Skocz do zawartości

Neon Genesis Evangelion - Eva 01


koksik750

Rekomendowane odpowiedzi

Oto relacja pierwszego mojego mecha - Evangelion 01 z serii "Neon Genesis Evangelion" . Model ma ruchomą głowę w dwóch zakresach, ruchomą szczękę, z tyłu - kark jest otwierany do włożenia kapsuły w której siedzi pilot, ręce ruchome w barkach i nadgarstkach, jedno skrzydło na ramieniu otwierane gdzie chowany jest nóż, tyłów ruchomy w 3 miejscach, nogi ruchome w pasie, kolanach i kostkach, stopa w dwóch miejscach. Do zestawu dodany jest nóż, dwa karabiny, pole siłowe oraz kabel który daje robotowi napięcie. Kalki w zestawie są samoprzylepne - wystarczy przykleić z papierkiem, rysikiem pomalować i odkleić papierek. Oto pudełko:

DSC01498.jpg

 

Po 2 godzinnym składaniu ( do ukończenia modelu nie potrzeba żadnego kleju - wszystko działa na zasadzie wciskania - np jak klocki Lego ) tak przedstawia się w całości (ok 23cm wysokości):

DSC01559.jpg

DSC01560.jpg

A oto główne częsci:

DSC01561.jpg

Dziś w planie przyszykowanie wszystkich elementów do podkładu.

Jak się uda to jeszcze dziś podkład, a jak nie to jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A juz mialem pisac, zebys zrobil in-boxa ktoregos z Twoich robotow. Ciekaw bylem co ot jest... Wyglada na to, ze jest odlany w pudelkowych kolorach. Mimo to chcesz go malowac? Czy bedziesz szpachlowal miejsca laczen np. na lydkach itd.?

 

Jak mnie cos najdzie, to tez bede mial kolekcje takich figor. Tylko, ze roboty, droidy i takietam z filmow (np. terminator bez poszycia, ten robot z sedziego Dreda, Robocop, no i Gwiezdne Wojny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wypraski są w kolorze w jakim powinien być robot. Co do łączenia - nie będę szpachlował - mam lepsze rozwiązanie jakim jest nadmiar kleju przy łączeniu - klej wypływa poza szczelinę a potem tylko papierem go usuwam i mam idealny element. A czy model samochodu, którego wypraska jest koloru jak na pudełku malujemy? Oczywiście, że tak. W ostatnich zakupach pokazałem specjalny zestaw farb do tego modelu. Będę go cieniował itp, itd. Na youtubie możesz zobaczyć co nasi skosnoocy koledzy wyprawiają z takimi robotami - jak je malują, cieniują jakie efekty stwarzają. Jednym słowem - SZOK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiadam w pierwszym rzędzie jak są wolne miejsca

Pozwolisz, że usiądę obok .

Dla mnie to anime jest jak najbardziej kultowe, bedę z przyjemnością oglądał prace nad Evangelionem.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

 

P.S

Dzięki za przydatny link koksik750.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień upłynął....przygotowałem jedną karoserię samochodu do polerki i zrobiłem poprawki kilku elementów w zielonym i pierwszy odcień fioletu. W zestawie mam 3 odcienie, ale użyje dwóch - 3 kolory wyglądały by jak jakieś moro, a nie jak cień. Teraz najtrudniejsza część przede mną - cieniowanie....

 

DSC01566.jpg

DSC01567.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cieniowanie zakończone. Super sprawa. Teraz wiem dlaczego skośnoocy przyjaciele najpierw malują ciemnym kolorem a poźniej na to jaśniejszym. W razie czego można poprawić, zmniejszyć ciemniejszy obszar, nadać inny wygląd.

Większość części:

DSC01568.jpg

I zbliżenie na część korpusu:

DSC01569.jpg

I nogę:

DSC01570.jpg

 

Jak na pierwszy raz, myślę, że wygląda to całkiem nieźle.

Prace w połowie. Jeszcze tylko parę elementów na niebiesko, pomarańczowo i czarno, pomalowanie dodatków, linie podziału, itp wykończenie i trzeba będzie złożyć w całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.