Skocz do zawartości

AH-1G Wretched Mildred - 1:32 - SpecialHobby/ICM


Kalor

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cobra ze Special Hobby - zestaw ICM z całkiem fajnym zestawem waloryzującym. Kupiony i złożony w 90% dwa i pół roku temu, wczoraj skończony.

h7wZplc.jpg

>> https://imgur.com/a/ah-1g-cobra-wretched-mildred-SBoC0q4

 

Model ogólnie jest całkiem fajny ale w moim zdaniem trochę brakuje mu detali. Nie jestem zadowolony z weatheringu bo pomimo że robiłem rewizję i poprawki ostatnio, wciąż nie rozumiem jak powinienem go wybrudzić, proszę więc o nie przyglądanie się za dokładnie, dużo niedoróbek . Wloty powietrza czy łopaty są mocno wymęczone przez wielokrotne poprawki i błędy przy składaniu.

Ogon w innym odcieniu i mniej ubrudzony ponieważ został wymieniony po uszkodzeniu.

 

Pozytywne rzeczy które mogę powiedzieć o modelu:
- kalki ze zrywanym filmem bardzo mi się podobały, zwłaszcza na takie rzeczy jak napisy różnego rodzaju, brak irytującego filmu to duża zaleta
- model jest wąski, bez problemu mieści się na półce z książkami, można zostawić go na parę lat i nie zwrócić uwagi
- nie pamiętam problemów ze składaniem, model pod tym względem bardzo przyjemny

- ładny

 

Negatywne:
- metalowe pasy to porażka, nie można ich skleić, porządnie wygiąć, krawędzie się świecą, można było na papierze wydrukować
- lakier vallejo zszedł z artu na nosie po jakimś czasie 😕 przerzuciłem się potem na hatakę
- płozy są za delikatne, ułamały się od wagi samego modelu, rozjeżdżały się też przy montażu

- plastik bardzo miękki, łatwo było uszkodzić przy rzeźbieniu
- szybki takie sobie, ramki mają rozmyte łączenia z szybą

- instrukcja podaje złą wersję płóz do instalacji

- rakiety wystają za mało z zasobników
- ogólne wrażenie braku detali
- przekładnia uboga, nie ma sensu jej pokazywać bez kupowania zestawu żywicznego

 

Co przerobiłem:
- zasobniki na rakiety, te zabudowane, żeby mieć cieńsze krawędzie
- filtry na wlotach powietrza, oryginalnie jest tam bardzo drobna siatka, niewidoczna w skali; w modelu był fragment drucianego ogrodzenia
- rotor:
    - pociąłem i przekręciłem mechanizm żeby łopaty nie były tak płasko

    - przerzeżbiłem odrobinę
    - dodałem brakujące deflektory piasku
    - powyginałem łopaty w dwóch płaszczyznach tak jak w oryginalne. Ładnie ugięcie wyszło już za pierwszym razem tylko wygiąłem nie w tą stronę i musiałem wszytko rozcinać, dlatego teraz wygląda na połamane
- pękłem szybkę

- przymierzałem się do pokazania przekładni, zrobiłem nawet porządne zawiasy ale jest ona tak uboga że się wycofałem i zostawiłem drzwi jako  niedomknięte

 

wQTuH0K.jpg

QhYbJYL.jpeg

yh7J80S.jpeg

udRtbct.jpg

53RSghP.jpg

q3VJzo9.jpg

Pwlqu5q.jpg

F5G8Rse.jpg

tnVNzsN.jpg

ZPV63de.jpg

LfmBVmg.jpg

otOpwvX.jpg

oXC1G9b.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez Kalor
skala
  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kalor changed the title to AH-1G Wretched Mildred - 1:32 - SpecialHobby/ICM
3 godziny temu, Kowalec222 napisał:

Special Hobby to Cobrę chyba tylko w 1:32 i 1:48 wypuścił, 1:35 to ICM bez dodatków?

I w 72 też.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cieszy oko właściwie ubrudzony i styrany  tam gdzie poeinien byc styrany model śmigłowca. Gratuluję, świetna robota!👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model. Podoba się. Przydałaby się jakaś informacja na temat samego śmigłowca, gdzie latał i kiedy itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
45 minut temu, Endrju napisał:

Piękny model. Podoba się. Przydałaby się jakaś informacja na temat samego śmigłowca, gdzie latał i kiedy itd.

Coś kojarzę , że to "centaury" z 4tej air cavalery z wojny w Wietnamie...miałem kiedyś takowa w planach choć nie ten egzemplarz konkretnie , natomiast wrylo mi się w pamiec specyficzne malowane szczęk na smiglowcach ich regimentu.

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kowalec222 napisał:

Zdarza się, a model bardzo fajnie zrobiony, też mam go na składzie, może kiedyś...

Nie przypuszczałem że ktoś czyta opisy.

Cytat

The AH-1G shown here with the s/n 68-15189 "Wretched Mildred" was part of D Troop, 3rd. Brigade , 4th Cavalry in Chu Chi, South Vietnam. This Vietcong claimed area near what was then Saigon was incidentally also known for its tunnel system created by the North Vietnamese. "Wretched Mildred" was so badly damaged in the battle that the entire tail boom had to be replaced during the subsequent repair. This then had a tail propeller mounted on the right side.

Znalazłem jeszcze też że później trafił do NASA.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.