Jump to content

Mi-6A '670' Lublinek


stakor1
 Share

Recommended Posts

W ramach rozrywki proponuję porównać jak A. Ziober na Kartonwork się rozprawia ze swoim Mi-6... Jak porówwnałem do zdjęć 1:1 i uświadomiłem sobie, że on robi w 1:72 to mi kopara opadła...

 

BTW W Lublinku jest taka oto 17 ka w WZL. Może ktoś wie co to za jedna i jeszcze może ktoś jakieś fotki ktoś ma?

3a0a57ea6adcd1ccmed.jpg

Link to comment
Share on other sites

zabierałem się jak pies do jeża aby ponownie wybrać się na Lublinek i obfocić naszą Mi-6 ale jak widać mnie ktoś wyręczył , Stakor a w hangarze byłeś?? bo ja byłem, walk Miga-21PFM na forum jest właśnie z tego hangaru obok Mi-6. Gratulacje walka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 years later...

Zdjęcia super! Dodatkowo powiało młodością... W latach 1986 - 1988 służyłem w Leźnicy Wielkiej gdzie stacjonowały te dwa giganty. Ja byłem mechanikiem uzbrojenia na eskadrze technicznej a 6 -ki były na I - szej eskadrze. Pamiętam jak ta z napisem ,,Instal" odlatywała na remont jesienią 1986 r. (jak nam powiedziano w głębokiej tajemnicy ...) na Syberię... Naprawdę żałuję że już nie usłyszę charakterystycznego odgłosu tego olbrzymiego wirnika nośnego podczas przelotu nad lotniskiem. A widok tego monstrum podczas nocnych lotów... Ech jaki już jestem stary. Do poziomu modelu Mistrza Andrzeja nie mam szans równać ale może by tak spróbować ,,prosto z pudełka"? Pozdrawiam miłośników tego sprzętu.

Link to comment
Share on other sites

No proszę

Oglądać takiego potwora w locie to musiało być niezapomniane wrażenie. Swego czasu był pomysł przywrócenia choć pierwotnego blasku tej szóstce, zaangażował się w to jeden z załogi Mi-6 ale coś ostatnio cisza... Może to muzeum co ma powstać na kolekcji w Lublinku coś da.

 

Co do modelu - ja się właśnie zabieram - będzie to 063 z logo kota z boogie. Oczywiście nie będzie to miało nic wspólnego z tym co Andrzej z tym modelem wyczynia ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Swego czasu był pomysł przywrócenia choć pierwotnego blasku tej szóstce, zaangażował się w to jeden z załogi Mi-6 ale coś ostatnio cisza... Może to muzeum co ma powstać na kolekcji w Lublinku coś da.

 

Nie łudź się. Śmigłowiec najprawdopodobniej zostanie przetransportowany do Dęblina. A tam mają dużo farby.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.