chwilę (pozostałe obowiązki :/) to porobię fotki z dalszych prac Ale dzięki za uwagę Pozdrawiam

 

EDIT: Chciałem tylko zaznaczyć, że jest to mój 2 model w 1:72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obicia - samochodzik miał wyjść na zdezelowany demobil Ale dzięki za uwagę Coś z tym jeszcze pokombinuję

 

Co do paki - sam się zdziwiłem, że cóś podobnego mi wyszło Użyłem do malowania akryli Pactry:

- podkład: A123,

- odcienie brązu: A22 i A51 ( w różnych proporcjach) i czarny A46(rozwodniony),

- zielony A30

Do tego sido, maskol, suche pędzle i wash'e (brąz Van Dyke'a, siena naturalna i chyba trochę palonej ) dały powyższy efekt. Cieszę się, ze komuś się podoba

 

A to kilka fotek z dzisiaj, przy lepszym świetle

 

5_1.jpg

 

5_2.jpg

 

5_4.jpg

 

5_5.jpg

 

5_8.jpg

 

5_9.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że będą Jeszcze troszkę pracy zostało ("obuwie" ale czekam na Agamę "Tyre" do opon, osłony lamp, które chyba zrobię z cienkiego drucika i pociętej blaszki). Do tego brudzing pigmentami

 

Pozdrawiam

 

 

P.S. Zgadzam się - '72 Power Of Detail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie małżonga goni że mam brudny samochód....

Mnie jeszcze nikt za to nie goni ale różnie może być ;)...

...przydałoby się parę wgnieceń albo choć uszkodzeń na błotnikach.

Mam prośbę - modelik jest typu PZPR (Prosto Z Pudła Robiony:))-żadnych blaszek itp. Poza tym to jest dopiero mój 2. model w 1:72 (w '35tce kilka figurek ;)) i jeśli to możliwe, mógłbyś przybliżyć mi jak można powyginać te plastikowe błotniki? Byłbym bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - modelik jest typu PZPR (Prosto Z Pudła Robiony:))-żadnych blaszek itp. Poza tym to jest dopiero mój 2. model w 1:72 (w '35tce kilka figurek ;)) i jeśli to możliwe, mógłbyś przybliżyć mi jak można powyginać te plastikowe błotniki? Byłbym bardzo wdzięczny

 

Ja robię tak:

1. Zeszlifowuję ostrożnie ile się da błotnika od spodu. Można to zrobić ręcznie zeskrobując plastik nożykiem i szlifując albo miniwietrarką z mini-tarczą szlifierską lub frezem

2. Potem wyginasz plastik pęsetą lub cążkami do metalu Zachowuje się prawie jak metal. Jak się nadłamie to też strachu nie ma bo można podkleić lekko a nadal będzie dobrze wyglądać.

 

Co do wgnieceń samej karoserii nigdy nie próbowałem choć zamierzam. Ja bym to zrobił podobnie: ścienił maksymalnie plastik iostrożnie robił wgnioty.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę Artur, że szalejesz Smile

W weekendy i na "50m" ...

Ładnie ten ZiŁ Ci wyszedł...

Dzięki Będzie na klubie, mam nadzieję, że już w "butach" i pigmentach ale to kwestia wolnego czasu ;)

wygląda prawie jak ten z czołgowiska w Bornem Sulinowie - też dobity i zapuszczony Smile

Nie ukrywam, że mając pare fotek tamtego ZiŁa posiłkowałem się przy obijaniu modelu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Będzie na klubie, mam nadzieję, że już w "butach" i pigmentach ale to kwestia wolnego czasu ;)

 

Agama na "buty" powinna być. Byłem dziś w Tęczy, zamówienie w realizacji, powinny być pod koniec tygodnia. Pan Grzegorz zdziwił mnie, mówiąc, że dwie od razu zamówił - drugą dla mnie Prorok czy cuś.. bo nic mu nie mówiłem, że też chcę tą farbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne fotki, piekny modelik.

Czego wiecej chciec.

No i ten podpis na zdjeciach bardzo stylowy.

B. dobry warsztat i co najwazniejsze masz serce i oko "artysty",

niestety wielu modelarzy nie ma.

Miło słyszeć taką opinię... Dziękuję Jeszcze "trochę" pracy zostało. Jeśli chodzi o podpis na fotkach - polecam programik IrfanView (jest tam opcja wstawienia domyślnie ustawionego tekstu w zaznaczone pole).

Prorok czy cuś.. bo nic mu nie mówiłem, że też chcę tą farbę

No właśnie?... Wiedział też, że mówiłeś mi o tej Agamie przy ...

Mam nadzieję, że w następnym tygodniu będzie finisz (ten weekend mi odpada z powodów (pro)rodzinnych ) i Galeria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z braku czasu w weekend - po weekendzie postanowiłem ruszyć z zakończeniem prac pomimo braku na opony Agamy "Tyre" :( Więc opony postanowiłem pomalowac tak: Panzer Grau, na to czarny wash olejny, po wysuszeniu suszarką - złoszowałem je czarnym, mocno rozwodnionym akrylem Pactry Do tego osłony reflektorów zrobione z blaszki po tubce mleka czekoladowego i drucików, które były pod ręką

 

Efekt jaki wyszedł sami oceńcie:

 

7_2.jpg

 

7_5.jpg

 

7_13.jpg

 

7_11.jpg

 

Z góry mówię, że jeszcze nie jest skończony - paka, rama z zawieszeniem, kabina to jeszcze osobne elementy. Wczoraj położyłem pigment Talena "Earth Dirt" - jeszcze trochę dołożę w kolorze "Sand"[z góry mówię, że to moje pierwsze praktyczne zastosowanie pigmentów na modelu ]. Mam nadzieję w weekend zakończe prace nad tym szkrabem.

 

Wszelkie uwagi mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Artur... model pod but i lufka za cienka...

 

To tyle

 

No chociaż może nie W sumie to przypomina mi on bardzo tego co nim po czołgowisku w Bornem Sulinowie jeździłem - tylko tamten miał ławkę połamaną... mną

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.