Skocz do zawartości

Sd. Kfz. 251/1 Ausf. D 1/72 Dragon


mnowogro

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na spore niedogodności w robieniu zdjęć modelom,

przedstawię prawie skończonego hanomaga.

Zestaw Dragona Armor Pro, 1:72, nr. kat 7310

 

Samosklejalny, mała porcja blaszek. Dość sporo detali przedziału kierowcy - niestety po zaklejeniu nie widać zbyt wiele...

 

Model po pomalowaniu Pactrą A104 - dunkelgelb, dostał plamki zielono brązowe wprost wg schematu z instrukcji. Gdybym lepiej panował na aerkiem, to miałyby miękkie krawędzie. Następnie całość zafiltrowałem kilkoma różnymi kolorami, ciemniejsze dawałem w dolne części modelu, jaśniejsze na górne części (ale tutaj bałem się przesady, więc prawie w ogóle tego nie widać). Po tym etapie, skorzystałem z zieleni które miałem pod ręką (np. zwykle farby akrylowe - zestaw do szkoły ) lekko spróbowałem poprzebarwiać zielony i brązowy, ale znów bałem się przesady i chyba tego nie widać na fotografiach.

Następnie lekka biedronka, robiona już olejnymi. potem obicia - wstępne odrapania farby to kolor podkładowy - lekko rozjaśniony dunkelgelb, a następnie czarny. Obicia robione kawałeczkiem gąbki.

Po tym etapnie chciałem wykonać lekkie kurzenie za pomocą farb, ale po kilku maźnięciach wstrzymałem się - muszę to przetrenować na dyżurnym zestawie dwóch panter italierowskich

 

Podwozie - starte suche pastele artystyczne w trzech kolorach - ciemno ziemistym, jasno brązowym i umbry naturalnej mieszałem z bezbarwnym matowym akrylem który dość dobrze utrwalał pigmenty. Po tym etapie nanosiłem suche pastele, a po każdym naniesieniu delikatnie pozwalałem im się wtopić w resztę, zapuszczając odrobinę mieszaniny heksan/terpentyna (taki odpowiednik white spirita).

No i doszlismy do takiego stanu:

 

PICT0044.JPG

 

PICT0041.JPG

 

PICT0043.JPG

 

PICT0046.JPG

 

PICT0048.JPG

 

PICT0049.JPG

 

A tutaj zdjęcie z drugim potworkiem - wprost z wiosny '42... (pokażę w galerii jak tylko obrobię zdjęcia)

 

PICT0050.JPG

 

Zapraszam do komentowania

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę się zapędziłem z postarzaniem pojazdu,

ale czy ktoś widział może taki wóz w podobnym kamuflażu?

 

Jestem właśnie nad wyborem kalkomanii do niego, może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny model, jestem pod duzym wrazeniem.

Piekne jest to kamo, w sumie to dobrze jest ze nie ma miekkich przejsc.

Napisz jaki aerograf masz i jak to kamo malowales?

Z maskowaniem, czy z reki?

Bo jak z reki, to w szoku jestem.

 

Po tym etapie, skorzystałem z zieleni które miałem pod ręką (np. zwykle farby akrylowe - zestaw do szkoły ) lekko spróbowałem poprzebarwiać zielony i brązowy, ale znów bałem się przesady i chyba tego nie widać na fotografiach.

 

Brawo za inwencje i pokazanie, ze nie wszystko co MIG sie filtruje

A jesli chodzi o to czy widac czy nie widac?

To napisze, ze jest tak:

Jak napisales to widac, wczesniej nie widzialem.

I o to wlasnie chodzi.

 

Fakt obicia na przednich blotnikach wygladaja jak bloto.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obicia - no niestety w na tylnych drzwiach nieco mi się maznęło za dużo, może poprawię to później.

 

Te przednie błotniki i czarne obicia - tutaj nie wygląda to za dobrze, coś się z tym zrobi, muszę się zastanowić.

 

Sam podkład - dunkelgelb poszedł aerografem, zielony i brązowy malowałem niewielkim pędzelkiem, dość rozcieńczonymi farbkami, z dodatkiem opóźniacza wysychania farb - dopiero po kilku warstwach uzyskałem ten efekt. Więc spokojnie, nie maskowałem modelu

Wieczorem puszczę Ci na priw bardzo efektowne maskowanie w podobnym wzorze.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

No i po długiej przerwie doszła mnie ponownie ochota na dokończenie tego hanomaga.

 

Prace przerwałem w momencie, w którym próby washu nie wychodziły mi dobrze. Teraz mam nieco bardziej opanowaną tę technikę, ale czekam z nieceirpliwością aż zrobię wash na lekko błyszczącym modelu. Nie chcę nakładać sidoluksu, gdyż strasznie mi pogrubi warstwy, pogubią się szczegoły. Po prostu pomaluję kolory bazowe błyszczącymi farbami

Na poniższych zdjęciach wash jest czarny - z brązu mi nie pasował...

