Skocz do zawartości

Pomoc w Malowaniu


Mechanik

Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy jakimi farbami malujesz.

 

Jesli np. Vallejo Air, czyli gotowymi do aerografu, to nie ma przeciwwskazan, aby pozostala farbe wlac z powrotem do buteleczki.

Jesli emaliami (Revell, Humbrol), to jesli je rozcienczales, to lepiej zapomnij o oszczednosci i nie wlewaj rozcienczonej farby do puszeczki.

Z akrylami nie mam wiekszego doswiadczenia, ale mysle, ze zlewanie rozcienczonej farbki z powrotem do puszeczki moze przyniesc wiecej szkody jak pozytku.

Drobne straty nieuzytej farby powinienes wkalkulowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie można rozcieńczonej farby wlać z powrotem? Jeśli rozcieńczamy farbkę ciągle tym samym to można. Wlewam tak niezużytą farbę do słoiczka od 2 lat i nic mi się nie dzieje... Przy założeniu że wlewam farbkę rozcieńczoną np WAMODEM do farbki rozcieńczonej WAMODEM. Nie można wlać innego rozcieńczalnika do farbki z jeszcze innym rozcieńczalnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozcieńczamy farbkę ciągle tym samym to można.

 

Masz racje LucasHS. Nieprecyzyjnie sie wyrazilem. Mialem na mysli buteleczke, puszeczke z oryginalna farba.

Z moich doswiadczen wynika , ze takie rozcienczone farbki nie wytrzymuja zbyt dlugo (przynajmnie emalie) i warto jest wykorzystac je w miare szybko. Byc moze jednak popelnialem jakis blad, lub sloiczek byl nieszczelny, ale farbki zamienialy sie po jakims czasie w bezuzyteczny kisiel albo zasychaly.

 

Z akrylami dopiero zaczynam (Revell-Aqua) i wlasnie odstawilem taka rozcienczona farbke (przed 1 miesiacem). Zobaczymy co sie stanie.

 

Przypuszczam tez, ze w zaleznosci od koloru, mozliwosci przechowywania beda lepsze lub gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moim zdaniem farby akrylowe (zależy jakie) nie są najlepszym rozwiązaniem a zwłaszcza do kabiny. Czasem lubią odejść np. z taśmą maskującą albo inne tego typu psikusy. Do reszty elementów mogą być. Osobiście polecam kabine malować np humbrolem. Ja mieszam ją z rozpuszczalnikiem (modelarskim rzecz jasna) w stosunku 3 : 1 (3 objętości farby : 1 objętość rozpuszczalnika). Pozdrawiam i udanej pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model master też dobre Jednak co do nich to nie jestem pewien w jakim stosunku mieszać z rozpuszczalnikiem, ponieważ ich jeszcze nie używałem ale podejrzewam że taki sam stosunek jak w przypadku humbrola. W poście wyżej chodziło mi o humbrole na bazie rozpuszczalnika - nie akryle A co do akryli to mam takie doświadczenie że odeszła mi razem z taśmą maskującą. Tak ogółem rzecz biorąc to najwaniejsze żeby kabinę malować "nie akrylem", co do reszty to musisz zobaczyć sam czym lepiej Ci się maluje A i jeszcze jedno. Pamiętaj żeby nie malować farbą krawędzi elementów, do których będą przyklejane inne elementy (klej będzie trzymał, ale bardzo słabo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj żeby nie malować farbą krawędzi elementów, do których będą przyklejane inne elementy (klej będzie trzymał, ale bardzo słabo) Smile

 

Zawsze można zetrzeć trochę farby i po kłopocie co do rozcieńczania ja rozcieńczam 1:1 i jest idealnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mroko94 generalnie farby są matowe (flat) półmatowe (semiglos)błyszczące lub jak kto woli z połyskiem (glos) i metaliki to takie podstawowe typy natomiast satynowy znaczy taki nie do końca matowy cos jak półmat i raczej nazwa ten jest stosowana przy lakierach matowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.