Skocz do zawartości

Który T-55 w 1:35?


Chudziutki

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio chodzi mi po głowie pewien projekt z T-55 w roli głównej, a w zasadzie tylko z jego podwoziem tylko nie wiem który model wybrać. Na rynku jest kilka modeli Skifa, Tamiya, Italeri i czasami na allegro pojawia się jakaś kopia pakowana przez firmę LEE. Wiem , że najlepiej byłoby jakbym wybrał Tamke ale jakoś nie uśmiecha mi się wydać 120 zł na model z którego wykorzystam tylko kadłub. Więc proszę o poradę który z tych modeli jest w miarę poprawny wymiarowo i warto na niego zwrócić uwagę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedział Barthass i jak sam skonstatowałeś - najlepsza jest Tamiya. Jeśli jednak nie chcesz wydawać tyle pieniędzy, no i zważywszy, ze tylko podwozie potrzebujesz, to kup Trumpetera - niedrogi - ok. 50 pln. Tylko jest jedno małe 'ale' - Trumpek, pomimo ładnego rysunku kół, ma fatalne gąski. Ale i na to jest rada - kup ogniwkowe gąsienice ze SKiFa - ok. 18 pln kosztują. Wydali to jako osobny zestaw, tak jak gąski do T-64 czy MTLB.

pozdrawiam

Avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Tamiya , na Lucky model nie jest droga :

 

Po przeliczeniu na zł wychodzi ok 93 więc warte przemyślenia Miejmy nadzieję, że do czasu aż w LM uzupełnią zapasy to dolar nie podskoczy drastycznie do góry.

 

O kurde, to cóż to będzie??

 

To może mały konkurs Główna nagroda to miejsce w pierwszym rzędzie mojej relacji (planowanej na początek grudnia tego roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup Trumpetera - niedrogi - ok. 50 pln.

 

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale czytałem gdzieś na tym forum, że Trumpeter coś pokopał z wymiarami ale mogę się mylić więc jakby co to proszę o sprostowanie

 

WZT-1

 

A może Loara ??

 

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Newa ?Wiem szalone pomysły

 

Szalony ale trafiony Otrzymujesz wejściówkę na lożę VIP-ów

 

03-049p-PL.jpg

 

Jak pierwszy raz to zobaczyłem w wojsku to szczęka mi opadła, wygląd ma zabójczy

 

Ale nie odbiegajmy za bardzo od tematu- to jak z tym Trumpeterem? Warty uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, warty uwagi jest Trumpek. Nawet się w kilka ostatnio zaopatrzyłem. Dla purystów jest nieco za duży (odrobinkę przeskalowany). Ale ma też jedną zasadniczą zaletę (poza ceną oczywiście) - dość spory wybór wersji, a co za tym idzie i kół jezdnych - od najwcześniejszych po najpóźniejsze. Ja sam naliczyłem trzy różne wersje w moich.

Poza tym pamiętajmy, ze obecnie Trumpek produkuje POPRAWIONĄ wersję, czyli po usunięciu większości błędów występujących w najwcześniejszych edycjach. No i z normalnego tworzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Tamka jest najlepsza do tego projektu. Jeśli chcesz zrobić dobry model, to każdy detal i wymiar się liczy...A, że kadłub jest najważniejszą częścią modelu, to jak dla mnie wybór jest prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt, Chudziutki, bardzo ambitny, ja jako nośnik polecałbym T-55 Esci/Italeri. Tamiya jest chyba zbyt droga żeby wieżę zmarnować i warto by było kupić jeszcze gąski Friula.

Italeri jest tani i moim zdaniem ma lepszy kadłub niż Trumpeter, który nie trzyma skali i i jest jakiś ogólnie badziewny. Trumpeter ma też bardzo za duże koła napędowe i napinające, koła nośne w porównaniu z Tamką też mają za dużą średnicę i są do niczego nie podobne (swoje od razu wyrzuciłem).

Czytałem, że Esci ma płytę czołową źle pochyloną (o 5 stopni) ale tego aż tak bardzo nie widać.

Reasumując polecam Esci/Italeri.

 

Avi, skąd wiesz że Trumpek nowego T-55 robi? Masz jakieś linki? On dopiero trafi do sklepów tak?

 

Powodzenia, Chudziutki, ciekawe te Twoje projekty, ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.