 

A teraz do rzeczy: Niestety po dość długim przeglądaniu monografii militariów (nr 286), nie znalazłem jakiegoś podobnego malowania => więc znowu wyprodukuję jakieś widzi mi się malowanie.

 

Dlatego też, oprócz standartowego krzyża, modelik dostał też numerek: 34 (numerki wziete z zestawu King Tiger dragona - jest tam ich sporo ).

Ponadto doszły tablice rejestracyjne - dla tych, którzy nie wiedzą, Dragon postanowił uatrakcyjnić kalki dość mocno - tablice i numerki składa się samemu. Z przodu po prostu nalozyłem je na płytę, natomiast z tyłu, ponieważ dodałem błotniki, numery położyłem na podkład. W tym celu wykorzystałem zwykłą kartkę papieru do drukarki, nasączona papierem ładnie się usztywnia, jeszcze łatwiej tnie.

 

PICT0004.JPG

 

Wieczór wcześniej pokleiłem wyrzutnie i ramy na wurfrahmen. I tutaj są dwa problemy. Choć początkowo wygląda to ładnie, bo w zestawie jest 6 "granatów" 28cm i 6 "granatów" 32cm. Niestety do klatek pasują jedynie cieńsze pociski...

(które to klejenie nie jest do końca dla mnie jasne - czy można poprosić o skan jak się klei taką klatkę, np. z modelu w skali 1/35, lub jakieś zdjęcia z netu? Szukałem, ale trudno coś znaleźć...).

A teraz fotki:

 

PICT0002.JPG

 

PICT0001.JPG

 

PICT0003.JPG

 

PICT0005.JPG

 

Fajnie będzie wyglądał z całym osprzętem

PICT0011.JPG

PICT0012.JPG

Heh, na zdjęciach niektóre ramy nałożyłem odwrotnie - chyba wybaczycie?

 

No to teraz zastanawiam się jak tutaj wtopić numery, oznaczenia i tablice, a następnie całość ładnie przykurzyć.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papieru do drukarki, nasączona papierem

 

Bardzo ładnie to wygląda muszę przyznać. Nie uważam, żeby obicia były przesadzone. Z doświadczenia wiem, że w naszej "72" obicia, które wyglądałyby jak prawdziwe byłyby... prawie niewidoczne. To tak jak z liniami podziału blach - trzeba trochę odejść od realizmu w stronę estetyki modelu

 

Szkoda tylko numerka. Mogłeś go wkomponować pomiędzy wyrzutnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ładny esdek , ale mam pewne ' ale ' co do kalek , model wygląda już na zwashowany i dopiero teraz dajesz kalki ? Na zdjęciach strasznie się one odznaczają na tle modelu , mogłeś jednak je dać przed washem & filtrami. Stonuj je jakimiś filtrami żeby się odrobinę zlały z modelem.

Jak już pisałem model przedni , tylko stonuj te kalki

 

Mam małą prośbę do Kolegi , sam robie sporo 72 i jakbyś mógł mi przesłać na priv te maskowania o których pisałeś 2 posty wstecz byłbym wdzięczny.

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że model jest Malina !! Karabin się złamał czy był tak tragiczny, że dałeś sobie spokój ?? Co do kamo, to domyśliłem się, że ręczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając moje tempo, to wojna się skończy zanim ludziki pojawią się przy tym wozie ;)

 

W oczekiwaniu na wenę i szukaniu budowy skrzynek na te "granaty", podaję nieco lepsze fotki.

Dodam też że tym razem wyjątkowo robiłem fotki przy naturalnym świetle, i w porównaniu z poprzednimi widać wyraźnie że nie pozbyłem się żółtej barwy od sztucznego oświetlenia. Chyba zmotywuje mnie to aby kupić sobie kilka tanich żarówek w jakiejś dobrej, białej barwie.

(Może ktoś mógłby coś zaproponować?)

 

PICT0003.JPG

 

PICT0004.JPG

 

PICT0006.JPG

 

PICT0007.JPG

 

Pozdrawiam,

MN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Panzer, nie do końca - balans bieli potrafię ustawić ręcznie i skorygować w kompie. Problem u mnie widzę taki, że mam różnej barwy źródła światła - przez co za każdym razem trudno jest odpowiednio pododawać lub poodejmować kolorystycznych tonów w gimpie.

No ale jeszcze zobaczymy co i jak, tutaj po raz pierwszy mam zdjęcie z niesamowicie dobrze oddanymi barwami - trudno mi to osiągnąć z moim biurkowym oświetleniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focę w jpg. Choć może to jednak moje umiejętności korygowania kolorów są tym co przeszkadza...

 

Może ktoś poratowałby jakąś instrukcją sklejania ram?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.