Skocz do zawartości

Renault FT 17 - Skala 1:72 - First to Fight


Endrju

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Tym razem zmierzyłem się z jednym z chyba najbardziej rozpoznawalnych czołgów z okresu I wojny światowej, który wziął udział w II wojnie światowej. Mowa oczywiście o czołgu Renault FT 17. Model czołgutka wykonałem z bardzo prostego zestawu First to Fight praktycznie bez żadnych poprawek. Malowanie pudełkowe typowe dla czołgów z tego okresu. Na tym modelu testowałem malowanie kamuflażu pędzlem za pomocą farb Hataka Blue. Z rezultatu jestem zadowolony ale nie jestem do końca zadowolony z tego brązowego koloru. Jest dla tego zestawu chyba zbyt jaskrawy. Na tym modelu już tak zostanie ale w przyszłości chyba będę eksperymentował z tym. Chętnie wysłucham Waszych opinii i wskazówek na ten temat. Informuję, że lufę km i rurę wydechową przewierciłem.

Pozdrawiam.

Andrzej.

 

image.thumb.jpeg.74e74a5205a24c349572a701f2e985fa.jpeg

 

image.thumb.jpeg.68d100b6be9c106cc1b1f2c8afe8d8fe.jpeg

 

image.thumb.jpeg.c02571aefaedc424d604a456e976c26d.jpeg

 

image.thumb.jpeg.957634b2a83685d66cada6ac81646e83.jpeg

 

image.thumb.jpeg.9139b06cb33429ddb9bea96e9b60f946.jpeg

 

image.thumb.jpeg.2ec7367c8031e0a171b68905269fed4a.jpeg

 

image.thumb.jpeg.0fd4f49ad6866c7eaddb6c31fdc804b4.jpeg

 

Edytowane przez Endrju
  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. Może ociupina jakiś zabrudzeń na układzie jezdnym dodała by mu uroku, ale - z drugiej strony - każdy czołg jest kiedyś nowy.

Mam wątpliwości dotyczące koloru szpadla - czym pomalowałeś sztych?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, GrzegorzAleksander napisał:

Kurcze, te maluchy podobają mi się coraz bardziej. Dziękuję za inspirację.

Dla zachęty dodam, że ten model składa się z 14 części. Kleiłem go niecały jeden dzień. Następny jeden dzień poświęciłem na podkład i kolor bazowy. Kolejnego dnia pomalowałem pędzlem kamuflaż. A czwartego dnia zrobiłem wash, wszystkie dodatkowe podmalowania i pudrowanie. Jak na 4 dni pracy to efekt chyba całkiem niezły.

 

10 minut temu, zaruk napisał:

Może ociupina jakiś zabrudzeń na układzie jezdnym dodała by mu uroku, ale - z drugiej strony - każdy czołg jest kiedyś nowy.

Jeszcze go nie lakierowałem więc pewnie jeszcze coś będę poprawiał.

 

11 minut temu, zaruk napisał:

Mam wątpliwości dotyczące koloru szpadla - czym pomalowałeś sztych?

Sam mam wątpliwości. Cały czas eksperymentuje jeszcze. Ten akurat pomalowałem Gunze MC 212 Iron i trochę na świeżo przetarłem washem.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba m się, bardzo dobrze pomalowany, bez śladów pociągnięć pędzla,  a to wielka sztuka w tej skali i tym powiększeniu.  Chyba niepotrzebnie czasem przy takim kamuflażu staram się używać aerografu. Maskowanie zajmuje więcej czasu, niż pomalowanie tego pędzlem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kitu w tych zakamarkach na układzie jezdnym to aż się prosi o więcej odwagi z brudzeniem, gąski podbić jakoś, bo czemu by nie eksperymentować i wyjść po za swoją strefę komfortu. Spoko  wyszło malowanie pędzlem

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że model się kolegom podoba. Dziękuję za uwagi.

