Jump to content

"Le Gladiateur" ( Heller 1/200)

[EC]Duke
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich, jako, że jest to mój pierwszy post od b.dawna to wypadało by się przypomnieć, Krzysiek jestem Ostatnio po prawie 3 latach udało mi się wreszcie zakończyć pracę nad Gladiatorem. Pozostało mi zrobienie jeszcze żagli, nad którymi obecnie pracuje. Jest to mój pierwszy okręt, więc prosze o szeroko pojmowaną wyrozumiałość

611a3c94f7299f50med.jpg

6b4f45501ceedc2dmed.jpg

56ca60df5cc0626d.jpg

15e4604239ed9825.jpg

Pozdrawiam

Krzysiek

Ładnie i czysto wykonany model żaglowca Na Twoim miejscu pobawił bym sie jeszcze z olinowanim, gdyż to własnie ono dodaje najwiekszego uroku w tego typu okrętach.

Faktycznie do olinowania mozna sie przyczepic, ale do tego w kazdym modelu mozna sie przyczepic. Mnie szczegolnie rzucila sie w oczy duza odleglosc miedzy wyblinkami na wantach. Zaloga pewnie mialaby klopot z wejsciem na maszt.

Jednak widac ze ladny model bedzie.

Pozdr.

Pawel

Wielkie dzieki, ale nie przesadzajcie jest pare mankamentów, co do wyblinek, zgodze się, ale robiłem je sam na czuja, gdyż patent zaproponowany przez hellera był do niczego. Stąd tak długo kończyłem ten model. A co do samego takielunku, to dojdzie jeszcze olinowanie wraz z żaglami. Mogłem go nieco zróżnicować stosując różne grubości nici, ale nie byłem niczego pewien więc wyszło jak wyszło Zdjęcie pokładu, słabe bo stare, ale zawsze jakies:

dc6b7abd10cb6ef8med.jpg

Pozdrawiam

Krzysiek

Duke!

Ja Ci tu przynajmniej słodzić nie zamierzałem, bo pewne niedociągnięcia widać, czociażby linia wodna:

http://images24.fotosik.pl/285/15e4604239ed9825.jpg

Osobiście miałem na myśli obiekt twojej pracy - wydaje mi się, że żaglowce to dość mało popularny temat. Jeszcze raz chylę czoła.

Pozdrawiam

Ja jeszcze wrócę do złoceń - czy po malowaniu poddawałeś ja polerowaniu czy tylko malowałeś lakierem do metali ? Ja słabię sie ze złoceniami do La Real i kierując sie relacją z Super Modelu sięgnąłem po Agamę i nie jestem zbyt zadowolony. Dlatego szukam innego rozwiązania.

• 10 months later...