Skocz do zawartości

Jeep Willys do dioramy


KARPIU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich modelarzy. Mam zamiar zamieścić moja pierwszą relację z budowy modelu. Jestem w miarę początkującym w te klocki więc proszę o małe wyrozumienie, choć oczywiście wszelkie uwagi/komentarze mile widziane. Moim projektem jest wykonanie Williego z zestawu Italerki:

th_DSCN2872.jpg

 

Jak dla mnie firma ta jest bardzo przeciętna i większość części do siebie nie pasuje.

 

th_DSCN2907.jpg

 

zaopatrzony w szpachle pozlepiałem największe widoczne szczeliny

 

th_DSCN2908.jpg

 

Prace pomału idą do przodu. Niestety szkolne obowiązki zapewne spowolnią moja twórczość

 

Na tym etapie mam już dwa pytanka do was mili koledzy po "fachu":

Do czego służył ten element zamontowany z przodu jeepka widoczny na tym zdjęciu?

 

th_DSCN2912.jpg

 

oraz che go wykonać oblepionego śniegiem i trochę błotkiem, tylko za bardzo nie wiem w których miejscach zalegałby śnieg w realu, bo jak jeepek jechał to maska mu się grzała i śnieg raczej się w tym miejscu topił?. Jak go osnieżyć , w którym miejscu, mile widziane jakies foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie firma ta jest bardzo przeciętna i większość części do siebie nie pasuje

Bzdura, co prawda firma nie należy do przodowników jakości, ale akurat ten Willys jest całkiem ok jeżeli chodzi o spasowanie.

zaopatrzony w szpachle pozlepiałem największe widoczne szczeliny

A tą "największą" szczeliną była szpara między maską a grilem, brawo.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toto z przodu służyło do przecinania ........drutu

Niemcy bardzo często rozciągali zwykły drut lub strunę fortepianową nad drogami którymi poruszały się patrole aliantów .

Można sobie wyobrazić coś się działo gdy ..........no właśnie ....... dekapitacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składałem ten model i spasowany jest nawet lepiej niż dobrze, po za przedłużeniem błotników przednich, a tak to wszystko cacy. Szkoda że dałeś szpachle tam gdzie nie powinno jej być, czyli tak jak kolega wyżej pisał, pomiędzy grila a silnik. Co do przecinaka to Italeri niestety się nie popisało i w rzeczywistości był montowany inaczej, sam popełniłem błąd robiąc go prosto z pudła i nie przerabiając...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toto z przodu służyło do przecinania ........drutu Smile

Według książki Jeeps 41-45 Stevena Zalogi (wyd. Osprey) chodziło o przecinanie kabli telefonicznych, które często wisiały nisko nad drogą (str. 39). Nie znalazłem nigdzie informacji, aby Niemcy celowo wieszali kable bądź struny w ramach pułapki na alianckie patrole, ale kto ich tam wie, teutonów zawszonych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również słyszałem wersje z rozciąganiem drutu bądź struny fortepianowej na wysyokości głów załogi Willisa.Gdy jechali z dużą prędkością drut obcinał im głowy... Pułapki były często rozwieszane w większych skupiskach drzew oraz na prostych odcinkach drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem nigdzie informacji, aby Niemcy celowo wieszali kable bądź struny w ramach pułapki na alianckie patrole, ale kto ich tam wie, teutonów zawszonych

 

Porozmawiaj o tym z Jakubem Ślęczką... Kiedyś mi wspominał, że robili tak spadochroniarze Skorzennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.