Skocz do zawartości

Scania R620 V8 "Tequila Dreams"


eKrystian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Tak, więc skończyłem czerwoną Scanie R500 i pokusiło mnie o jeszcze jedną Scanie. Nie wzoruje się na żadnej Scanii tylko z głowy wszystko, scania dostanie na pewno jakieś ciekawe kalkomanie (jakie jeszcze się okaże projektowanie trwa), a reszta będzie wychodzić pod czas prac nad modelem. Do tej pory po szpachlowałem łączenia, pomalowałem kabiny i parę innych rzeczy, a dzisiaj siedziałem nad uszczelkami.Kolor wygląda dość ciekawie, niektórym może się nie podobać jakoś tak dziwnie na zdjęciach wychodzi.

 

Czas na zdjęcia :

 

DSC00260.jpg

DSC00263.jpg

DSC00266.jpg

DSC00268.jpg

DSC00271.jpg

DSC00274.jpg

 

Przymiarka :

 

DSC00272.jpg

 

I efekt prac nad uszczelkami (Będę jeszcze poprawiał) :

 

DSC00284.jpg

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świerszczyk

 

 

Czy ty siadasz na widowni aby czytać świerszczyki czy aby oglądać model, zresztą jeszcze możesz eKrystian rozproszyć i coś sknoci w modelu, a tego byśmy nie chcieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eKrystian No piękne to wszystko możesz mi poradzić co zrobić żeby nie mieć paprochów na modelu po malowaniu ja zawsze mam pełno zwłaszcza jak maluje błyszczącym masz na to jakiś sposób bo widzę że u ciebie tego niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomaszDudek , znam ten problem wszystko ładnie elegancko, przychodzi bez barwny i paprochy, sposobu nie mam jakoś na tym modelu udało się bez paprochów.Ale na wcześniejszych modelach miałem problem z tymi paprochami jak kładłem bez barwny.

 

Kruger jeszcze dokładnie nie wiem tak jak Ci mówiłem coś z symbolami Scanii pewnie.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się przysiądę i będę uważnie obserwował twoje poczynania z Scanią Na razie wszystko Ładny kolorek

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, muszę się przyznać, ze w praktyce jeszcze tego nie stosowałem i dopiero będę się uczył.

 

A szlifuje się w ogóle po to, żeby wygładzić lakier i wydobyć głębie koloru. Potem polerka przywraca połysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały aktual. troszkę do przodu pomalowałem do okoła szyberdachu czarnym atrapy itp dostały oznaczenia, rama opaski chromowane.I zabrałem się za przerabianie wnętrza.

 

Czas na fotki :

 

DSC00336.jpg

DSC00313.jpg

DSC00316.jpg

DSC00301.jpg

 

Opaski mogą się wydawać nie równe, ale to złudzenie bo przyglądałem się po zrobieniu.

 

DSC00338.jpg

DSC00341.jpg

 

Wnętrze przerobione na takie jak trzeba (Jeszcze raz szpachlowanie i poprawianie tej klameczki trochę inaczej niż w orginale no i poprawki)

 

DSC00287.jpg

DSC00286.jpg

 

I na koniec mała przymiarka :

 

DSC00325.jpg

DSC00328.jpg

 

Przepraszam za zdjęcia nie najlepsze.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda

 

Dzięki panowie za porady ,mam jeszcze pytanko mam ambitny plan zrobienia scanii na która na kadłubie ma namalowane logo z tym że to logo będzie matowe czyli mam najpierw pomalować kastę wyszlifować wypolerować a potem malować i potem tak zostawić co nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja niestety zdarzył się mały wypadek i kabina trafiła do Dot-a. I zmieniłem co nieco malowanie ponieważ te do końca nie przemawiało do mnie i padło na czarny metalik, ale żeby nie było to wszystko "monotone" będzie srebno-chromowanymi detalami tak jak i kalkomanie, a reszta ta sama.

 

Żeby nie było samego gadania dzisiaj trochę posiedziałem przy zbiorniku łączenie ze szlifowane i poprawiłem trochę obejmy zbiornika bo mało widoczne były (zrobiony na taki kolor jaki będzie kabina).

 

Przed malowaniem

 

DSC00373.jpg

 

I już po malowaniu z chromowanymi obejmami

 

DSC00378.jpg

 

Jeszcze dojdzie parę poprawek kosmetycznych.

 

Pozdr. Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.