Skocz do zawartości

WALKAROUND Drabina Magirus DLK 23-12 podwozie Jelcz


marcinfire

Rekomendowane odpowiedzi

Przyciśnięty wieloma mailami z prośbą o foty tejże drabiny, hmm w końcu obiecałem... ruszyłem moje zacne ciało i wrzuciłem poniżej zdjęcia, mam nadzieję, że będą wystarczająco szczegółowe, w razie pytań i próśb o coś dokładniejszego lub konkretne szczegóły, proszę dać znać.

 

DSCF2662.jpg

DSCF2657.jpg

DSCF2659.jpg

DSCF2654.jpg

DSCF2655.jpg

DSCF2650.jpg

DSCF2651.jpg

DSCF2653.jpg

DSCF2640.jpg

DSCF2641.jpg

DSCF2642.jpg

DSCF2643.jpg

DSCF2644.jpg

DSCF2645.jpg

DSCF2646.jpg

DSCF2632.jpg

DSCF2647.jpg

DSCF2633.jpg

DSCF2635.jpg

DSCF2636.jpg

DSCF2637.jpg

DSCF2638.jpg

DSCF2630.jpg

DSCF2624.jpg

DSCF2625.jpg

DSCF2620.jpg

DSCF2622.jpg

DSCF2623.jpg

DSCF2603.jpg

DSCF2610.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSCF2646.jpg

 

Na tej fotce powinna być widoczna lina wyciągająca i ściągająca park drabinowy, ale postaram się jeszcze przy okazji dorobić zdjęcia samego bębna na którym ułożona jest lina oraz zdjęcia poszczególnych bloczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinfire za drabinę należy ci się

 

Podobnego jelonka chyba w 81r. dostała moja jednostka. Miałem okazję stać w koszu na max wyciagnietej drabinie w pozycji prawie pionowej, ładnie huśtało nią a ja zastanawiałem (czytaj: modliłem) się czy abu to zaraz nie runie na ziemię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinfire za drabinę należy ci się

a Tobie należy się jeszcze większe za Twoje Trucki!! odwiedziłem Twoje www, fajna sprawa .

Nie myślałeś o zrobieniu jakiegoś strażaka, jak lubisz amerykańce, Trumpek wydał ciekawy aczkolwiek na wstępie do waloryzacji model, jak zapewnie wiesz amt też wydało trzy typowe amerykańce, o revellu nie wspomnę, ten peterbild jest niezły.

 

pzdr

 

p/s w listopadzie postaram się wstawić zdjęcia drabiny na jelonku ale ciut starszego typu, z innym koszem, z innym sterowaniem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o zrobieniu jakiegoś strażaka, jak lubisz amerykańce, Trumpek wydał ciekawy aczkolwiek na wstępie do waloryzacji model

 

Właśnie ten model kiedyś budowałem, jak by dobrze poszukać to można znaleźć relację. Niestety modelu nie dokończyłem W moim składziku czeka na swoją kolej drabina na podwoziu Iveco, ale kiedy wezmę się za nią nie wiem

 

Ps.

Czekam na fotki kolejnego jelonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Praetorian Chodzi mi o to jak idą te liny bo samą zasadę rozsuwania drabiny pojołem tylko nie mogę dojść do tego jak tam sa zamontowane jednocześnie 4 liny a potrzebuje tego bo chciałbym to w modelu zrobić

 

Praetorian Jeśli potrzebujesz jakiś materiałów do iveco polecam tę stronę

http://www.magirusdeutz.co.uk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 months later...
Marcinie, a moze fotka ze szczytu rozłożonej drabiny w dół?
czemu nie przeszukam zasoby, gdzieś powinienem mieć, sam osobiście na razie jestem na zwolnieniu i niejako z urzędu jestem wykluczony zabawą tym że urządzeniem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam osobiście na razie jestem na zwolnieniu

 

Współczucia

A co do Jelcza to co może się z nim potem stać ? Chyba nie jakaś kasacja, czy coś podobnego ? Do muzeum go

 

PS. Za niedługo moja drabinka już zostanie ukończona, tylko cierpliwie czekać

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas widzisz najpierw idzie coś do kasacji, a potem dopiero po iluś tam latach ktoś komuś coś i szukają do muzeum tego, czego już nie ma... Co akurat z tą drabiną będzie, to nie wiem. Wiem, że niektóre auta poszły na żyletki, niektóre przeszły jakąś tam modernizację i służą dla OSP, czy akurat drabina przyda się w OSP??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.