Jump to content

Latajacy PGR czyli samoloty i smiglowce rolnicze


PKD4GA
 Share

Recommended Posts

Z tego co mi wiadomo to nie było jakiegoś specjalnego oznaczenia wersji rolniczej . Zbiorniki na chemikalia poprostu podczepiali do wersji T czyli transportowej. Ja mam rolniczego plemniczka obfotografowanego więc jak potrzebujesz coś to daj cynk. Ten z muzeum w krakowie.

Tak prawde mówiąc to ten rolniczy ma pare gadzetów których nie mają wojskowe Mi-2 T. A to na zachęte:

9049d546eb5e5883.jpg

Pozdro.

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie tez go mam i zabieram sie za wrzutke na forum. Faktycznie ma kilka "bajerow" typu listwy/noze do przecinania kabli... Dziwne, mam wrazenie ze go jakos wyrozniali, ale mozliwe ze mi sie tylko zdaje.

 

Pozdr.

Pawel

Link to comment
Share on other sites

Może nie o śmigłowcach , ale... czemuż , ach, czemuż brak modeli w mej ulubionej 1/72 chociażby Kruka, Dromadera czy [może maszyna nieudana, ale za to jak wyglądała!] mojego ulubionego Belfegora! Już nawet szkoleniowych jest więcej - to skandal jakiś.Od biedy jakiegoś An2 możnaby do tej kategorii podłączyć, ale... po lekturze katalogów , w miarę aktualnych, naliczyłem raptem Boeinga/Stearmana pt17 [kaydeta], i to chyba tyle! no skandal pełną gębą!

Link to comment
Share on other sites

LordDisneyland, jakoś nie wyobrażam sobie rolniczych wynalazków z Ardpolu (bo pewno ta firma wzięłaby się w garść najszybciej.) Problem w tym, że nikt nie zrobił modelu Junaka! To się nazywa skandal. Zuch był, a Junak,podstawowy sprzęt, pominięto.

A Dromader jest żywiczny w 35ce.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, jak każdy maniak uważam, że jest nas więcej a faktycznie niewielu modelarzy temat ten interesuje .... więc i modele pewnie nie najlepiej by się sprzedawały.

Co do Dromadera - fajny, ale to zupełnie nie moja skala. Swoją drogą, czy to ma być do dioram z pancerniactwem jakimś, czy śmigłowcami? Nie do końca rozumiem akurat taki wybór skali...

Link to comment
Share on other sites

Od biedy jakiegoś An2 możnaby do tej kategorii podłączyć, ale... po lekturze katalogów , w miarę aktualnych, naliczyłem raptem Boeinga/Stearmana pt17 [kaydeta], i to chyba tyle! no skandal pełną gębą!

 

W takim razie zbuduj model rolniczego TBF Avenger:

57c9370bd3e278c0.jpg

 

Poza tym są Kamowy Ka-15 i Ka-26 w wykonaniu Amodelu.

AZ Model wypuścił model L-60 w wersji agro.

Po-2/CSS-13 i Piper L-4 (Kopro) były wykorzystywane w powojennej Polsce do tępienia stonki ziemniaczanej.

W USA do zwalczania insektów używane są np. Dakoty.

Jeszcze gaśnicze CL-215/415 i Cataliny (Heller,Airfix), a nawet przeciwpożarowy A-10 Firehog.

 

Trochę tego można uzbierać...

 

Pozdrawia maniak latających opryskiwaczy.

Link to comment
Share on other sites

No fajny, fajniutki

Jeszcze gaśnicze CL-215/415 i Cataliny (Heller,Airfix),

Hej, Avengera możnaby też zrobić w gaśniczej - TBM3S używany był przez Conair od 1969 do 77 w Kolumbii Brytyjskiej, a od 1977 do 1998 w Nowym Brunszwiku. Niestety nie mam fotek...

Gaśnicze też podciągamy pod PGR ? Cymesik, bo w większości mają fajne malowania. I trochę modeli przy odpowiednim nakładzie pracy by się znalazło. Jest w końcu S2 Tracker / Firecat [hasa], są Rockwelle AV10 Bronco[academy], odpowiednie wersje DC6 [minicraft 1/144 - i nawet robią w odpowiednim malowanku], C130 i tak dalej...

Ten L-60 jakoś mi się nie widzi, ale o Piperze na śmierć zapomniałem Hmmm... Dzięki, Kiemlicz ;) - ale i tak żal Kruka czy Dromadera. Fajne pokraki...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.