Skocz do zawartości

Wrecker Ford LTL 9000


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mi niezręcznie pisać coś na nie w Twoim temacie ale myślę, że mi wybaczysz ;) Chodzi o tylną ścianę kabiny. Widać na niej nierówności jakby była źle zaszpachlowana albo coś w tym stylu. Dość nienaturalnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mikey a pomaluj tak model pędzlem jak Elefantes, to jesteś dobry . Mi się wydaje że ta (prawie niewidoczna) nierówność wyniaka właśnie z tego (ślad po pędzelku)... Mi się bardzo ten model podoba . Oby tak dalej Mistrzu .

 

Pozdrawiamm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat to, że jest malowany pędzelkiem to nie jest żadne wytłumaczenie. Mikey dobrze zauważył, tylna ściana kabiny ma pewne nierówności w wyniku niezbyt precyzyjnego zaszpachlowania, ale tak jużpostanowiłem zostawić i nic tego faktu już nie zmieni

 

Tymczasem tak się prezentuje model z doklejonym przednim zderzakiem i zamontowaną na stałe maską.

 

e5456d7c510e8a88.jpg

 

Jeśli chodzi o silnik to dołożyłem pare przewodów i dosyć solidnie zabudowałem przednią ściane kabiny.

 

8bf19952ebbaa428.jpg

ed5a8b552113fde5.jpg

24e04df298bb94f3.jpg

b4f0986f8f089375.jpg

642b47d95f1b3a46.jpg

2b2cdad95d9cc6cb.jpg

267a31e2ea270c4b.jpg

 

No i oczywiście brak sleepera wymusił konieczność przesunięcia wydechów do przodu, są ładnie teraz schowane z tyłu pod kabiną

 

595fcf709d0221a2.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no bardzo mi się podoba Marcinie model, ta szybka na tylnej ścianie kabiny spoko, rewelacyjnie wygląda otwarta maska i te żyłki metalowe co trzymają maskę, po prostu rewelacja brak słów, no i instalacja wydechowa z tyłu też robi na mnie wielki wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę jednego z forumowiczów, a i pewnie ku zadowoleniu innych przedstawiam schematy i rysunki z których korzystałem przy budowie forda.

 

Przewody na ramie podpinam według poniższego schematu:

 

3e6ddfdef2689dacmed.jpg

 

Stosuję ten schemat obecnie do wszystkich moich modeli, zmieniam jedynie ustawienia zbiorników, podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o podpinanie poduch:

 

551be116baafde08med.jpg

 

Powyższy rysunek prezentuje GMC, ale myślę że podobne rozwiązania stosuje Ford, jak i inne firmy (tak mi się wydaje)

 

Z silnikiem to jest trochę trudniejsza sprawa bo ten Italerowski to jest 'ala Cummins ale taki nie do końca

 

7b9bfc825fff0d79med.jpg

82b55e8813883bfd.jpg

a30ca0148675cd8bmed.jpg

 

Ja ten w Fordzie dodatkowo okablowałem na wzór Caterpillara 3406E wyposażonego w ECM (Electronic Control Module):

 

2cb6d8a6dcec75b0med.jpg

 

Za ECM posłużyła mi skrzynka czołgowa w skali 1:35 (dokładnie z Leoparda), kabelki i podpięcia wg poniższych rysunków:

 

74617e777c3171fcmed.jpg

691b7e48c9f92facmed.jpg

 

Kolejne podłączenia na silniku (strona lewa):

 

983e12ca822c32dfmed.jpg

 

...i strona prawa:

 

95a843360e27a09dmed.jpg

 

Na deser wspomaganie dźwigni zmiany biegów:

 

ba93428d11f83e85med.jpg

 

...oraz układu wspomagania skrętu przedniej osi:

 

11d582e7c2749213.jpg

 

Ale oczywiście najlepiej inspiracji szukać na fotkach oryginalnych pojazdów, tych na których się wzorujemy. Oto fotka z katalogu Forda - jedna z wielu jakie można znaleźć w necie.

 

2cc908956d308792med.jpg

 

Myślę, że co nieco wyjasniłem i pomogłem w zrozumieniu co i jak. Dodam na koniec, że wszystkie powyższe fotki pochodzą od użytkownika 'modeltrucks25thscale' - mam nadzieję, że nie będzie miał mi za złe, że je tu pokazałem Link poniżej:

 

http://public.fotki.com/modeltrucks25thscale/model_magazine_articles/car_modeller/

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co to jest , to na drążku zmiany biegów, które jest podłączone przewodem "D" ??

 

No ja za bardzo też się nie orientuję, mogę jedynie pokazać jak to wygląda:

 

c943b2821905af28.jpg

 

d667ccae93447be4med.jpg

cd5ae373c7a694fb.jpg

 

A tu jeszcze dwie fotki silnika Forda:

 

24c86a2e9573322e.jpg

c9176ded80ccca01med.jpg

 

PS

Wszystkie fotki i rysunki są dokładnie opisane w linku, który podałem w moim ostatnim poście (tyle że po angielsku),ale ładnie jest wszystko wyłożone na tacy co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co to jest , to na drążku zmiany biegów, które jest podłączone przewodem "D" ??

 

No ja za bardzo też się nie orientuję, mogę jedynie pokazać jak to wygląda:

 

 

To jest przełącznik półbiegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję w skrzyniach biegów w Stanach raczej rzadko zdarzają się półbiegi. Wydaje mi się, że to raczej będzie przełącznik mała-duża skrzynia.

 

Elefantes, wielkie dzięki za schematy!

 

a mała to nie jest to samo co półbieg w Liazie była mała i duża 5, ale nazywało się to półbiegami.

Ps.

W jelonku 315/317 też były dwie dźwignie, z czego druga była do gaszenia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ci wielkie za to, jak już jak siedzimy w tym temacie mógłby mi ktoś wytłumaczyć czym są te podzespoły na tym schemacie

b11492630d88cf1fm.jpg

 

1 - sprężarka

2 - hamulec ręczny

3 - siłownik

4 - hamulec zasadniczy

5 - odwadniacz

6 - regulator ciśnienia, nad szustką zbiornik na płyn odmrażający

7 - zawór regulujący ciśnienie w zbiornikach

8 - jakiś rozdzielnik ciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.