W dniu 10.07.2024 o 16:16, GreGG24 napisał:

Chyba niepotrzebnie czasem przy takim kamuflażu staram się używać aerografu.

No to witamy w klubie. :piwo:

Ja właśnie też doszedłem do tego wniosku aczkolwiek mi pomysł malowania aerografem kamuflażu w 72-ce skutecznie wybili z głowy koledzy @OLOi @R_Mazzi podczas ostatniego spotkania na konkursie w Ścinawce. :rozga:

Tak jak wspomniałem malowałem Hataką Blue i chyba z czystym sumieniem mogę tę farbę polecić.  :super:

 

W dniu 10.07.2024 o 17:04, Evildead napisał:

Bez kitu w tych zakamarkach na układzie jezdnym to aż się prosi o więcej odwagi z brudzeniem, gąski podbić jakoś, bo czemu by nie eksperymentować i wyjść po za swoją strefę komfortu. Spoko  wyszło malowanie pędzlem

Przyjrzę się temu mojemu ulepkowi jeszcze raz. Może masz rację że trzeba go jeszcze trochę dobrudzić. Problemu nie będzie bo Matt-u jeszcze nie dostał więc można go jeszcze trochę sponiewierać. :wojo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Endrju napisał:

 

 

Przyjrzę się temu mojemu ulepkowi jeszcze raz. Może masz rację że trzeba go jeszcze trochę dobrudzić. Problemu nie będzie bo Matt-u jeszcze nie dostał więc można go jeszcze trochę sponiewierać. :wojo:

Endrju nie jest źle :) ulepkiem to bym go na pewno nie nazwał, ale deko można poszaleć na układzie jezdnym  :), na pewno nie zaszkodzi, trzymam kciuki żeby się udało :) .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2024 o 19:11, Endrju napisał:

Tym razem zmierzyłem się z jednym z chyba najbardziej rozpoznawalnych czołgów z okresu I wojny światowej, który wziął udział w II wojnie światowej. Mowa oczywiście o czołgu Renault FT 17.

Kolejny udany maluch z twojej kolekcji , jak duży zbiór tych maleństw masz Andrzeju ogółem ? Może taka mała podstawka , prawie długości i szerokości samego pojazdu , a model zyskałby bardzo dużo.

Renault FT-17 | Meng 1/35 French FT-17 Light Tank (Riveted T… | Andy Moore  | FlickrRenault FT-17 | Meng 1/35 French FT-17 Light Tank (Riveted T… | Andy Moore  | Flickr

tak wygląda tłumik i sprzęt dodatkowy w tym modelu

Renault FT-17 Meng 1/35 French FT-17 Light Tank (Riveted, 43% OFF

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bulik58 napisał:

Kolejny udany maluch z twojej kolekcji , jak duży zbiór tych maleństw masz Andrzeju ogółem ? Może taka mała podstawka , prawie długości i szerokości samego pojazdu , a model zyskałby bardzo dużo.

Renault FT-17 | Meng 1/35 French FT-17 Light Tank (Riveted T… | Andy Moore  | FlickrRenault FT-17 | Meng 1/35 French FT-17 Light Tank (Riveted T… | Andy Moore  | Flickr

tak wygląda tłumik i sprzęt dodatkowy w tym modelu

Renault FT-17 Meng 1/35 French FT-17 Light Tank (Riveted, 43% OFF

Dziękuję za uznanie. Kolekcja maluchów na razie niewielka. Wszystkie są w moim portfolio. Nadrabiam zaległości z lat bezczynności modelarskiej i dlatego nie mam czasu na robienie podstawek ale myślę o tych podstawkach cały czas bo wielu kolegów mnie tu motywuje. Dziękuję za inspirację na podstawkę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, TAW napisał:

Bardzo dobry detal jak na model wielkości zapałki. Trzeba mieć dobre oko i pewną rękę do takiego wykonania - w ogóle nie widać pędzlowania i fajnie podbite nity :super:

Dziękuję za uznanie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.