Skocz do zawartości

Latajacy PGR czyli samoloty i smiglowce rolnicze


PKD4GA

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo to nie było jakiegoś specjalnego oznaczenia wersji rolniczej . Zbiorniki na chemikalia poprostu podczepiali do wersji T czyli transportowej. Ja mam rolniczego plemniczka obfotografowanego więc jak potrzebujesz coś to daj cynk. Ten z muzeum w krakowie.

Tak prawde mówiąc to ten rolniczy ma pare gadzetów których nie mają wojskowe Mi-2 T. A to na zachęte:

9049d546eb5e5883.jpg

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie o śmigłowcach , ale... czemuż , ach, czemuż brak modeli w mej ulubionej 1/72 chociażby Kruka, Dromadera czy [może maszyna nieudana, ale za to jak wyglądała!] mojego ulubionego Belfegora! Już nawet szkoleniowych jest więcej - to skandal jakiś.Od biedy jakiegoś An2 możnaby do tej kategorii podłączyć, ale... po lekturze katalogów , w miarę aktualnych, naliczyłem raptem Boeinga/Stearmana pt17 [kaydeta], i to chyba tyle! no skandal pełną gębą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LordDisneyland, jakoś nie wyobrażam sobie rolniczych wynalazków z Ardpolu (bo pewno ta firma wzięłaby się w garść najszybciej.) Problem w tym, że nikt nie zrobił modelu Junaka! To się nazywa skandal. Zuch był, a Junak,podstawowy sprzęt, pominięto.

A Dromader jest żywiczny w 35ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak każdy maniak uważam, że jest nas więcej a faktycznie niewielu modelarzy temat ten interesuje .... więc i modele pewnie nie najlepiej by się sprzedawały.

Co do Dromadera - fajny, ale to zupełnie nie moja skala. Swoją drogą, czy to ma być do dioram z pancerniactwem jakimś, czy śmigłowcami? Nie do końca rozumiem akurat taki wybór skali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy jakiegoś An2 możnaby do tej kategorii podłączyć, ale... po lekturze katalogów , w miarę aktualnych, naliczyłem raptem Boeinga/Stearmana pt17 [kaydeta], i to chyba tyle! no skandal pełną gębą!

 

W takim razie zbuduj model rolniczego TBF Avenger:

57c9370bd3e278c0.jpg

 

Poza tym są Kamowy Ka-15 i Ka-26 w wykonaniu Amodelu.

AZ Model wypuścił model L-60 w wersji agro.

Po-2/CSS-13 i Piper L-4 (Kopro) były wykorzystywane w powojennej Polsce do tępienia stonki ziemniaczanej.

W USA do zwalczania insektów używane są np. Dakoty.

Jeszcze gaśnicze CL-215/415 i Cataliny (Heller,Airfix), a nawet przeciwpożarowy A-10 Firehog.

 

Trochę tego można uzbierać...

 

Pozdrawia maniak latających opryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajny, fajniutki

Jeszcze gaśnicze CL-215/415 i Cataliny (Heller,Airfix),

Hej, Avengera możnaby też zrobić w gaśniczej - TBM3S używany był przez Conair od 1969 do 77 w Kolumbii Brytyjskiej, a od 1977 do 1998 w Nowym Brunszwiku. Niestety nie mam fotek...

Gaśnicze też podciągamy pod PGR ? Cymesik, bo w większości mają fajne malowania. I trochę modeli przy odpowiednim nakładzie pracy by się znalazło. Jest w końcu S2 Tracker / Firecat [hasa], są Rockwelle AV10 Bronco[academy], odpowiednie wersje DC6 [minicraft 1/144 - i nawet robią w odpowiednim malowanku], C130 i tak dalej...

Ten L-60 jakoś mi się nie widzi, ale o Piperze na śmierć zapomniałem Hmmm... Dzięki, Kiemlicz ;) - ale i tak żal Kruka czy Dromadera. Fajne pokraki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.