Skocz do zawartości

Badger 105, czy warto na początek


Biedronas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałem rozszerzyć swój warsztat o aerograf (kompresor już mam, muszę mu tylko zbiornik wyrównawczy dorobić). Po powrocie do modelarstwa zdecydowałem się na skale 1:48 (lotnictwo oczyeiscie). Zastanawiałem się na początek nad jakąś chińską produkcja, ale widzę, że na olx jest używany Badger 105 za 300 zł (rozmiar fine). W sumie 300 zł to górna granica, w jakiej bym się chciał zamknąć z zakupem. Za chińczykiem przemawiają 3 rzeczy: cena, w przyszłości mógłbym go wykorzystać do podkladów, znajoma jest teraz w Japonii i za jakieś pół roku będzie wracać, więc za jakieś pół roku mogłaby mi coś przywieźć bezpośrednio z Japonii. Czy biorąc powyższe pod uwagę ten badger to dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym wyborem na pierwszy aero bedzie Fine Art 180x za około 170zł i jeśli za pół roku masz zmienić na japońca to chyba lepszy wybór. Niech inni sie wypowiedzą na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie koledzy mają rację. Nie kupuj używanego aero z nieznanego źródła a już na pewno nie z OLX. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że temat do zamknięcia, ale natrafiłem na oficjalną stronę Badger-a (http://www.badgerairbrush.com/) a tam Badger 105 kosztuje 60$. Czy ktoś z Was kupował aerograf z tej strony? Napisane jest, że koszt wysyłki będzie ustalany indywidualnie. Zastanawia mnie, jakiego rzędu kosztów można się spodziewać (oczywiście optymistycznie bez uwzględnienia Vat-u i cła oraz pesymistycznie razem z wszystkimi opłatami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jak kupowałem Gaahleri w stanach to zapłaciłem 29usd a wysyłkę i taxes, potem pp mi dołożyła 130 pln :D (przy cenie aero rzędu 70 usd)

Edytowane przez blackriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Miałem Ptrio0ta 105 uważam,że wybór byłby właściwy.Przyzwoity aero.Jeśli sprzedawca uczciwie powie ,że używka ale w dobrym stanie sprawny nie zużyta iglica czy dysza(nie za mocno rozkalibrowana) to bym brał.Lepsza to opcja od chinola.Łatwy w utrzymaniu oraz dostęp do części jest i nie przesadnie drogich.Normalnie użytkowany  posłuży lata.

A to kiedyś malowałem patriotem.

 

P1060470.thumb.JPG.e995a5ebf7b15710c0a572b66a7adb91.JPG

 

P1060471.thumb.JPG.cae5f6b7b6a8e3edd5b46f3c401722d4.JPG

Edytowane przez push-up78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Biedronas napisał:

Myślałem, że temat do zamknięcia, ale natrafiłem na oficjalną stronę Badger-a (http://www.badgerairbrush.com/) a tam Badger 105 kosztuje 60$. Czy ktoś z Was kupował aerograf z tej strony? Napisane jest, że koszt wysyłki będzie ustalany indywidualnie. Zastanawia mnie, jakiego rzędu kosztów można się spodziewać (oczywiście optymistycznie bez uwzględnienia Vat-u i cła oraz pesymistycznie razem z wszystkimi opłatami).

Ja kupowałem sotara. Dawno temu więc kosztów nie podam, ale pamiętam że było wszystko OK. Oczywiście cło było doliczone bo to ze stanów szło,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.