Skocz do zawartości

Tiger I Mid Dragon 1/72


tomek14147

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Oto mój ostatni ulepek. Malowany farbami Vallejo i Tamiya, wash robiony czarną farbą olejną Miga, rozcieńczoną w terepentynie tej samej firmy.

O samym modelu: Bardzo łatwy w montażu, zawierał niewiele części, więc idzie go złożyć bardzo szybko. W zestawie były siatki, metalowe osłony rur wydechowych oraz liny. Koła składało się z dwóch części, w każdej części były 2 rzędy kół. Gąski troche przdługie.

Malowanie: Instrukcja podawała 4 wzory malowania w tym wzór do zrobienia czołgu Otto Cariusa, ale trzeba by wyciąć jedno koło, co było by dosyć kłopotliwe. Ja wybrałem malowanie bardziej SF(kwestia była niedawno dyskutowana z kolegą Sebem), ponieważ reszta malowań była dla mnie za trudna Pierwszy raz zdecydowałem się na zrobienie pseudo rainmarksów, ale chyba wyszły mi za mocne.

Dobra koniec pisania. Zdjęcia:

PA090006.JPG

PA090007.JPG

PA090008.JPG

PA090009.JPG

PA090010.JPG

PA090011.JPG

PA090012.JPG

PA090013.JPG

PA090014.JPG

PA090015.JPG

PA090016.JPG

PA090017.JPG

PA090018.JPG

 

Tradycyjnie czekam na komentarze, co źle, co dobrze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten syf na błotnikach i kołach trochę za ciemny, i za dużo. Reszta nawet fajnie. Figurkę sobie odpuść. Co do washa, to użyłeś mam rozumieć washa od miga? Chciałbym go spróbować, ale nie wiem czy warto.

Daj lepsze zdjęcia, bo te prawdopodobnie psują ogólnokształt czołgu.

 

Gdyby nie te koła, to modelik byłby przyzwoity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reszta super

 

Nie, nie super ale jest już dobrze! Widać olbrzymi postęp. Gdybyś tylko dał tu błoto z shermana+takie malowanie jak teraz byłby okej. Niestety błocko psuje całokształt.

 

Podsumowując-jest bardzo dobrze! Widać duże postępy!!! Oby tak dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z błotem przsadziłem to fakt i kolor też mi za bardzo nie wyszedł. Chyba muszę znaleźć inny sposób na błocenie. Pawle nie używałem washa. Używałem farby olejnej firmy Mig. Ona nazywa się Abteilung 502. Figurka wygląda jak zombie ale to moja pierwsza próba z "paznokciami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę błoto chyba nie tegez (czy jak tam się to mówi

 

 

Heh dopiero teraz do mnie dotarło, że dragonowskie tygrysy mają pełne koła napędowe.... ale lipa... dobrze, że się nie skusiłem na kupno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie, nie super ale jest już dobrze! Widać olbrzymi postęp. Gdybyś tylko dał tu błoto z shermana+takie malowanie jak teraz byłby okej. Niestety błocko psuje całokształt.

 

Podsumowując-jest bardzo dobrze! Widać duże postępy!!! Oby tak dalej!

Dzięki.

 

Pawle te rzeczy malowałem na końcu i troszkę się nie przyłożyłem

 

R_Mazzi

Prawda mają pełne koła napędowe. Mam Tygrysa Gruppe Fehrmann i jest to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydechy i osłony są krzywo przyklejone, ale inaczej się nie dało ich przykelić(albo ja nie umiałem ). Błoto to najgorsza strona modelu. Prawdę mówiąc zrobiłem je trochę na siłę, ale przy moim następnym modelu będzie lepsze. Gąski niestety nie chciały współpracować i wyglądają jak wyglądają, też mi się nie podobają. Cieszę się, że góra się podoba, bo nad nią najwięcej czasu spędziłem. Poprawiać raczej już niczego nie będe, chociaż kto wie...

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W miejscach które zaznaczyłem to to coś wygląda jak by ktoś włóczył brudną szmatę. Musisz przecierać delikatniej - nie mazać - i nieco mniej kontrastowym kolorem. Możesz to zrobić nawet kilkakrotnie wtedy uzyskasz efekt delikatnego przejścia a nie smug po brudnej szmacie

 

468400535494a7f0.jpg

 

Tutaj z kolei przesadziłeś z okopceniem końcówki lufy: przecież to nie miotacz ognia ani komin parostatku . Jeśli już to można "okopcić" samą końcówkę hamulca wylotowego ale nie osmalić

 

82714f6bd3c59d2f.jpg

 

A tutaj : skoro zdecydowałeś się ubłocić podwozie to należało również upaprać przód i tył pojazdu :

 

31b561d4b9985e59.jpg

 

3847a48a0c7d18ff.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.